• Fantasy

Vrána (1994)

Představte si jak to muselo být těžké pro toho co omylem zabil Brandona Leea.Samozřejmě i pro všechny ostatní ( např. Alex Proyas), ale pro něho to muselo být nejhorší.Ale i přes tuto tragédii se nemůže popřít že tu máme naprosto skvělý akční film.Za neuvěřitelný herecký výkon a skvělé triky si pět hvězdiček zasloužil.Silně doporučuji.

Casino Royale (2006)

Tenhle film je prostě boží.Je to jedna z mých dvou nejoblíbenějších bondovek (na druhém místě je Goldfinger). PŘÍBĚH:Muž který se jmenuje Le Chuffre (Mads Mikkelsen) je v organizaci která se jmenuje Elipsis.Jednoho dne mu jistý muž svěří přes sto milionů dolarů aby je uschoval.To udělá ale Le Chiffre je vášnivý sázkař a vsadí těch sto milionů olarů na to že firma která vyrábí letadla skrachuje.Chce zničit nový prototip letadla aby firma zkrachovala,ale Bond (Daniel Craig) útok zastaví.Le Chiffre je zoufalí a proto jde do jistého Casina Royale aby dostal tu částku zpátky.Bond ho chce zastavit aby jim prozradil informace o svých klientech.S tím mu pomůže jistá Vesper Lindová (Eva Green).HODNOCENÍ:super 90%.

Podraz (1973)

Robert Redford a Paul Newman jsou světoznámí herci a výborné duo.PŘÍBĚH:Je rok 1931.Johnny Hooker (Robert Redford) je kapsář a pracuje se svým dlouholetým přítelem Lutherem Colemanem (Robert Earl Jones).Jednoho dne však udělali chybu.Oloupili pracovníka Doyla Lonnegana (Robert Shaw).Ten z toho není zrovna šťastnej a nechá Luthera zabít.Krátce před svou smrtí však Luther řekl Hookerovi že má vyhledat Henryho Gondorffa (Paul Newman).To Hooker udělá a požádá ho aby sehnal lidi aby se pomstili za Lutherovou smrt.HODNOCENÍ:Podraz je dobrý krimi a dal bych mu nejméně 90%.

Slídil (1972)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.Je to dokonale promyšlené a je to už kultovní klasika.Pár neuvěřitelných zvratů které vstoupili do dějin.V tomhle filmu se mi líbí naprosto všechno.Za prvé:Výborné herecké obsazení a výborný herecký výkon.Za druhé:Velmi dobře vymyšlený příběh.Za třetí:Neuvěřitelně dobrá atmosféra.Shrnutí:Je to bomba která by měla mít 100%.

Sin City - město hříchu (2005)

Quentin Tarantino je výborný režisér a znovu nám to dokázal tímhle filmem.Bruce Willis v roli policisty Hartigana který před mnoha lety zachránil holčičku Nancy (Později Jessica Alba) a po mnoha letech se s ní setká poté co ho pustí z vězení za čin který nespáchal.Mickey Rourke který hraje psychopata Marva se chce pomstít Kevinovy (Elijah Wood) za to že zabil jedinou holku která se s ním vyspala Goldie (Jaime King).A nakonec Clive Owen v roli Dwighta který dostal prostitutky do potíží a chce dvě věci:zachránit je všechny a obnovit si vztah s vůdkyní prostitutek Gail (Rosario Dawsonová).Sin City je velmi zajímavě udělaný akční film který není zrovna na dobrou náladu a Sin City ženská pro kterou bych vraždil se s prvním dílem nedá srovnat.Dávám 81%.

Nespoutaný Django (2012)

Nejlepší film od Quentina Tarantina vůbec.Když jsem ho poprvé viděl tak jsem měl slzy v očích.Strašně mně mrzelo když zemřel Christoph Waltz.Je to výborný herec a je to v této době nejlepší rakouský herec kterého znám.Abych to zrhnul:Nezpoutaný Django je sice brutální western ale je to i nádherné drama.Je to podle mně i nejlepší role Leonarda DiCapria všech dob.U mně má 85%.🙂

Kill Bill (2003)

Není to nejlepší film od Tarantina ale má své kouzlo.Naštvaná Uma Thurmanová bojuje asi proti stovce Číňanů a je to masakr.Na tomhle filmu se mi líbí atmosféra za kterou má Tarantino obrovské plus.Ale stejně tenhle film u mně nemá čisté plusko.Mínus dávám za to protože je to naprosto praštěný.Ale tohle mínusko není velké protože Tarantino to udělal tak aby to bylo spíš vtipné.Ale na mně to nezapůsobilo tak moc jako u jiných.Ale přesto má tenhle film u mně jen malé mínusko. Tomuhle filmu bych dal hezkých 80%.

Šestý smysl (1999)

Když jsem viděl tenhle film poprvé tak ve mě byla směs úžasu a strachu.Je to velmi dobře udělaný film který hraje na vaše nervy a někdy jsem se z toho p*****.Ale přesto se mi tenhle film líbí.Ale kdyby tam nebylo to rozuzlení kdy se zjistí že Bruce Willis....(No vy víte co) tak by tenhle film byl možná najednou úplně ale úplně jiný.Ale je to tam a jsem za to rád.Je to zatím asi nejlepší film s Brucem Willisem který jsem viděl.U mně má nejméně 95%.😀

Osvícení (1980)

Tenhle film je (nejméně) jeden z mých nejoblíbenějších zfilmování Stephena Kinga.Tomuhle filmu hlavně přispívá neuvěřitelně výborný herecký výkon od Jacka Nicholsna.Kdyby to hrál Jack Nicholson špatně tak by tenhle film dopadl strašně.A ještě jedna věc tomuhle filmu neuvěřitelně přispívá.A to že předlohu napsal Stephen King.Mám strašně rád jeho knížky a jestli se o to bude někdo zajímat tak doporučuji knížku TO. P.S. Jestli někdo bude naštvanej že jsem dal jen čtyři hvězdičky tak se omlouvám

Vikingové (2013) (seriál)

Tenhle seriál mi strašně připomíná hru o trůny,Hobita a pána prstenů.Z těhle čtyř bych Vikingy dal na druhé místo hned po hru o trůny.Na třetí místo dávám pána prstenů a na čtvrté místo Hobbita.Shrnu to:Velmi napínavý a akční historický film který se pořád zlepšuje.