Red (2010)

Svěží akční komedie, které vládnou nestárnoucí esa Willis a Malkovich.

Red Hill: Krvavý zapadákov (2010)

U Australanů jsem si v posledních letech zvykl na temné, nekompromisní a řádně krvavé thrillery. Navzdory zdejšímu hodnocení a díky popisku filmu jsem podobné atributy čekal i u Red Hillu. "Temný a zručně natočený thriller, který vyniká vytříbenou kamerou, se odehrává během jediného dne a noci a nechybí v něm velká dávka explozivního násilí a krutostí". Já jsem asi viděl nějakou upravenou verzi, protože se mi dostalo dosti naivní a laciné podívané, která výpravou místy připomínala německé kriminální seriály, které se u nás vysílají (nebo se kdysi vysílaly) v dopoledních hodinách. Námět přitom není úplně špatný a s vyšším rozpočtem a zručnějším zpracováním by se z něj dalo vytřískat více.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Film sice hýří nápady a některé animace jsou skutečně perfektní, přesto jsem na něm zas tak neulítával. Holt nejsem maniak do komiksů a videoher.

Snadný prachy (2010)

Švédský kolega sice za skvělým dánským Pusherem zaostává, přesto si ode mě důstojné 4* vysloužil. Civilně laděné skandinávské gangsterky u mě sklízí vyšší sympatie než ty nadupaně akční americké. Proto dám rozhodně šanci i dalším dvěma dílům Snadných prachů. "Nikdo ti nepomůže. V tomhle byznyse jsme všichni zmrdi."

Souboj Titánů (2010)

Čekal jsem propadák, ale nakonec to nebylo vůbec špatné. Remake přetvořil scény z originálu do vizuálně líbivějšího hávu, a třeba takový souboj s obřími škorpiony se povedl na výbornou. Zklamáním bylo naopak ztvárnění Medúzy - děsivou stvůru z původního filmu nahradila skoro až modelka s vyhlazeným obličejem. Sam Worthington mi do role Persea také příliš nepasoval. Celkově vzato se však jedná o jeden z těch zdařilejších remaků

Srbský film (2010)

Společně se Salo nejzvrhlejší film, co jsem zatím zhlédl. Srpski film posunuje hranici toho, co můžeme na obrazovce vidět, zase o kus dál. Rouhodně to není podívaná pro slabé nátury.

Territoires (2010)

Chvílemi dost nudné exploitation, které i přes několik originálních nápadů nakonec vyšumí do ztracena. Jeho poselství mi připadá jako šité na objednávku pentagonských jestřábů: "Raději nechme Guantánamo v provozu. Pokud jej zrušíme, tamní dozorci by si mohli najít alternativní "zábavu" přímo u nás doma." :-D

Touha po pomstě (2010)

Z námětu se dalo vytěžit mnohem více, navíc to celé zabíjí rádoby šokující a zkratkovitý konec. Samotné mučení také není nic extra, zvláště pak pro tvrdě kované fanoušky hororových krváků.

Země kůlů (2010)

Tíživá a depresivní road-movie, která svou ponurou atmosférou připomíná The Road a složením postav tak trochu Zombieland, i když zde se žádných vtipů nedočkáme. Řada věcí by se dala doladit, ale já k filmu přistupoval jako k žánrovému béčku od nezkušeného režiséra a s neznámými herci, takže v konečném výsledku jsem byl příjemně překvapen. Navíc Stake Land disponuje skvělým soundtrackem, který silnou atmosféru ještě více umocňuje.

America's Serial Killers: Portraits in Evil (2009) (seriál)

Poměrně kvalitní desetidílný průvodce historií amerických sériových vrahů. Větší výhrady mám pouze k nadměrnému vkládání filmových sekvencí (především v úvodních dílech).