Pohwa sogeuro (2010)

Zobrazení bitevní vřavy je po technické stránce naprosto úžasné, ostatně jako ve všech asijských filmech poslední doby (Pouta války, Nanking Nanking, Hrdinové války). Potíž nastává u všeho ostatního. Patos je velice přítomný, a to hlavně díky násilně vkladáné hudbě a kýčovitým flashbackům. Film je sice natočen na motivy skutečné události, ale to neznamená, že budu věřit všemu, co mi na plátně ukazují (návštěva severokorejského velitele před útokem, nepotrestání retardovaného tlouštíka, který vyhodí do vzduchu sklad veškerých potravin). Ale jak říkám, co se týče bitev, mají se Američané ještě co učit.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Po první sérii musím říct, že tenhle seriál je opravdu bomba! HBO holt seriály umí, a to nejen z 2. světové války. Boardwalk Empire je sice komornější, než jsem čekal, ale vykreslení doby a skvěle zahrané postavy mi zabraňují v tom, abych kritizoval absenci větší akce. Buscemi v hlavní roli skutečně září, ale i vedlejší role mají čím oslovit. Mě zatím nejvíc zaujal "two faces" zabiják Richard Harrow, jen škoda, že nedostává více prostoru. Teď už jen čekat, s čím příjde druhá série...

Red (2010)

Svěží akční komedie, které vládnou nestárnoucí esa Willis a Malkovich.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Film sice hýří nápady a některé animace jsou skutečně perfektní, přesto jsem na něm zas tak neulítával. Holt nejsem maniak do komiksů a videoher.

Kajínek (2010)

Unikátní český film, který se svým zpracováním může postavit i novým akčním filmům americké či francouzské produkce. Tvůrci sice hollywoodsky pozměnili některé skutečnosti, což je pochopitelné, protože jinak bychom tu měli dokument. Ostatně většině lidí už dnes musí být jasné, jak se tehdy věci měly...

Mňága - Happy End (1996)

Nad míru zábavný mystifikační dokument o jedné z mých nejoblíbenějších kapel. "Emancipace je sebevražedný pokus o znovuzavedení matriarchátu." :D

Láska a smrt (1975)

Woody Allen opět nezklamal. Sled absurdních scének a vyperličkovaných dialogů mě bavil po celých 85 minut.

Cass (2008)

Film sice není tak známý, přesto se může potýkat i s takovými velikány žánru jako jsou Green Street Hooligans a Football Factory.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Už jen to, že se Pasolini pustil do filmového zpracování De Sadeho klasiky si zaslouží jisté uznání. Většina lidí dává odpad nejspíš právě proto, že nikdy o žádném markýzi De Sade neslyšla a tudíž má za to, že režisér nám na plátně předkládá pouze zrůdné výtvory své choré fantazie. Pasolini pouze vyměnil kulisy Francie 18. století za fašistickou Itálii, což jistě není náhodné... Ano, film je sice extrémně nechutný, ale kvůli tomu mu přece nebudu dávat odpad. Alespoň podle mě je hlavní myšlenkou filmu poukázat na to, co se stane, když se moc dostane do rukou jdinců, kteří mají pocit absolutní nedotknutelnosti a chovají nulovou úctu k lidskému životu. Působivost tomuto "poselství" dodávají právě sexuální úchylky oněch čtyř prasáků, které byly vypůjčeny z De Sadeho díla. I já jsem se po dosledování filmu neubránil rozporuplným pocitům, takže 3* mi připadají optimální.

Přineste mi hlavu Alfreda Garcii (1974)

Stylově drsná mexická road movie o honbě za uřízlou hlavou v zapáchajícím pytli, které srážím hodnocení kvůli poněkud rozvleklé první polovině.