Pach krve 3 (2009)

Zpracování dost vázne za předchozími díly (třeba rozseknutí na 3 části vyznělo až směšně), přesto jsem se i u trojky celkem slušně bavil.

Stáhni mě do pekla (2009)

Přiznávám se, že jsem při tomhle filmu párkrát nadskočil ze židle. Lekačky jsou dost neotřelé a například scéna v podzemním parkovišti nebo seance dokáží vyvolat nepříjemné mrazení. Konec mě naprosto dostal, vypadalo to na typický happyend, jenže...

Orphan (2009)

Po delší době zase jeden nervydrásající thriller se skvělou gradací, který vás hlavně na konci tvrdě zamáčkne do sedačky. Velkou pochvalu si zaslouží herecké výkony, a to nejen u dospělích, ale především u dětských herců.

Někdo tam dole mě má rád (2008)

Velmi zajímavý amatérský film, od kterého jsem napřed čekal jen znechucení, ale nakonec mě překvapil i zajímavou myšlenkou.

1984 (1984)

Knižní předlohu jsem nečetl, takže nemám žádnou možnost srovnání. Film je však dost náročné psycho, které se mi zavrtalo hluboko pod kůži.

Bruno (2009)

Borat byl lepší, v Brünovi bylo pár scén trochu trapnějších. Ale když už nic, tak mexičtí židlolidé si mě naprosto získali :-D

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

1 hvězdu dávám dolů za odpudivou Robertsovou a za občas směšně vyznívající Hanksovy propagandisticé kecy. Nejlepší je, že tytéž rakety co Charlie Wilson Afgháncům dohodil teď sestřelují Američany. Nejlepší na celém flmu byl vtipně hláškující P.S. Hoffman.

Kurs sebeovládání (2003)

Další z řady těch slabších amerických komedií. Docela mě překvapilo obsazení Jacka Nicholsona, pro takovéto filmy je ho škoda.

Skála (1996)

Asi nejlepší film Michaela Baye. Kromě vymakaných akčních scén film zdobí megahvězdné obsazení a velmi dobrý soundtrack. Prostředí Alcatrazu je navíc mimořádně atraktivní.

Dějiny násilí (2005)

Excelentní. Už mám nakoukáno hodně, ale realističtější vykreslení násilí jsem ještě neviděl. Všechny průstřely a proražené krkavice působí tak opravdově, že si člověk kolikrát myslí, že se nejedná o filmové triky. Duo Cronenberg-Mortensen funguje stejně skvěle jako u Východních příslibů.