• Rodinný

Všechno, všude, najednou (2022)

Tento film aj ako to bolo pre mňa u obidvoch Blade Runner filmov, má všetko čo by som vo filme chcel mať, ale nejak ma to nechytilo. Ja mám veľmi rád bizarné filmy a aj celý koncept multiverza ale tuto mi to prišlo tak neuveriteľne chaotické a vyhrotené že som normálne prekvapený že ma to až tak nebavilo. Herci to hrali dobre, choreografia súbojov perfektná, krásne myšlienky, je to dobré natočené ten film má naozaj všetko a možno to je ten problém. Deje sa tam až príliš veľa vecí naraz. Hej o tom je ten film ja viem ale celkový chod tohto snímku je veľmi nevyvážený a podľa mňa mu to škodí. Není to zlý film ale keď len tak z ničoho nič meníte náladu toho filmu tak to není dobré. Z normálnej konverzácie sa tu skáče do súbojov a zo súbojov na scénky kde sa rozprávajú dva kamene a furt sa scény menia na niečo iné, je to chaotický film a ten film si to uvedomuje a preto sa tak veľa ľuďom páčil ale mne bohužiaľ až tak nie. Po zhliadnutí som prekvapený že to vyhralo až tak veľa cien.

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy - Episode 2 (1981) (epizoda)

Táto epizóda bola trochu slabšia od prvej ale stále je to veľmi dobré. Dostávame sa hlbšie do príbehu, do hry prichádza Zafod, Trillian a Marvin. Je to fajn ale nedostalo ma to ako prvá epizóda. Veľmi sa mi páčia kulisy, na televízny seriál to vyzerá veľmi dobre.

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy - Episode 1 (1981) (epizoda)

Knihu Stopárov sprievodca galaxiou mám veľmi rád a film tiež aj keď nefunguje ako dobrá adaptácia knihy. Prvá epizóda tohto seriálu je skvelá. Funguje ako perfektné intro do príbehu a presne viete čo môžete od celého tohto dobrodružstva očakávať. Humor je poriadny britský, herci sú väčšina fajn, kulisy super a hudba tiež fajn. Zatiaľ to vyzerá ako vynikajúce 80s sci-fi s kvalitným humorom takže sa neviem dočkať ako sa mi budú páčiť ďalšie epizódy.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Je to veľmi zlá adaptácia a iba jemne prerozpraváva príbeh z kníh ale tak to aj autor Douglas Adams chcel. Bolo vidno, že na filme spolupracoval lebo všetky zmeny a nové scénky, dejové linky a vtipy boli v duchu kníh. Hej, koniec je príšerný a naozaj sa mi nepáčil. Celé to zakončiť rozprávkovým happy endom ktorý pôsobí odfláknuto nebol podľa mňa najlepší nápad ale film je to veľmi zábavný. Taktiež na to že to je film z 2005 pôsobí ako film z 80. rokov. Celková estetika je taká retro sci-fi a veľmi sa sa mi to páčilo. Kinematografia bola tiež super a pár scén vyzeralo fakt úžasne. Herci si to užívali a hlavne Sam Rockwell ako Zaphod Beeblebrox je úžasný casting, až mi je ľúto, že nikdy nevznikne ďalšie pokračovanie. Ak ste ešte film nevideli tak najlepšie je začať knihou a až potom sa pustiť do filmu. Ako intro do série to funguje veľmi zle ale ak chcete iba relaxovať pri bizarnej sci-fi komédii tak kľudne si to pozrite.

Lupin Sansei vs Cat's Eye (2023)

Nový Lupin the Third film je šialený crossover so sériou Cats Eye. Veľmi príjemný film so skvelou akciou, perfektnou hudbou a zase novým štýlom animácie. Je to klasický Lupin, akčné scény dopĺňajú pomalé emotívne dialógy ktoré často prerušia nejaké zvraty a to všetko za doprovodu naozaj skvelej hudby. Cats Eye nepoznám ale z toho čo som videl tak to je nejaké anime z 80. rokov a má to veľmi podobnú premisu ako Lupin the third takže tento crossover funguje veľmi fajn aj ako intro pre tie charaktery.

Velma - The Candy (Wo)man (2023) (epizoda)

Tak seriál si aspoň udržuje kvalitu :D Epizóda je rovnaká ako tá minulá a príbeh začína byť ešte menej zaujímavý. Taktiež postavy zase ukazujú, že s postavami zo Scooby Doo série nemajú naozaj nič spoločné. Ak vás nebavili tieto dve epizódy tak asi celý zvyšok série sa bude niesť v takomto duchu. Je mi to fakt ľúto lebo na to aká to je chujovina to má naozaj veľmi dobrú animáciu.

Velma - Velma (2023) (epizoda)

Problém je, že ono to má potenciál ktorý ihneď seriál zahadzuje. Animácia vyzerá skvelo, dizajny postáv nie sú zlé a proste je vidno, že ľudia ktorí na tom robili sa bavili. Bohužiaľ ale scenár a celkové zasadenie do Scooby Doo sveta tomuto seriálu veľmi ubližuje. Postavy nemajú okrem farieb oblečenia nič spoločné s ich predchodcami, ich osobnosti sú ako tá najhoršia paródia a scenár ktorý sa snaží byť neustále meta a používa mileniálsky humor veľmi zlým spôsobom. Toto mohlo byť niečo super ako Harley Quinn od HBO ale namiesto toho je to seriál ktorý absolútne nevie na ktoré publikum mieri a tak okrem meta a edgy humoru nič viac neponúka. Kebyže to není pod Scooby Doo značkou tak ľudia by to možno lepšie prijali.

Doom Patrol - Hope Patrol (2023) (epizoda)

Konečne poriadna epizóda! Dúfam že druhá polovica tejto série bude mať podobné grády lebo zatiaľ to vyzerá nádejne

Rick a Morty - Přechčij si to (2022) (epizoda)

Je to zaujímavý nápad ale nie je to zábavné. Rick a Morty sa veľmi rýchlo zgriffinovizoval a od 4. série tu bolo iba pár dobrých epizód. Toto je jedna z fakt najslabších, lebo okrem vtipov o moči nemá čo ponúknuť.

Black Adam (2022)

Bola to akčná blbosť takže som sa pri tom bavil. Určite to bolo lepšie ako väčšina nových Marvel filmov ale úplne kvalitné to určite není. The Rock ako herec vie zahrať iba jednu postavu a to svalnatého čáva v džungli takže keď v tomto filme lietal, zabíjal a rozbíjal budovy hrozne som sa na tom smial lebo to bolo proste veľmi vtipné s tým jeho ksichtom. Príbehovo to bol celkom úlet, kamerové zábery a strih je úplne šialený a pripomínalo mi to akčné filmy zo skorých 2000s, malo to zaujímavé vedľajšie postavy, skvelo vizuálne spravený Kahndaq... Fanúšik DC bude podľa mňa z tohto filmu veľmi rád. Je ale naozaj škoda, že to celé tiahne tím superhrdinov ktorí nemajú dostatočne veľa priestoru lebo film mohol byť kľudne o nich a dopadlo by to oveľa lepšie.