• Rodinný

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Superlidské právo (2022) (epizoda)

Už sa to pomaly začína rozbiehať ale všimol som si že veľmi mi vadí stopáž. Do tých 20 minút nič neukážu a zase to funguje iba na to aby každá epizóda mala debilný cliffhanger. Žiadny superhrdinský seriál nemá stopáž 20 minút je to naozaj krátke a nechápem prečo nespravili normálne epizódy.

Bullet Train (2022)

Odkedy som videl prvý plagát a trailer som vedel že toto bude perfektný film pre mňa. Neskutočne zábavná akčná jazda od začiatku až dokonca s výbornou kamerou, strihom, skvelými akčnými scénami, vynikajúcimi hercami ktorý si to nesmierne užívajú, skvelou choreografiou, čiernym humorom, zábavnými dialógmi... Naozaj veľmi zábavný film ktorý mi neskutočne sadol, toto je pre mňa perfektný film, zaujímavá premisa, zábavné charaktery a rýchla kamera a strih spolu s veľmi veľa malými detailmi ktoré vám môžu jednoducho uniknúť. Tento film bude veľmi rewatchable a už sa teším keď si ho pozriem znovu. Bez srandy som sa od The Suicide Squad takto nebavil pri filme, je to ako keby tvorcovia pripravili dokonalý film pre mňa. Samozrejme film má chyby a nie je úplne geniálny ale je zábavný a to mi stačí.

Banda - Herogasmus (2022) (epizoda)

Čakal som trošku viac od celkového konceptu Herogasm epizódy, v komiksoch to bolo také bizarné vyblbnutie ale táto epizóda je dejovo asi najlepšia a Herogasm tu funguje ako skvelý kontrast s vážnosťou deja ktorý sa odohráva. Podobne ako Peacemaker, táto epizóda má vážne scény, potom vtipné scény, potom nechutné scény a potom na to všetko ešte celá Herogasm záležitosť. Všetko graduje a každá z postáv má v tejto epizóde nejakú dôležitú scénu, nejaký problém ktorý musia vyriešiť a to sa tu skvelo kombinuje so superhrdinskými orgiami. Tvorcovia mohli spraviť z tejto epizódy vtipný filler ale vo výsledku som rád, že išli touto cestou lebo prehĺbilo to charaktery a naozaj to bol jeden z vyvrcholení seriálu (pun intended)

Stranger Things - Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (2022) (epizoda)

Je až neskutočné ako celú túto sériu ťahá dole dejová linka s Eleven. Tvorcovia nám ukazujú úplne hovadiny a zbytočne sú potom epizódy hodinu a pol dlhé... Taktiež hlavná štvorica detí bola úplne upozadená a v tejto epizóde zažiarili Nancy, Steve, Robin a Eddie a naozaj scény s nimi bolo to najzaujímavejšie čo vzišlo z tejto série. Dejová linka s Ruskom je tiež fajn a na Willa a Mikea sa úplne asi zabudlo. Neviem no mám veľmi rozporuplné pocity z tejto série lebo Eleven robí stále to isté dokola a už ma to nebaví.

Stranger Things - Kapitola pátá: Projekt Nina (2022) (epizoda)

Tvorcovia nevedia pochopiť, že za prvé dve série využili postavu Eleven úplne na plno a že s ňou nič nové nemajú ukázať. Stále sa jej dejová linka točí dokola, jedna partia je na roadtripe, druhá partia sa hrá na It a celé to tiahne iba ruská dejová linka. Je to veľmi slabé zatiaľ :(

Stranger Things - Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (epizoda)

Dobre tu si ľudia museli dačo šľahanúť. Kvôli tomu že na konci je emocionálna scéna tak tomu dávate 5 hviezd? :D. Veď skoro celých 1,20 hodiny sa nič nedeje až na backstory Victora Creela a to finále kvôli ktorému tu všetci dávajú 5 hviezd.

Stranger Things - Kapitola třetí: Monstrum a superhrdina (2022) (epizoda)

Doriti tak táto séria bude o Max. O postave ktorá bola v tak troch scénach v minulých sériách. Goddamn... Prečo neriešia radšej niečo zaujímavejšie? Prečo robia príbeh o najviac zbytočnej postave? Nevadí stále sa to nezlepšilo a stále je to hrozne od veci. Plus sa snažili spraviť nejaký asi character development s Eleven ale bolo to fakt také hrozne úbohé a vo finále aj zbytočné. Bola scéna s korčuľovaním dôležitá pre príbeh? Aj to že udrela tú týpkyňu do nosa? Nie vôbec. V ďalšej scéne ti povedia že to nie je podstatné. Táto séria nevie čo chce a to je hrozne zlé.

Stranger Things - Kapitola druhá: Vecnova kletba (2022) (epizoda)

Nielenže tu je úplne stereotypné hororové monštrum ale oni sa rozhodli že tam ešte šupnu len tak šikanátorov pre Eleven. Prečo ju šikanujú? Aký majú dôvod? To vám seriál nevysvetlí radšej vám dá kompiláciu ako nejaký čávovia hrajú golf. Je to strašne predvídateľné a fakt ma prekvapuje že toto je od čávov ktorý spravili minulé tri úžasné série. Ale ľudia to milujú takže tak...

Stranger Things - Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (epizoda)

Vyzerá to tak, že táto séria bude kopírovať nie len každý osemdesiatkový horor ale aj samotný seriál. Nasilu tlačené referencie na predchádzajúce série, úplne hlúpo vybudované "akože prirodzené" dialógy a najviac gýčovitá 80s príšera akú si dokážete predstaviť. Tvorcovia nejak asi pozabudli čo bolo na predchádzajúcich sériách skvelé. Aspoň nová postava Eddie je dosť dobrá a možno to spolu s Hopperom budú celé tiahnuť.

Morbius (2022) odpad!

📚+🍺=👍