• Rodinný

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Ako povedal jeden môj kamoš s ktorým som na tom bol: „Toto je Rick and Morty??“. Tento film je šialený a od Infinity war nám Marvel nedal takto dobrý film. Veľmi mi pripomínal atmosféru starých Marvel filmov a aj komiksov. Sam Raimi je pán režisér a toto je jeden z vizuálne najkrajších Marvel filmov bol som na tom v 3D a páni síce ma z toho bolí hlava ako nikdy ale tento film je v 3D niečo šialené. Doctor Strange ukazuje svoju bláznivú stránku, Scarlet Witch zapla berserker mód a konečne ukazuje svoju silu na plno a America Chavez je fajn nová postava. Tento film je skvelý a fakt veľmi ma prekvapil. Jediná vec ktorá ma sklamala a zároveň aj potešila sú kameá. Vidno, že Marvel stále nevie čo chce spraviť a tak zatiaľ iba ťahajú divákov a smejú sa im do ksichtu. Síce je pekné, že odhalili nové charaktery ale zase ich zamietli pod koberec ako to už spravili v tejto MCU fázi asi siedmi krát. Taktiež videl som to v SK dabingu a nebolo to až tak zlé iba niektoré preklady má iritovali. Film je veľmi fajn a odporúčam ísť na toto na IMAX. Je to zážitok.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Sin City má nie len skvelú sériu komiksov ale aj úžasné adaptácie. Vizuál oboch filmov je vynikajúci a skvelo zachytáva atmosféru komiksov. Hudba fajn doplňuje úplne šialenú a zábavnú akciu. Zvrátené momenty ktorých tu je kopec vás donútia nenávidieť mesto hriechu a za postavy sa necítite zle lebo sami viete, že si to zaslúžia. Prvý film zadaptoval najznámejšie poviedky z kníh a spolu s hercami a ich skvelými noirovými monológmi a zrakchytajúcim vizuálom Robert Rodriguez a Frank Miller spravili jednu z najlepších komiksových adaptácii. Pokračovanie je takisto výborné len tam som mal problém so zmenou hercov a kontinuitou poviedok. Skrátka herec Dwighta vyzeral úplne inak a po chvíli som si uvedomil že aha to má byť táto postava z jednotky. Takýchto hereckých zmien tam je kopec a vytvára to chaos. Taktiež kontinuita filmu, práve som to dopozeral a doteraz neviem či to je prequel, sequel, alternatívny vesmír čo ja viem čo. Film je aj inak zostrihaný ako prvý diel. Zatiaľ čo prvý diel bol skvelo zostihaný, kde sa prelínali dejové linky tu sa to mieša s lineárnym rozprávaním a s prekrývaním dejov. Poslednú pol hodinu som si musel spomenúť na scény zo začiatku lebo väčšinu film usom sa pozeral na iného Dwighta a nahú Evu Green. Tí mali najviac priestoru a ďalšie dejové linky boli úplne vystrihnuté a hodené nakoniec zatiaľ čo mohli byť prekrývané. Ako to s poviedkami býva, nie všetky sú dobré a skrátka tie v prvom diely boli lepšie ako tie v druhom. Taktiež v druhom diely tomu nepomáha iný štýl rozprávania príbehu.

Belle (2021)

Nemám rád anime. Jediné ktoré môžem vystáť sú tie ktoré sú ako Ghibli filmy alebo s vizuálne zaujímavou animáciou ako Lupin The Third. Tento film aspoň z plagátu vyzeral, že bude mať zaujímavý príbeh a úžasnú animáciu. Nič s si nezisťoval, sadol som si do kina a začiatok sa mi veľmi páčil. Hej slovenský dabing bol rozporuplný a jedna z hlavných postáv sa absolútne nesnažila ale stále príbeh o dievčati ktoré bolo zlomené a žili dvojitý život bol mrte zaujímavý. Samozrejme to netrvalo dlho a v nejakej tretine keď sa objavila postava Draka film dostal 4 ďalšie dejové linky. Z filmu o dievčati ktoré všetci obdivovali ale nikto nevedel že to je ona (niečo ako Spider-man v podstate) sa stal romantický film/ detektívka/ thriller/ adaptácia krásky a zvieraťa. Kebyže zostanú pri metaverse a postave Suzu tak by to bolo geniálne ale oni sa snažili byť zase edgy a dávať tam vážne témy, prípadne zbytočné pokusy o nejaký vzťah vo filme. Toto nenávidím na anime. Prečo tam museli nacpať také kráska a zviera lovestory? Prečo tam nacpali tak veľmi vážnu tému akou je domáce násilie? Prečo zarzu každý charakter ktorý sa vo filme objavil na konci tak hrozne dôležitý?? Tento film má sklamal, zo skvelého a zaujímavého príbehu sa stal obyčajný klišovitý shitstorm a je mi to ľúto. Film má skvelý zvuk a úžasnú animáciu a naozaj to bolo skvelo spravené ale film je až príliš dlhý a príbeh až zbytočne príliš zložitý. Kebyže je celý film ako prvá tretina tak možno by ho ľudia oveľa viac ospevovali a dokázal by konkurovať Ghibli ale oni sa vydali cestou ktorú majú radi weebovia a tak tu máme príbeh ako z nejakej K-Dramy...

Super-Blb (2022)

Prekvapivo, toto ma bavilo oveľa viac ako som čakal a naozaj som sa veľa nasmial. Veľmi podarená komédia s veľa odkazmi na komiksové filmy. Škoda len že nedali aj nejaké podtitulkové scény.

Drak se vrací (1967)

Ja už fakt neviem ale ako je možné, že takéto knihy majú takéto zlé adaptácie? Všetko okrem postavy Draka je v tomto filme zlé. Kamera hrozne divná oproti iným filmom, herci hovoria buď potichu alebo úplne nezrozumiteľne, zvuk, zvuk je fakt zlý, sú tu sekvencie kedy všetci hovoria naraz a každý hlas je ako keby dvakrát aby to vytváralo dojem spomienky. Samozrejme vo výsledku to vyzerá hrozne. Sú tam scény kedy sa nič nedeje, napríklad 5minútová scéna kde iba kravy utekajú pred požiarom. Naozaj iba postava Draka mi nedovolí dať tomuto filmu odpad. Herec ktorý ho hral ho dokázal skvelo zahrať a naozaj mi ho bolo v častiach až ľúto. Nikdy nepochopím, prečo sú tieto knihy v dnešnej dobe ako povinné čítanie a celkovo ospevované ako geniálne. Pre mňa, moderného človeka nemá moc čo priniesť a to mám celkom Slovenskú minulosť rád. Chápem, kultúra a život za starých čias ale to iné filmy proste lepšie stvárnili.

The Defenders - Worst Behavior (2017) (epizoda)

Nemôžem uveriť že toto vzniklo. Hrozne sa z toho teším, Heroes for hire akčná scéna, súboj všetkých postáv spolu, Stick ktorý sa doslova odreže od Handu, zmŕtvychvstaná Elektra a Ellen Ripleyová dozarkona toto je dobrý seriál. Moje malé komiksové ja skáče od radosti.

Iron Fist - Season 1 (2017) (série)

Kde začať... Tento seriál bol všade opisovaný ako najhorší seriál aký kedy vznikol, kľudne ho skipnite, je to strata času a tak ďalej proste ľudia tento seriál nenávidia. Zapol som to. Pozrel som to. Užil som si to. Po šiestu epizódu je to fajn seriál s veľmi dobrou zápletkou. Od šiestej epizódy to začne mať zbytočne zložitý dej, zbytočné zvraty začnú sa tam objavovať plot holes a celé vám to dáva taký pocit, že nevedeli ako vyplniť 13 epizód. Seriál mohol byť kľudne kratší a vykašľať sa na celú linku s Bakutom. Iron Fist tú svoju Iron Fist vôbec nepoužíva. Kebyže ju používa častejšie tak polovica problémov by sa nestala. Naozaj tento seriál by bol oveľa lepší kebyže je kratší. Taktiež hudba mi niekedy prišla úplne odveci. V jednej z posledných epizód sa dve postavy myslím, že Coleen a Bakuto rozprávali a hrala do toho úplne akčná hudba. Iba sa rozprávali a tam je hudba ako keby sa tam Godzilla a King Kong mlátili. To je ale inak zo zlých vecí tak všetko. Tých pozitívnych je menej. Postavy sú fajn a veľa z nich som naozaj nenávidel takže herci odviedli asi dobrú prácu. Finn Jones ako Iron Fist je úplne v pohode a zase nechápem prečo ho niekto chce recastovať. Príbeh ma zo začiatku fakt bavil a pozrel som si nejak 7 epizód za deň čo je u mňa nezvyk. Preto mi bolo ľúto že odtiaľ má to vôbec nebavilo. Asi to je tým že tam chýbala väčšia záporná postava ale čo už. Seriál ma ale ako celok bavil a stále si myslím, že takýto seriál je oveľa lepší experiment ako Ms. Marvel čo zachvíľu výjde. Vidno že sa aspoň trochu snažili. Ale zase mohli ísť do extrému a spraviť z toho čínsky akčný seriál na štýl Jackie Chana. Proste over the top akciu ako bol Luke Cage šialený blaxploitation film tak toto mohla byť akčná blbosť s dobrým príbehom. Ale je to to čo to je. Úprimne to je na úplne istej úrovni ako Jessica Jones a Daredevil s Luke Cageom stále vedú.

Iron Fist (2017) (seriál)

Kde začať... Tento seriál bol všade opisovaný ako najhorší seriál aký kedy vznikol, kľudne ho skipnite, je to strata času a tak ďalej proste ľudia tento seriál nenávidia. Zapol som to. Pozrel som to. Užil som si to. Po šiestu epizódu je to fajn seriál s veľmi dobrou zápletkou. Od šiestej epizódy to začne mať zbytočne zložitý dej, zbytočné zvraty a celé vám to dáva taký pocit, že nevedeli ako vyplniť 13 epizód. Seriál mohol byť kľudne kratší a vykašľať sa na celú linku s

Iron Fist - Zastav velkého šéfa (2017) (epizoda)

Lebo jeden twist villain nestačí... Nechápem. Fakt nechápem načo im tam sú traja čávovia ktorý sú odrazu zlí. Aspoň pár záberov bolo fajn a celá časť vo vile bola super inak nič moc.

Iron Fist - Drak si hraje s ohněm (2017) (epizoda)

Finále bolo fajn. Lepšie sa asi príbeh ktorý dokázali v posledných epizódach asi nedal zakončiť. Škoda, že na úplný koniec dali cliffhanger ale chápem, tease na Defenders. Stále si myslím, že hudba sa polovicu času do scén nehodí a twist villain zápletka je fakt zlá ale čo už. Je to fajn, stále lepšie ako finále Wanda Vision.