• Pohádka

Muž z Acapulca (1973)

Úžasně ironický Belmondo, který oba své hrdiny - Saint - claira i Merlina hraje s úžasnou nadsázkou. Bob Saint - Claire je nadlidský agent a James Bond mu nesahá ani po kotníky a jeho "Bob - girl" Jacqueline Bisset splňuje všechny nároky, jaké by na Bond - girl kdy byly kladeny. Muž z Acapulca je vlastně parodií na špionské filmy Jamese Bonda, ve které pobaví nejen Saint - Claire, ale i spisovatel, který se svému hrdinovi mstí, případně ho znemožňuje. Velmi povedená komedie, která přes všechny klady nedokáže převýšit mou nejoblíbenější Belmondovku - Zvíře.

Billy Madison (1995) odpad!

Adam Sandler. Už to jméno mluví za vše. Billy Madison je totální stupidita. Hovadina, která dává prostor Sandlerovu "umu", prsaté učitelce, která se do pablba zamiluje a záporákovi, jehož prohra je natolik trapná, že kdybych neseděla v autobuse na cestu domů, vystoupila bych. Jediné, co potěší je minutová rolička Steva Buscemi.

Agatha Christie's Poirot - Němý svědek (1996) (epizoda)

Přežila bych i významné změny oproti předloze. Zvlášť co se jednotlivých charakterů týče. Ale to, že se u Poirota nudím, se odpustit nedá. V tomto případě kniha film překonává nikoli o chlup, ale o tři celé Bobíky.

Hrobník (2009) (TV film)

Ach jo. Nemám ráda nervózní kameru. Ono věčně přibližování a oddalování, případně třes. Tohle mi první bilo do očí. Potom Zedníčková, která mi není zrovna sympatická. A příběh. Celkem slušná detektivka se slušnými dějovými zvraty. A hlavně s obrovským sympaťákem Petrem Štěpánem (no jo, slabost:D) z MdB. Nebylo to špatné, ale nic zvláštního.

Malé dohazovačky (1995)

Olsenky ve své snesitelnější verzi se sympaťačkou Kirstie Alley a Rossovou manželkou. No, vykradená Louisa a Lotka a o třídu slabší než Past na rodiče. Milá rodinná komedie, která nikoho neurazí a za chvíli se vám vypaří z hlavy.

Ostrov (2005)

Napodruhé se mě Ostrov už tak nedotkl. Jenže "jiný" Bay mi prostě sedí. Ať už vynikajícím obsazením, hudbou nebo příběhem. Myšlenka je originální, třebaže se nevyhne několika klišé (božský komplex či celá Hounsouova postava). Veškeré výtky stranou, Ostrov je moje srdcovka.

O hloupé havířce (1990) (TV film)

Nadosmrti nezapomenu na Hrzánovou, jak se máchá ve vajíčkách :)

Vratné lahve (2007)

Svěrák to prostě umí. To nemůže nikdo popřít. Dokáže natočit skvěle oddechovou pohodu s krásnou kamerou, milými herci a vtipným příběhem. Ať už mu kdokoli vyčítá líbivist, Svěrák je snad jediný z českých režisérů, který si drží vysokou kvalitu a nekolísá. Vratné lahve jsou milé, ale osobně si na ně připadám příliš mladá. Není to míněno zle, jen možná, že starší generaci řeknou víc než mě. :)