Afghánistán bez obalu (2011) (TV film)

Tak jsem se kupodivu nemýlil. Našel se alespoň jeden blbeček - Lucas87, který opět žvaní cosi o okupantech. Ne Lucasi87, čeští vojáci skutečně neokupují Afghánistán. Mimochodem napadá mě výstižný ekvivalent. Okupovali snad Američané a jejich spojenci Jižní Koreu v době Korejské války? Asi ne, že? Talibán nereprezentuje afghánský lid, reprezentuje bandu hrdlořezů ze všech končin arabského světa, reprezentuje vrahy a obchodníky s opiem a heroinem. Ale to by bylo na dlouhou debatu. Význam filmu vidím v ukázce reálného života našich vojáků na afghánské misi. Mohl být jistě natočen líp, ale minimálně za zvolenou problematiku 75%.

Casino Royale (2006)

Absolutní špička všech bondovek. Best of the Best! Daniel Craig je Bond jak sviňa! Pardon, nechal jsem se trošku unést, ale Casino Royale mě prostě NADCHLO! O tomhle nemá cenu nic psát, to se musí vidět.

Expozitura (2009) (seriál)

Ultraspravedlivá policistka a její děsně tvrdý kolegové v akci. V porovnání se zámořskou produkcí spíše k pousmání. Ale na naše poměry, no dejme tomu. Obávám se, že Expozitura je odsouzena k zapomnění.

Gangy očima Rosse Kempa (2006) (seriál)

Odvaha Rosse Kempa je neuvěřitelná. Pohybuje se v místech, kde je šance na přežití hodně, ale opravdu hodně malá (především u bělocha). Za vrchol celé série považuji Speciál z Keni. Tenhle dokumentaristický skvost bych nechal povinně pouštět na základních školách. Snad by si nové generace vzaly poučení.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Robert Carlyle podává vynikající výkon. Celý Hitlerův příběh je tak neuvěřitelný, že autor námětu by si zasloužil doživotní zákaz publikování.No jo, jenže ona je to jaksi pravda. Neuvěřitelná, ustřelená jak trenky, ale pravda. Jeden z filmů, který by měl být promítán povinně minimálně na základních školách.

Chata v horách (2012)

Začátek navozuje do velmi příjemného očekávání, co z toho vlastně vyleze. Řemeslně velmi dobře zpracované. Jakmile se rozjede fajnová teenage vyvražďovačka, která nikomu nestraní a nevíte, kdo vlastně, jestli vůbec někdo, přežije, je všechno v naprostém pořádku (tedy až na těch pár mrtvol). Jenže! Když přijde rozuzlení, přijde i lehké zklamání, minimálně pro mě. Čekal jsem víc, ale i tak to není špatné.

Interstellar (2014)

Jasná pětihvězda. V kině úchvatný zážitek. Pro mě osobně vyzyvatel Vesmírné Odysey. Ale co si budeme povídat, není to film pro každého.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Dlouho, předlouho jsem odkládal shlédnutí Johna Cartera. Až když jsem jednoho večera nevěděl na co se podívat, přišla na něj konečně řada. A co se nestalo? Byl jsem nadšen! Opravdu velmi povedená fantasy taškařice. Pokud jste naladěni na tuto vlnu, budete se královsky bavit. Nechápu pouhých 65% hodnocení, u mě v jasně červených hodnotách.

Kancl (2014) (seriál)

Tento humor je, obávám se, pro velké množství diváků nepochopitelný a neuchopitelný. Pointu si totiž divák musí často domyslet. Mohlo by to být lepší, ale v podstatě spokojenost. 65%

L. A. - Přísně tajné (1997)

Absolutní ŠPIČKA žánru. Excelentní herecké výkony, špičková režie, grandiózní filmařina. Tady prostě není o čem, tohle se musí vidět. Nechápu proč Russell Crowe nebyl na Oscara ani nominován. 99%