Polski film (2012)

Neskutečná "Brněnská prda"! Že si parta jamáků natočila film pro sebe? Možná jo, ale pokud při tom dokáže dvě hodiny bavit, jako už žádná (česká) komedie dlouho ne, nemám s tím problém. Takhle bych se jednou rád popasoval se svojí profesí. Mimochodem, nepřehlížejme už Havláta, toho Lva by si preventivně zasloužil. [LFŠ 2012]

O patro výš (1923)

Je to frajer... [LFŠ 2012, hudební doprovod Květy]

Pouto nejsilnější (1945)

Výborná romance, která dokáže emotivní momenty vyvážit nadhledem a z nejzákladnějšího tématu dostává to nejlepší po celou stopáž. Navíc zakončení bez patosu, po kterým si říkáte, že tak nějak by to mělo dopadat a přitom nedopadá (filmově ani v reálu). [LFŠ 2012]

Soukromý vesmír (2011)

Mám trochu problém s hlavní postavou (syn), která vlastně hlavní postavou být neměla (rodina?). Když víc zaujme zasazení do kontextu doby prostřednictvím prostřihů na politiky, kosmonauty a božskýho Karla, asi je něco špatně. Každopádně zamyšlení syna nad tím, jak moc ho rodiče (ne)vychovávali by se dalo zahrnout do osnov na zš. [LFŠ 2012]

I katové umírají! (1943)

Brát vážně film natočený aniž by tvůrci měli povědomí o dění, o kterým vypráví, prostě nejde. Přitom jako komedie film funguje výborně a momenty s detektivní prací Herr Grubera nebo s mladým MacGyverem Bóďou jsou nezapomenutelný! [LFŠ 2012]

Peppermint frappé (1967)

Nedaří se vám získat osudovou ženu? Nevadí, stačí najít jinou a začít "tvořit". Ne náhodou mi během projekce začalo běžet hlavou "La Piel que habito". Záběry z deníku vyšinutýho zubaře zaujmou v průběhu, jenže po skončení se vypaří a zbyde po nich jen chytlavá písnička. [LFŠ 2012]

Vendeta (2011)

Velká škoda obsazení rolí v kategorii do 20 let. Ještě větší škoda neschopnosti odvyprávět příběh, kterej mohl s lepším vedením vyznít líp. Velký plus má film v podobě dobře vystavěný scény s diktafonem, ta jediná (byť lacině) zvládla vyvolat jakousi emoci. Není potřeba diváka seznámit polopaticky s každou figurkou ze scénáře a postupně je dosazovat do jasně nalajnovanýho děje. Přesto nepovažuju za výhru zajímavě natočit a sestříhat scény s tím, že jako celek to nějak dopadne... [LFŠ 2012]

Policejní odznak (2002) (seriál)

Povinnost sledovat sérii po sérii mi částečně zničila učební plán na zkouškový, navíc v žebříčku pořádně prohání i Dextera, co víc dodat...

Sherlock Holmes (2009)

Ritchie je pan režisér a i kdyby náhodou nebyl, mně jeho styl sedí naprosto. To taky byla jediná věc, která mi Sherlocka udržela na očích. Popravdě od začátku mi zápletka byla cizí a její vývoj mě ani nezajímal. Buď je to chyba scénáře nebo moje :) Nadprůměr na film s podobnou propagací, jen slabší nadprůměr na film všeobecně. A souhlasím s tím, že pokud dvojka vypíchne klady "prologu" a přidá něco navíc, bude to skvělá podívaná.

Stáhni mě do pekla (2009)

Tohle že je skvost mezi horory, co se teď točí? Tak to mě stáhni třeba do hajzlu... Za Kitty, Kitty a ostatní lol momenty (otázka, jestli zamýšlený) si to pár procent zaslouží.