• Krátkometrážní

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Proč jsem rozčarovaný na konci? Každý kdo si šestý díl Harryho Pottera četl v době kdy do kin šla teprve dvojka už projektoval známé herce a vizualizace do nové knížky. A tak jsme měli určité představy jak bude vypadat Ginny, jak budou bouchat Bradavice a jak nás i po několikáté překvapí, že Brumbál zemře a kdo jej zabije. Poslední veřejnou pravdu musel Yeates zkousnout, to ostatní mohl udělat jinak. Tak jak bych to udělaljá a hned by se mi to více líbilo. Proto teď postrádám závěrečný souboj a kroutím hlavou nad nicneříkající poslední scénou. Proto si teď říkám, že z provařeného příběhu šlo vymačkat aspoň trošku více atmosférické šťávy. Nu co už....některé momenty zamrazí, některé potěší, některé jsou přehnané (L. Brown) a některé sedí (Křiklan). A celé dohromady je to poměrně dobrá zábava ze světa HP (takže 3 + 1).

Veřejní nepřátelé (2009)

Bavilo mě to. Nejprve k digitálu: v některých scénách vypadá dobře a epicky, někde vypadá jako PC Hra a někde jako TV inscenace od ČT1. V konečném důsledku spíše minus z meho pohledu. K Depp vs Bale: V mých očích nesmysl, že by Depp jakkoliv zadupával Bale do země a že by Christianuv výkon byl nudný. Ke střihu: Střih mě rušil a dost ničil některé zajímavé kamerové jízdy. Také díky němu více vynikal kontrast dobře nasvícené scény, která na digitálu vypadá stejně jako na filmu a scény, která vypadá jako dokument - neřknuli home video.

Želví nindžové (1990)

Doznívající 80´ léta dávají skvělou retro atmosféru tomuhle akčnímu nářezu pro děcka. Kdyby se našlo více peněz pro honorář nějakého nápaditějšího kameramana, tak snad i za 5* . Na druhou stranu, pokud nemáte rádi výlety do minulosti, tak asi moc neoceníte želví maskování a náladu některých scén.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

"Kvalitáři,vole!" Pro lidi, kteří rádi jí, mají rádi charismatické parchanty a trošku na ně leze pleška (třeba já) je to super zábava. :)

Záhada hlavolamu (1993)

Atmosférická bojovka s výbornou hudbou a příjemnou kamerou. Kotkova imaginace Foglarovského vesmíru je mi sympatická a určitě škoda, že nebyla možnost navázat na "blockbusterovější" Stínadla se bouří...to by byla jízda :)

Wrestler (2008)

Strhující závěrečná sekvence (s velmi jednoduchými audiovizuálními nápady, které na mě ale fungovaly) je snad jedinou připomínkou, že celý film jde do finále a graduje. Jinak mi postava Randyho nebyla sympatická a díky způsobu natáčení (velmi civilní přes ručku) jsem se s ní ani tak nesžil. Rourke dozajista zahrál slušně (když si vezmete, že je to opravdu typ wrestlera) a i díky pomoci skvělého maskování opravdu dává znát že je The Ram.

Annie Hallová (1977)

První pro mě opravdu koukatelný Allen. Jeho režie naprosto bizarní a jeho herectví jak ze sitcomu. Tak takhle by to šlo. :)

Na dotek (2004)

Divadelní insenace Na Dotek je o atmosféře. Nichols ji na plátně udělal skvělou, komorní, usměvavou a melancholickou...teď jde jen o to, jakou má divák v sobě.

Strážci - Watchmen (2009)

A někdy příště znovu, vyspalý a s titulky si to dám i rád. Takhle zatím jen trochu roztříštěná minerálka, ve které produí strašně moc bublinek ale při třetím loku začne pálit v hrdle. // změna ze tři na čtyři hvězdy// Šílenstvý s několika druho až třetičtecími plány. Celý film je komplexní a díky tomu, že má podpěry s dobře rozmístěnými flashbacky při správné náladě nemá šanci nudit. Akce mě sice díky zpomalení moc nebrala, ale to je už na vkusu a náladě....výborně Zacku!

Milionář z chatrče (2008)

Milý film. Jde jen o to jak dlouho se necháte panem režisérem citově vydírat. Hlavně díky tomu, že páky jsou už vprostřed trošku ohebné a ztrouchnivělé. Zatímco na začátku filmu si říkáte: "Díky bohu, že jsem se narodil v Indii" a taky "Tyvole chudáci Indové" tak ke konci už je to tak nějak jedno. Nebo jinak: scénář se od sociální kritiky s nádechem lidského rozměru přesouvá k romantickému filmu s trošku prokouknutelným happyendem. Ale já jsem si to i tak užil. Své udělala zvláštní kamera, podmanivá hudba a velmi sympatické výkony všech zůčastněných. Postavit film na prolínání flasbacků (možná opakované flashbacky bych vypustil) s odpovědmi ve studiu je určitě zajímavý nápad, ale tak nějak člověk ví, že Malik nakonec odpoví správně. A propo: když už tedy získal nejkrásnější Indku kterou jsem kdy viděl za ženu, nemohl přitom prohrát ty prachy? Nakonec stejně sedí na nádraží jak vandrák...btw: Oscar za scenář? Trošku laciné...