• Krátkometrážní

Lajna - Únos (2017) (epizoda)

Prvních pět minut vypadá jako ctrl+c a ctrl+v z trávy na led, ale pak to docela chytí i momenty, kdy si člověk neříká, že je to úplně marný jako předchůdce.

Vláda (2010) (seriál)

Spíše nerealistické a tudíž neuvěřitelné. Bohužel.

Neurons to Nirvana (2013)

Jako dost často to díky těm ilustrákům nirvana není.

Příběh lesa (2015)

Samsara pro děti s Tomášem Hanákem na boční lajně.

Anabáze (2015) (TV film)

Trochu nuda, ale Nikolaev si aspoň skrze ČT vrchovatě proplatil research pro svůj celovečerák, takže pojďme poděkovat ČT, že pomáhá nadějným tvůrcům! :)

Hlas pro římského krále (2016) (TV film)

ČT vytrvale stopuje zahraniční trendy a tak ve svém novém jubileo-eposu nabízí záběr z dronu na pět lidí na koní nebo široký záběr na pět full frontal dívek. Hry o Trůny ve střední Evropě za středoevropský rozpočet. Povětšinou to vypadá přesně tak levně jak to zní a ještě k tomu to i reálně zní hrozně....škrobeně a papírově. Přičemž záblesk toho jak se vlastně takové scény píší, aby "fakt nakládaly jako svině" přichází jen v pár momentech. Třeba chvíle, kdy se mladý princ Jan Jindřich musí v krásných 11ti (?) letech zhostit svých manželských povinností před plně nastoupeným dvorem z nichž většina členů má na tváři výraz lidí odtržených od opravdu kvalitní masturbace, tak ano...tato chvíle připomíná napětím, trapností, jistou pervezní zlou vůlí pokřivenou etikou nejblíže k tomu co nám Trůny nabízejí, aby byly napínavé, vtáhly a přitom osvětlovali myšlenkové/společenské pochody "dob minulých". Je to i díky tomu, že nejistota mladého panovníka a zlo jeho ženy leze z každého záhybu všech záběrů v této scéně. A tak nějak by to asi mělo vypadat po většinu takhle dlouhé věci. PS: Fingerhutová (a.k.a. mladá Markéta Korutanská) by zasloužila více prostoru, protože ona proklamovaná neřest se u její postavy spojuje spíše s jistou "Cersei" aurou ženy, která umí hrát své party v tomto mužském světě, tak aby vyhrála.

Občanská výchova (2004)

Dva různé filmy. První mi přijde zábavnější než druhý. Druhý mi přijde v některých chvílích (Halelujah vole!) už moc. Twist na konci mě donutil alt-tabovat zpátky na media player. Což asi jako aspoň tak.

Český žurnál - Má vlast Afghánistán (2015) (epizoda)

Myslím, že Český Žurnál je hodně dobrý podnik ČT. Klusák a Remunda mě můžou považovat za fanouška. ale tady jsem se nechytl. Možná je to tím, že téma je trochu rozplizlé. Pasáže z Afgánistánu a z ČR na sebe moc nelepí a někdy se zdá, že se vaří z vody. Času moc nebylo. Realného vhledu taky ne. A vojáci jsou víc ok než bych čekal. Nebejt tam ANO Stropnický, tak je to fakt bída, ale autoři mají štěstí, že lidi ve funkci ze sebe ochotně dělají idioty neustále.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Základní problém je: už mi není dvanáct. To je jakože problém kvůli mnoha věcem, ale nejdůležitější z nich je to, že to je zhruba cílovka nové episody. Lidi, kteřím je dvanáct nebo se tak znovu chtějí cítit. Celé intermezzo na planetě s kantinou mě úplně vyhodilo ze sedla (do té doby jsem se bavil včetně jedné z nejlepších scén za celé SW - představení postavy...Daisy Ridle). A už jsem se tam nevrátil...protože prostě---musíme být hollywoodský blockbuster a proto děláme spoustu věcí pořád stejně. Star Wars ale nebyly tak skvělé, protože dělaly všechno stejně. (a sorry celá zápletka s mapou je debilní i na Hvězdné Války)