Most špiónů (2015)

Takhle úchvatně natočenej film jsem už dlouho neviděl. I kdyby byl děj o ničem, tak jenom obdivování natočení jednotlivých scén by mě dokázalo zabavit. Tohle není naštěstí ten případ. Film je výborná sonda do období studený války. Herecký výkony jsou vynikající a dialogy jsou výborně napsaný a to je zatraceně dobře, jelikož celej film je jimi prošpikovanej. Herecký výkony jsou vynikajicí. Zejména Hanks a Rylance, který se na stará kolena přetvořil na áčkovýho Hollywoodskýho herce. Někteří tu vytýkají klasický Spielbergův konec plný patosu. Mně osobně vůbec nevadí trocha toho vkusně natočeného a podaného patosu ve vynikajících filmech. 85%

Pelíšky (1999)

Klasika všech klasik. Jedna věc, kterou si můžu bejt jistej je, že na štědrej večer budu koukat na Pelíšky. Film našel perfektní balanc mezi komedií a dramatem. Takže tu máme skvělou hořkosladkou komedii napěchovanou hláškama, který všichni známe nazpamět. ale smějeme se jim i na posté. Ale film umí bejt taky dost smutnej. Zejména ve druhé polovině. Konec na mě nepůsobí tolik, jelikož jsem se narodil 30 let po zmíněné události. Ale pro starší ročníky to musí bejt mnohem emociálnější. Herecký výkonu jsou výborný naprosto od všech, vlastně tu není vůbec co vytknout. Film s obrovskou duší. 92%

Sedm (1995)

Přiznám se, že jsem Se7en dokoukal až asi na potřetí v průběhu tří let. Nevím co to se mnou bylo, jelikož tohle je film s velkým F. Atmosféra je brilantní, napětí se dá zejména ke konci krájet a film je tak krásně depresivní jak to umí snad jen Fincher. Morgan Freeman a Kevin Spacey tu předváděj brilantní výkony. U Brada Pitta mi přišlo, že umí hrát líp, než co tu předvedl, ale přesto hrál solidně. Samotnej konec je pak něco neuvěřitelnýho. Lepší konec jsem už dlouho neviděl. 91%

Osvícení (1980)

Co bych filmu vytkl je určitě slabší první polovina. Nějak mě to budování atmosféry nudilo. Od scény kdy má Jack "zlý sen" všechno chytne neuvěřitelné obrátky. Kubrickova režie je výborná, ale nejlepší část filmu pro mě byly herecké výkony hlavní rodinky. Nicholson je tu naprosto neuvěřitelný. To malý díte je šíleně creepy, hlavně když z něho mluví ten jeho imaginární kámoš. Duvall hraje taktéž výborně. Scéna s basseballovou pálkou považuju za jednu z nejlepších scén v dějinách filmu. Škoda jen té slabší poloviny, jinak by to byl dokonalý film. 84%

Dallas 63 (2016) (seriál)

Knížku jsem četl, ale nedočetl. A to mám prosím Kinga hodně rád. Přišla mi moc rozvleklá a nudná. O nějaký ten rok později jsem si tedy řekl, že zkusím seriál. A musím říct, že jsem nadšenej. Nějaký změny o proti knížce tam jsou, ale tom mě tady upřímně vůbec nezajímá. Hlavní je, že to má skvělé tempo, sedmdesátkovej feeling, skvělý příběh a hlavně skvělýho Franca v hlavní roli. Tenhle chlap je prostě svůj, takže občas točí nějaký ty ptákovinky se svým kámošem Rogenem, ale když chce je z něho áčkovej herec, ale i režisér. Dokážu taky ocenit skvělou romantickou linku s Sadie, kterou ztvárnila asi nejkrásnější herečka současnosti. Nebojí se přiznat, že na konci seriálu jsem měl lehce vlhký oči. Jednoznačně doporučuji a jsem si jist, že si tuhle sérii dám s radostí někdy znovu. 88%

Prokletý ostrov (2010)

Vynikající film s vynikající atmosférou. Scorsese si s divákem hraje až do poslední scény. DiCaprio tady předvádí jeden z jeho nejlepších výkonů. Víc není třeba říkat. Pro filmové fandy je tohle povinnost. 87%

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Jednoduše skvělé. Nechápu jedince, kteří hodnotí pod čtyři hvězdy. Tohle je totiž jeden z nejlepších dílů Star wars, který si zaslouží mnohem víc. Abramsova sedmička byla dobrá, ale byla především vykrádáním epizody čtvrté. Tohle se v novým dílem neděje. Jsou tu věci co jsme nikdy v žádných SW neviděli, příběh je naprosto nepředvídatelný nabitý twistama a naprosto vynikající. Snad nikdy se mi nestalo, že bych měl u tolika scén ve filmu husinu. Postavy jsou výborně rozvinuté, zejména trojice Ben, Rey a Luke. Herci hrajou naprosto skvěle, zase zejména Driver a Hamill. Dala by se vytknout slabší Finnova linka, ale i tahle linka je mnohem lepší než cokoliv v The Force awakens. Sedmičku nehejtuju, mám jí vcelku rád, ale tenhle díl je o pár levelů výš. Luke Skywalker ukázal, že je to největší badass v předaleké galaxii. Rian Johnson ukázal, že je ten správnej chlap pro novou trilogii, který nebude těžit z minulosti, ale přijde s vlastními SW. Teď už se jen modlit, aby se J.J. s devítkou pochlapil a ukázal, že umí. 86%

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Začnu chválením a pak se vrhnu do kritiky. Co se filmu nedá upřít je, že má ten Star wars feeling. Technicky vypadá skvěle a je poměrně vtipný. Postavy jsou podle mě výborný, včetně záporáka Kylo Rena, kterýho spousta lidí považuje za plačtivou emobuznu, ale mě se líbí jeho rozpolcenost a to, že to není klasickej badass zaporák a kopie Darth Vade, i když by to sám chtěl. Finn v podání Johna Boyegy je velice vtipnej a nápad přeběhlýho Stormtroopera se mi velice líbí. Rey je potom taky velice sympatická postava v podání uchvatně vypadající Daisy Ridley. Vytknul bych jí, ale to, že je až moc silná. V průběhu pár hodin se sama naučí, to co mistři Jedi zvládali po letech tréninku. Doufejme, že další díl přijde s vysvětlením. Potěšil taky návrat starých známých postav, které tam prostě být museli, jinak by Disney mohlo vydělat o pár millionů méně. A tím se dostáváme k největšímu problému filmu. To je ten, že celej film je v podstatě vykrádání Nové naděje. Já prostě nechápu, proč si J. J. Abrams a spol. nedali to práci vytvořit něco unikátního. Místo toho prostě hráli na osvědčený postup, co považuju alibismus a v podstatě lenost. Starkiller base mě proto šíleně naštvala, jelikož mít už čtyři filmy s hvězdou smrti je dost velkej opruz. Taky se mi dost nelíbil záverečnej souboj se světelnými meči, kterej byl podle mě nejhorší z celý série. Kdy postavy máchali meči, jak kdyby měli 10 kg. Nezbývá než čekat co přinese osmý díl, doufám že si vezme příklad v Emire strikes back a stane se výborným sequelem ne jako Attack of the clones. 75%

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Původně jsem hodnotil pouze za čtyři, ale tento film si těch pět zaslouží už jenom, kvůli tomu, jakou revoluci způsobil. Přesto je to, ale můj nejmíň oblíbený díl z původní trilogie. Zejména díky hrozně nudný první půl hodině, v dnešní době už komicky působícím souboji s lightsabery a asi nejvíc clunky dialogy z původní trilogie. Pořád je to, ale výborný film, který odstartoval největší popkulturní fenomén naší doby a dokážu si představit, že z triků museli bejt lidi dost na větvi, i když v dnešní době už závěrečná bitva bez nostalgickým brýlích nepůsobí tak skvěle jako v dalších dílech. 83%

The Punisher (2017) (seriál)

Pro mě jednoznačně nejlepší seriál letošního roku, který v mých očích překonal i skvělou druhou řadu Stranger things a sedmou řadu Game of thrones. Popravdě ani nevím co bych Katovi vytknul. Spousta lidí si stěžuje na velkou roztahanost a slabší druhou čtvrtinu. Jsem zatraceně rád, že tohle není můj případ. Hltal jsem doslova každej díl a každou scénu. Akce na mě bylo v seriálu tak akorát a že stála za to. Punisher, ale vyniká i na poli postav, kdy si některé oblíbíte a některé nenávidíte a některé jsou tak trochu mezi ( Pokud jste seriál viděli, tak víte o kom je řeč). Hodně se mi líbila zápletka o veteránech v USA a i postava, která s ní souvisela. Herecký výkony jsou na sakra dobrý úrovni. Vyzdvyhnul bych zejména Jona Bernthala, který se pomalu, ale jistě vypracovává v hollywoodskou elitu a Bena Barnese v roli Billyho, kterého jsem před týdnem ani neznal. Škoda jen, že budeme muset čekat nejmíň rok a půl na další sérii. 89%