Brak (2002)

Celkem slušně jsem se u tohohle filmu bavil. Hlavně na začátku a nejvíce ve scéně s mrtvou prostitutkou u oběda. Ke konci to slábne, škoda.

Anděl na horách (1955)

Herecký výkon Marvana nemá chybu. Na tomhle filmu je nejhorší komunistická propaganda. Podobný snímek z dnešní doby by byl brán jako parodie, ale v roce 1955 to bohužel byla skutečnost.

Anděl Exit (2000)

Tenhle film jsem nějak moc nepobral... obrazově občas pěkné, ale ve filmu je především podstatný děj a ten je vskutku nevalný. Není to pro mě ani na 2*. Snaha o drsnost a řvaní vulgarismů, kdy jen to jde, mlátí do uší. Film o tom, jak objeví novej fet z vlastní krve a pěkně se sjedou mě fakt nebere.

Akumulátor 1 (1994)

Jednoznačný důkaz, že bysme dokázali natočit i čistě ryzí akční film. V Aku se ale místo z pistolí "střílí" se vší akčností z dálkových ovladačů. Obrazově dokonalé, F. A. Brabec se předvedl, navíc první Matrix záběr v historii (kamera najíždí k televizi a projede skrz obrazovku :)), zpomalené záběry v obchodě s elektro a ultra detaily do žil, úst, apod. Parádní ztvárnění života v obrazovce/televizi s dalšími efekty a poutavou myšlenkou staví tento film ke špici české kinematografie.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Nejzajímavější při sledování tohoto filmu je pozastavit se nad tím, jestli člověk dokáže milovat robota - elektronické součástky, slitiny, drátky, tištěné spoje, mechanické umělé věci obalené lidským vzhledem a chováním, inteligencí a hlavně emocemi. Můžeme považovat robota, který cítí, prožívá vlastní emoce (ne je jen simuluje), za člověka, nebo je to pořád jen stroj? A dokáže takovýto robot člověka nahradit? Filmové zpracování této myšlenky je v pravdě čistě geniální, emotivní, smutné i radostné. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Neměli bychom zapomenout na Kubricka, o jehož dílo se vlastně jedná. Bohužel se nedožil jeho zpracování, ale během svého života si přál, aby jej natočil Spielberg. Toto přání se mu in memoria splnilo.