Guns (2008) (TV film)

Seriál najviac pripomína skvelú klasiku v podobe The Wire a hoci jeho kvalitu nedosahuje, stále ide o výbornú záležitosť.

Hancock (2008)

Prvá polovica filmu vyznela ako super komédia, no z nepochopiteľných dôvodov prešli autori v druhej časti na drámu s úplnou absenciou humoru. A to nedopadlo vôbec dobre, v dôsledku čoho sa dielo utápa v hlbinách priemeru.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantinovi u mňa buď sadne na 5, alebo na odpad. Tentokrát vytvoril klenot súčasnej kinematografie, plný pamätných scén a mne neostáva nič iné, len sa skloniť pred geniálnym a konvenciami nedotknutým poňatím snímku. Ono sa tu v podstate len dristá, avšak na takej úrovni, že som sa počas tých dvoch hodín bavil viac, ako pri väčšine akčných filmov.

Hodný, zlý a divný (2008)

"Babi? Waw ty teda žiješ dlho." Čínska alternatíva divokého západu, ktorá je skôr akčnou jazdou, než pamätným snímkom. Sú tu ľahké (a vydarené) náznaky humoru, sem-tam snaha o filozofovanie a otvorená nevraživosť voči Japoncom. Postavy bohužiaľ nie sú ani zďaleka také silné, aké by podľa názvu mali byť a v dej sa stáva časom zbytočne prekombinovaným. V každom prípade však ide o dobrý rekreačný snímok, ktorý držia nad vodou najmä akčné pasáže vysokej kvality.

Hombre (1967)

Výborná atmosféra a skvelé hlášky Hombreho, ktorý nepovie ani jednu vetu zbytočne, posúvajú toto dielo medzi to najlepšie čo som z prostredia divokého Západu videl.

Hornblower - Rovná šance (1998) (TV film)

Prvý diel skvelej série, v ktorej nenájdete prázdny záber. Atmosféru, ktorú dokáže navodiť toto dielo môžu závidieť aj najväčšie hollywoodske trháky. Každá časť podáva svojským spôsobom nielen výpoveď o zvyklostiach anglického námorného loďstva na prelome 18. a 19. storočia, ale aj o dobe samotnej. Dobrodružná epopeja, ktorú by si žiadny milovník žánru nemal nechať ujsť.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Seriál, ktorý je v obrovskej miere závislý na charizme hlavných aktérov. Bez aktuálneho obsadenia by zapadol v šedom priemere, avšak známe tváre z Oz, a The wire tvoria výborný tým, ktorému divák veľa odpustí. Seriál výlučne na rekreáciu šedej kôry mozgovej, ktorá môže kľudne odpočívať.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Na tento počin som sa nesmierne tešil. Po prvých dvoch častiach je jasné, že ide o obrazový prepis knižného scenára. Knihy čítam z dôvodu, že rád zapájam fantáziu pri dokresľovaní jednotlivých detailov, priznám sa, že som od seriálu tak trocha čakal len prevzatie univerza. Nestalo sa, a tak pri pozeraní pre mňa nenastanú žiadne nečakané zvraty. Na druhej strane musím uznať, že výprava je skutočne veľkolepá a podaril sa aj výber postáv, snáď okrem Catherin, ktorá pre mňa nemá dostatočnú charizmu. Myslím, že si počkám do vysielania všetkých častí a urobím si skvelý fantasy víkend s HBO a G.R.R. Martinom :-).

Hrdinové (2006) (seriál)

Zaujímavý nápad s veľmi veľkým potenciálom, ktorý však v závere prvej série a v sérii druhej prerástol z môjho pohľadu na neustále opakovanie sa nudných problémov hlavných postáv. A to vzhľadom na súčasnú konkurenciu v oblasti seriálov nevyznieva pre heroesov dobre.