Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Neuveriteľná atmosféra a ešte neuveriteľnejšie herecké výkony. Ak hľadáte akciu, siahnite po niečom inom. Ak máte náladu na niečo komornejšie tak ste na správnej adrese.

Mission: Impossible III (2006)

Škoda posledných 10 minút, ale za skvele prevedený akčný zvyšok dám aj tak 5.

Hombre (1967)

Výborná atmosféra a skvelé hlášky Hombreho, ktorý nepovie ani jednu vetu zbytočne, posúvajú toto dielo medzi to najlepšie čo som z prostredia divokého Západu videl.

Life on Mars (2006) (seriál)

Za skvelý humor, vierohodné zobrazenie Británie v 70. rokoch, herecké obsadenie a zaujímavé prípady, u mňa bez zaváhania zaslúžené absolútne hodnotenie.

Oz (1997) (seriál)

Seriál zachytávajúci osud pokusného projektu Emerald city, koncentrujúceho to najhoršie, čo žije v americkej spoločnosti. Vypovedá o väzňoch najťažšej nápravno-výchovnej skupiny, ich pohľade na svet, vnútorných zmenách i rasovej neznášanlivosti. Prím tu hrá pritom (krutá) realita - nečakajte žiadne "šťastné" zmeny okolností ako v Prison Breaku. Seriál je presýtený násilím a korupciou do takej miery, až vám behá mráz po chrbte. Aj najťažších zločincov však vykresľuje ako cítiace ľudské bytosti, poukazujúc na nedostatok vzdelania a sociálne prostredie ako na hlavné príčiny anomálií v správaní vedúce až k brutálnym vraždám. Herecké obsadenie je skvelé, ani pri jednom aktérovi sa mi nestalo, že by som jeho úlohe neveril (mnoho hercov, najmä černochov, sa predstavilo neskôr v The Wire). S niektorými predstavenými charaktermi by som veru nechcel žiť v jednom meste, nie že v jednej miestnosti :). Po prvých troch sériách jednoznačne 5 hviezdičiek.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

HBO jednoducho vie, ako sa robia skvelé seriály. Tentokrát sa zamerali na protidrogové oddelenie a oddelenie vrážd baltimorskej polície. Dôraz je kladený predovšetkým na reálne zobrazenie činnosti a postupu policajtov pri odhaľovaní a zozbieravaní dôkazov proti organizovanému zločinu (drogový syndikát, obchod s bielym mäsom...). Vzhľadom na snahu o zachytenie reality nemá dej pochopiteľne také tempo ako niektoré komerčnejšie seriály typu Prison Break, to však neznamená, že sa budete pri pozeraní nudiť. Len málokde totiž nájdete také hlboké prekreslenie charakterov postáv, a to nielen hlavných aktérov, ale aj obyčajných pouličných dealerov, závislákov, funkcionárov a pod. Zároveň sa tu kriticky poukazuje na praktiky jednotlivých policajných oddelení či hon za kariérou. V podstate však z celého diela dýcha pohodová atmosféra, nájdete tu veľa pamätných scén a hlášok a zároveň pochopíte, prečo majú v USA takú mizernú percentuálnu úspešnosť objasňovania vrážd :). P.S : je podľa mňa škoda, že rovnako ako The Shield ani tento seriál nemá v Čechách či na Slovensku širšiu fanúšikovskú základňu, ktorou často disponujú podstatne menej kvalitné seriály.

Saw: Hra o přežití (2004)

Výborne spracovaný zaujímavý nápad. Škoda že ďalšie štyri pokračovania sú už iba varenie polievky z čistej vody.

24 hodin (2001) (seriál)

Vo všeobecnosti ma neuveriteľné náhody vo filmovej tvorbe iritujú, keď sú však zabalené rúškom adrenalínu a na nič sa nehrajú, tak som schopný sa nad to povzniesť. V "24" vás zradí aj predavačka v obchode, ale aj tak mám tento seriál veľmi rád. Hoci prepracované konšpirácie občas vystrieda naivita, vždy mám chuť pozrieť si ďalší diel. Dynamika, konšpirácie, akcia. A sympatickejší hlavný hrdina ako všetci v Prison Breaku dokopy.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Lepší seriál nepoznám. Komu raz zachutí humor žltých obyvateľov Springfieldu, ten .........ten sa zmení na zombíka............no možno nie, ale tomuto veľkodielu by som neváhal dať ani 10 hviezdičiek.

Policejní odznak (2002) (seriál)

Seriál z policajného prostredia odohrávajúci sa v chudobnej časti LA. Nečakajte však žiadnu Kriminálku Miami/Las Vegas - tu nikto s nikým nejedná v rukavičkách, nikto nie je dokonalý, metódy policajtov nie sú ani na hranici zákona (pretože sú ďaleko, ďaleko za ňou :), zlí chlapci sú skutočne zlí...proste všetko je ako má byť. Scenár je výborne napísaný, postavy majú svoj charakter, ktorého sa držia, čiže časom viete čo môžete od koho čakať (takže žiadne extrémne zvraty, keď sa z postavy ktorá bola v 20tich častiach "normálna" stane psychopat, len za účelom oživenia deja). Špecifická "live" kamera v akčných scénach je podľa môjho názoru perfektne zvládnutá, no nie každému sa musí páčiť. Pre mňa spolu s The Wire najlepší seriál zachytavajúci reálie z policajného prostredia, bez zidealizovaných postáv a s epizódami pri ktorých sa určite nebudete nudiť.