October Road (2007) (seriál)

Oddychový seriál, na ktorý sa veľmi dobre pozerá. Zaujímavé vykreslenie vzťahov obyvateľov malého mestečka v multilaterálnej rovine, čiže každý si nájde vlastnú obľúbenú líniu príbehu. Ku koncu trocha viac klišé ako by sa mi páčilo, avšak v sume ide o veľmi príjemnú záležitosť, s najlepším soundtrackom aký som kedy v kinematografii počul.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007) odpad!

Ak budete na túto blbosť pozerať ako na komédiu, pár krát sa skutočne dobre zasmejete. Ani tá sranda ma však nepresvedčí, aby som dal aspoň 1 hviezdičku.

Rozhovor s nepřítelem (2007) odpad!

Po dlhej dobe mi omylom padol zrak na televíznu obrazovku a čo nevidím? Dvaja vojaci stavajú snehuliaka, pričom jeden z nich z freudovského hľadiska analyzuje problematiku nesprávnosti vojny a jej dopadu na podvedomie jednotlivých vrstiev obyvateľstva. Proste ďalšia slovenská avangardná blbosť, v ktorej sa filozofuje aj nad tým, akým spôsobom treba zaviazať šnurovačky... O tom, že herci nedokážu rozoznať divadelný výstup od statia pred kamerou nemá zmysel hovoriť, na to sme si už zvykli z iných projektov našej "veľkolepej" televíznej produkcie.

Sbohem, Bafano (2007)

Odsúdenie apartheidu formou zmeny postoja spočiatku zanieteného dozorcu má niečo do seba. Mandela hrá síce iba sekundárnu úlohu, no prostredníctvom nenápadných fragmentov vyzdvihuje režisér jeho úlohu v boji za rovnocennosť, jeho charakter a v neposlednom rade aj túžbu po novej JAR. Chýbajúce komplexnejšie zobrazenie problematiky nahrádza pohľad jednotlivca a ten nie je vykreslený vôbec zle.

Status: Nežádoucí (2007) (seriál)

Seriál o odpísanom agentovi síce prebieha podľa rovnakej šablóny (nevinná obeť - prísľub pomoci - infiltrácia k zlým chlapcom - vyriešenie prípadu - posun v hlavnej dejovej línii), ale ako oddychovka rozhodne postačí.

Tajný deník call girl (2007) (seriál)

Odvážna situačná komédia snažiaca sa kombinovať drámu s komédiou. Treba podotknúť, že v prvej sérii sa tvorcovia upriamili najmä na komediálnu zložku, čo sa im darilo v jednej časti viac, v inej menej. Druhá séria však výrazne "zvážnela" a musím priznať, že sa mi to takto páči viac. V každom prípade však ide o zaujímavý a nepochybne odvážny počin, ktorý potvrdzuje, že filmy so sexuálnou tématikou nemusia byť za každú cenu vulgárne, prípadne adresované teenagerom.

Vetřelec vs. Lovec (2007) odpad!

Tomuto filmu by som nedal hviezdičku ani keby som sa podieľal na jeho produkcii. A sakra - ja som to omylom nazval filmom :).

Vražedný souboj (2007) (seriál)

Strhujúci začiatok, rýchle tempo, zaujímavá zápletka (aj keď stokrát použitá). Kľudne z toho mohol byť áčkový titul s maximálnym hodnotením. Tak čo túto minisériu v mojich očiach tak zráža k zemi? Je to jej dĺžka. Prvých 5 častí je skutočne fajn, človek odpustí scenáristovi aj občasné ultranelogické konanie postáv, seriál má svoje čaro. Avšak posledné tri časti stiahli celý titul do bažín béčkovosti do takej miery, že som len krútil hlavou. V snahe natiahnuť dej o ďalšie 2 hodiny siahli tvorcovia veľmi, veľmi hlboko, až k last second náhodám Prison Breaku. Aby toho nebolo málo, prehĺbili aj nelogickosť správania postáv, ktorá začína dosahovať nebeských výšin. Keby mala americká armáda takých vojakov, akí boli prezentovaní v tomto diele, tak by nedobyla ani Slovensko ( z 20 metrov nedokážu moderným samopalom trafiť statický cieľ, a tak výsledkom 20 minútovej prestrelky so SWATom v uzavretom priestore je jeden zranený a pod.). Všetky prestrelky v sérii pôsobia presne tak, ako sa skutočne odohrali (čiže sa strieľa slepými :) ). Je skutočne škoda, že to tak dopadlo, pretože toto dielko malo jednoznačne na viac. P.S. Keby tá tučná veliteľka špeciálnej jednotky dostala guľku do hlavy, zdvihol by som hodnotenie na 3 hviezdičky :).

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Neuveriteľná atmosféra a ešte neuveriteľnejšie herecké výkony. Ak hľadáte akciu, siahnite po niečom inom. Ak máte náladu na niečo komornejšie tak ste na správnej adrese.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Časť o 11. semtembri načrtla veľké množstvo nepriamych dôkazov, ktoré rozhodne majú niečo do seba a mňa len utvrdili v tom, že si WTC Amíci zničili sami. Vo zvyšných dvoch častiach však už šlo o pomerne veľa špekulácií, ktorých pravdivosť vylúči/potvrdí len čas (svetová spoločná vláda, keď sa EÚ nedokáže dohodnúť ani na spoločnej ústave, no neviem neviem + arabský a západný svet pod spoločným vedením si ani neviem predstaviť :)). V podstate však ide o kvalitný dokument, ktorý disponuje v rámci tématiky slušným množstvom argumentov. Treba ho však posudzovať v súvislosti s faktom, že ide o jednostranné "presvedčovanie" kde druhá strana nemala možnosť vzniesť protiargumenty, z čoho vyplýva určitá forma sugestívnosti, ktorej môže menej skúsený divák ľahko podľahnúť.