Gamebox (2004)

Každý, kto prišiel do styku s pc hrami, ihneď pochopí, s akou nadsázkou pristúpili autori k tomuto počinu. Príbeh je jednoduchý, prevedenie je jednoduché, herci priemerní a aj tak má tento film veľké srdce.

Klan létajících dýk (2004) odpad!

Videl som asi 3 minúty zo súboja slepého dievčaťa s majstrom šermu. Páni, tá musela mať slušný sluch keď dokázala bez váhania reagovať na všetky výpady a s presnosťou švajčiarskych hodiniek ešte aj útočiť....

Lampa (2004) (pořad)

Diskusia na úrovni. Väčšinou.

Na dotek (2004)

Hviezdami nabitý pohľad na štvorčlenný kolotoč vzťahov, ktorý vyniká výlučne hereckými výkonmi. Sto minút varenia bez prísad aneb nudné osudy štyroch emocionálne nestálych jedincov. Aj keď zoberiem do úvahy sarkazmus na dnešné vzťahy, vychádza mi nuda skrývajúca svoju existenciu za vulgárnymi dialógmi.

Pád Třetí říše (2004)

Veľmi dobrá historická dráma, ktorá vám však nepovie nič čo by ste už nevedeli. Prospel by možno silný príbeh zasadený do prostredia posledných dní Hitlera. Takto mi film pripomínal skôr hraný dokument.

Podfukáři (2004) (seriál)

Pre mňa najlepší britský seriál a vďaka neuveriteľnej pohodovosti a charizmatickosti hercov aj jeden z najobľúbenejších seriálov vôbec.

Saw: Hra o přežití (2004)

Výborne spracovaný zaujímavý nápad. Škoda že ďalšie štyri pokračovania sú už iba varenie polievky z čistej vody.

Troja (2004)

Trója je v mojich očiach neodôvodnene podceňovaným filmom, ktorý rozhodne má svoje miesto v žánri historických drám. Čo som od tohto diela čakal, to so aj dostal, a tak nevidím dôvod k nespokojnosti. Scenár mohol byť trocha vlažnejší, avšak o trójskej vojne sa veľa nevie, v dôsledku čoho sa tvorcovia sústredili viac na jej samotný priebeh ( vzhľadom na nedostatok historických prameňov tiež samozrejme z veľkej časti vymyslený ). Súboje patria medzi špičku toho, čo som mal v rámci historických filmov možnosť vidieť (Achiles vs Hector ani netreba komentovať a zametanie zeme s Bloomom malo tiež svoje čaro :). V zhrnutí môžem konštatovať, že som sa pri sledovaní nadpriemerne bavil. To však môže vyplývať z mojej záľuby v histórii, aj keď v tomto prípade je tá potlačovaná do úzadia a prím hrá mýtus, resp. Homérov epos. Antika má svoje čaro a v tomto diele nie je jej zobrazenie ani zďaleka najhoršie, čo mi umožňuje s čistým svedomím udeliť 80%.

Ztraceni (2004) (seriál)

Jeden z prvých "moderných" seriálov, ktorý si dlhobo udržuje vysokú úroveň. Silnou stránkou je najmä pluralita postáv, v dôsledku ktorej majú tvorcovia tématicky voľné ruky. Veľkým plusom je aj určitá dávka mysticizmu, keď po 4 sériách myslíte, že viete o postavách, resp. ostrove všetko, ale v konečnom dôsledku ste len o kúsok ďalej ako na začiatku.

Kill Bill (2003)

Jedna hviezdička za to, že som sa dlho predlho smial, keď som videl ako dedko samuraj vyskočil na katanu a Uma ho jednou rukou udržala :).