Ztracený prapor (2001) (TV film)

Úroveň prekvapivo kvalitného spracovania znižuje všade prítomný americký patriocizmus (U.S. voják hrdo neopätuje salutovanie nemeckého dôstojníka, Nemci píšu oslavné ódy o statočnosti a vytvalosti amerických protivníkov, ktorí bojujú až kým neprejdú celú trasu v tuneli za svetlom a podobné nezmysly). Tuční Amíci doma pred telkou zrejme pociťujú návaly národnej hrdosti, keď sú ich občania vykresľovaní v podobe übermenscha, ja mám však k tomu odpor. 65%

Zvíře (2009) (seriál)

Nový seriál z prostredia FBI, ktorý niektorí prirovnávajú (vzhľadom na metódy hlavného hrdinu) k Shieldu. Po niekoľkých častiach môžem konštatovať, že kvality svojho vzoru rozhodne nedosahuje, aj tak však ide o príjemné osvieženie vo vodách seriálov z policajného prostredia.

Zvláštní poldové (2009) (seriál)

Zaujímavé charaktery tvoria spolu s hereckým obsadením hlavný tromf tohoto seriálu. Aj napriek značnej pluralite sfilmovania policajnej tématiky sa Unusuals rozhodne nestratia a vždy si rád pozriem ďalší diel.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Ani sa nečudujem, že produkcia vyhodila všetkých scenáristov. Prvá časť sľubovala obrovský potenciál, potom asi došli peniaze. Úvodná séria sa v podstate neuberala nijakým smerom, všetkých šesť častí by sa kľudne vmestilo do jedného priemerného zombie filmu. V ďalších pokračovaniach budú musieť prísť nové postavy, pretože divák si ku väčšine súčasných v dôsledku zbabraného scenára vypestoval pomerne slušnú antipatiu, a mne osobne by vôbec nevadilo, keby ich tam zombíci všetkých ugrilovali a zožrali :-).

12 podmínek k dědictví (2006)

Tento film vás pravdepodobne vôbec ničím neprekvapí - ide o klasicky podanú klišovitú premenu rozmaznaného milionára na ašpiranta na Nobelovu cenu mieru. Navyše sa tu vyskytuje prevtelenie Cicera v podobe mladého dievčaťa, ktorej slovná zásoba a myšlienkove pochody prekonávajú drtivú väčšinu členov parlamentu (nie, že by na to bolo treba extra schopnosti, ale vzhľadom na jej vek je to aj tak nereálne. Navyše jej výstupy pôsobia skôr rušivo ako produktívne. Pár scén zábavných, pár nudných a pár hviezdičiek ako hodnotenie. //KLADY// : poukázanie na zvrátenosť milionárskej morálky, zábavné momenty, obsadenie hlavnej postavy a uschovávateľa závetu //ZÁPORY// : zbytočne dlhé, postava dievčaťa, predvídateľnosť, klišé

187 - Kód pro vraždu (1997)

Problematiku bezmocnosti učiteľov voči intelektuálne slabučkým a zároveň agresívnym jedincom na mnohých amerických verejných stredných školách sme tu už párkrát mali. Tento snímok patrí k tým zvláštnejším, a to bohužiaľ v negatívnom zmysle. Jacksonovej premene na Robina Hooda som jednoducho neveril, vytratil sa pud sebazáchovy, všetci vo filme pôsobili ako hlupáci (čomu však nebolo ťažké uveriť). Nedojala ma ani záverečná esej vygumovanej Hispánky. Jediné plus teda vidím v poukazaní na problém šíriacej sa negramotnosti niektorých menšín v USA. Ten je však všeobecne známy, takže film nezabaví ani nepoučí.

24 hodin (2001) (seriál)

Vo všeobecnosti ma neuveriteľné náhody vo filmovej tvorbe iritujú, keď sú však zabalené rúškom adrenalínu a na nič sa nehrajú, tak som schopný sa nad to povzniesť. V "24" vás zradí aj predavačka v obchode, ale aj tak mám tento seriál veľmi rád. Hoci prepracované konšpirácie občas vystrieda naivita, vždy mám chuť pozrieť si ďalší diel. Dynamika, konšpirácie, akcia. A sympatickejší hlavný hrdina ako všetci v Prison Breaku dokopy.

28 dní poté (2002)

Buď niekto robí film o zombíkoch, alebo o pedofílnych vojakoch. Mix totiž nestojí za nič.

28 týdnů poté (2007)

Filmy so zombíkmi v hlavnej roli majú nepochybne svoje čaro a v mojom prípade aj miesto vo filmotéke. Samozrejme človek nemôže na filmy tohoto druhu klásť prehnané nároky, veď ide spravidla o diela určené na vypnutie mozgových závitov. Výnimku netvorí ani tento počin španielskeho režiséra Fresnadilliho, ktorý však hneď v úvodnej scéne dvíha úroveň pomerne vysoko, no bohužiaľ sa mu ju nedarí vo zvyšku filmu už prekonať. Scenár je klasický "zombieovský", čiže po pokojnom začiatku nastupuje survival časť, kde hlavní aktéri utekajú čo im nohy stačia pred zombíkmi. Kulisy sú slušné, rovnako tak aj hudba a kedže film v prevažnej miere naplnil moje nenáročné očakávania, udeľujem 80%.

96 hodin (2008)

Keď sa človek povznesie nad pomerne naivný scenár (vo Francúzsku všetci, vrátane imigrantov z Albánska či Arabov, hovoria po anglicky, rozhnevaný otec nájde v Paríži stopu vedúcu k dcére hneď na prvý pokus, last second neuveriteľné náhody zachraňujúce život a pod.), odmenou mu bude dejovo dynamický, oddychový akčný film s výborne zvládnutými (hoci naivnými) akčnými scénami, zaujímavým drsným hlavným hrdinom a neotrelým prostredím, pred ktorým spoločnosť namiesto snahy o jeho odstránenie často radšej zatvára oči. Okrem prvých 20tich minút pohodový "akčňák" pre pohodový večer, pri ktorom som sa po zmierení s tým, že realita tu nemá hlavné slovo, bavil a tak zaslúžených 70%.