Zelenáč - Crushed (2024) (epizoda)

Diely, ktoré robia cez body cams nie sú moje obľúbené. Bolí ma z nich hlava. Ale tento sa im veľmi vydaril. Prípad preplietli s osobným životom postáv veľmi prirodzene a posunulo to postavy a ich príbehy ďalej. Vzťahy zvláda The Rookie fakt na jednotku.

Mořská příšera (2022)

Po tomto filme už nevleziem ani do bazénu, nie to ešte jazera, ci nebodaj mora. Základným konceptom to môže pripomínať How to train your dragon, ale oni nie sú ani prvý ani posledný, co ho využili, takže je to iba konštatovanie a vôbec nie výčitka. Čo im ale vyčítať ani trochu nemožno, je nádherná animácia. Je farebná a detailná a dychberúca. Postavy sú jedinečné a každá má svoj charakter a oceňujem aj množstvo ukázaných zranení - ci už čerstvých, alebo tých starších. Morské potvory majú tiež svoj charakter a už od prvého momentu, keď nám ich ukážu je jasne, že to bude jazda. Je tu hneď niekoľko tém. Found family, my beloved. Zaslepenosť pomstou. Nenásytnosť. You can be a hero and still be wrong. Témy sa im podarilo poprepájať a zobraziť pekne, aj keď na konci sa trochu potkli. Ale rozuzlenie sa mi páčilo. Aj to, že nakoniec každý ostal žiť v svojom rybníku a aj Jacob a Maisie našli rodinu.

Statečná Georgia (2022)

Animacia, pribeh, postavy. Chytili za srdce, pobavili, pekne sa na to pozeralo. Ked som si pozrela krajinu povodu, dost to o filme vysvetlilo. Bolo to o snoch a rodicovstve. Bola to trochu detektivka, aj ked mozno predvidatelna. Ale rozuzlenia, ktore davaju zmysel su ovela vdacnejsie, nez nelogicke prekvapenia. Pre mna je to film, ktory si mozu uzit deti aj dospeli. A message, ze rodinu vytvara laska a nie spolocna DNA, je nieco, co treba hovorit hlasnejsie a castejsie.

Hannah Gadsby: Něco extra (2023) (pořad)

Hannah naozaj vie, ako vyrozpravat pribeh. A toto je taky love letter jej manzelke. A drobne nahliadnutie do toho, ako funguje je mozog. Krasa.

The Afterparty - Yasper (2022) (epizoda)

Najlepšia muzikálová televízna epizóda od Once more with feeling. Toto malo lepšiu hudbu než La La Land. Yasper je king

Láska na první pohled (2023)

Velmi mily film, ktory sa nikam neponahla a nikde nezadrhava. Koncept je tiez zaujimavy, uzila som si hlavne rozpravaca, Jameela bola fakt skvela. Ale aj ostatne postavy boli dobre obsadene. Najdolezitejsie asi bolo hlavne duo, to bolo maximalne rozkosne. Vizzual krasny a vyber hudby na jendotku. Zvlast sa mi pacila spomalena verzia I wanna dance with somebody pocas prveho takmer bozku. Ten film je take pohladenie po dusi. A takych je urcite treba viac.

Červená, bílá a královsky modrá (2023)

Film je oproti knihe v niektorých momentoch skratkovitý, čo je pochopiteľné. Na druhej strane sa mi páči vizuálne spracovanie long-distance vzťahu na začiatku filmu. Kniha sa trochu viac venuje aj predvolebnému boju  a kráľovskej rodine, ale vplyv oboch na vzťah Alexa a Henryho bol zobrazený dostatočne, aj s tým málom. Veľmi sa mi páčilo obsadenie Stephena Frya do role kráľa. Uma Thurman krásne balansovala medzi matkou a najvplyvnejšou ženou sveta. Aj keď najlepšia bola Sarah Shahi. Tento film je ale v prvom rade o láske, nečakanej a komplikovanej. A príbeh je vo všetkých momentoch vyrozprávaný krásne a so srdcom. Chémia medzi hlavnými hrdinami funguje na jednotku. Balans medzi emóciami a túžbou zvládnutý dokonale. V každom momente bolo možné sledovať, kde sa postavy emocionálne nachádzajú a bolo tak jednoduché im držať palce a súcitiť s nimi a tešiť sa s nimi a trápiť sa s nimi. Mala som očakávania aj strach, očakávania predčili a strach sa nenaplnil. Viac takýchto heartwarming filmov, prosím.