Strážci - Watchmen (2009)

veľmi zvláštny film. možno to bolo tým, že som to nevidela od začiatku alebo tým, že nemám potuchy kto sú Watchmen, ale bola som z toho silne rozčarovaná. nevadilo mi to násilie ani zľahka mätúca časová línia. ani trochu čudný príbeh. myslím, že najväčší problém som mala s tým, že mi všeho všudy bolo sympatických jeden a pol postavy a naozaj som tam nemala komu fandiť či o koho sa báť

Footloose (1984)

Kevin Bacon - čo viac treba.mskvelá hudba a radosť z tanca je to, čo vo mne zanechalo príjemný pocit. a príbeh pastora, ktorému sa jeho snaha ochrániť rodinu aj komunitu tak trochu vymkne z rúk, ten je nadčasový. a je to aj vtipné. jednoducho klasika

Králova řeč (2010)

herecký koncert - nič viac a nič menej

Děcka jsou v pohodě (2010)

tento film sa mi strašne ťažko hodnotí. ten príbeh bol veľmi dobre podaný. jednoducho hovoril o kríze jednej trochu menej konvenčnej rodiny - lebo úplne rovnako by fungoval v prípade, ak by Nic a Jules boli muž a žena. a herci boli skvelí. všetci piati. na nič sa to nehralo, bola to kapitola zo života rodiny. príbeh o tom, ako jeden telefonát dokáže postaviť život na hlavu toľkým ľuďom. nie je to úplne, že by mi prekážali tie celkom dosť jednoznačne podané sex scény. len mi vo väčšine prípadov prišli v rámci príbehu zbytočné a konečný dojem bol skôr ten, že mali šokovať, než ten, že by ten príbeh niekam posúvali. mám z toho celého dosť zmiešané pocity. ale v žiadnom prípade neľutujem, že som si ten film pozrela. už len kvôli tým hereckým výkonom to stálo za to

Hezké vstávání (2010)

zábavný a veľmi príjemný film s presvedčivými hereckými výkonmi a skvelou hudbou. Rachelina Becky je niekto, komu sa veľmi ľahko držia palce a sledovať Harrisona a Diane a Jeffa bola naozaj radosť. tempo príjemne plynie okorené tu humorom a tu zas trochou romantiky či sentimentu. a klišé je tam akurát toľko, aby ste si ich uvedomili až keď sa film už skončí

Jeff Dunham: Spark of Insanity (2007) (pořad)

moje prvé zoznámenie s Jeffom a ešte teraz ma bolí brucho, keď si na to spomeniem. Peanut Rulez a Achmed je zlatíčko. myslím, že si kúpim modrý Prius :D

Jeff Dunham: Arguing with Myself (2006) (pořad)

Walter je úžasný. a je fakt, že každý nejakého toho Waltera pozná. Sweet Daddy je, no, sweet :D a mám veľké problémy rozumieť Bubba J.-ovi. aj keď jeho vtipy o pive sú na jednotku. ale najlepší je jednoznačne Peanut. a Jośé Jalapeno :D

Patrik - věk 1,5 (2008)

nie som už zvyknutá na titulky a švédština je trochu čudný kazyk, ale to je asi jediné, čo tomuto filmu môžem "vytknúť". príjemný soundtrack, skvelá práca s kamerou a presvedčivé výkony pomáhajú na svet priniesť obyčajne neobyčajný príbeh. vzniknuté situácie a reakcie zúčastnených na ne sú uveriteľné a ľudské. kým sa na konci filmu vytvorí nepravdepodobná rodina, musia si všetci prejsť cez nejaký ten srdcabôľ. lebo veci, ktoré za to stoja neprichádzajú ľahko. kladom je aj nenásilný spôsob, akým sú nám podávané jednotlivé príjemné aj nepríjemné situácie.