Rychle a zběsile 5 (2011)

toto je čistokrvný akčný film. na nič sa nehrá a hneď na začiatku vás vcucne dnu, aby vás na konci vypľul s poklesnutou sánkou a prebytkom adrenalínu v krvi. dej filmu je v podstate jednoduchý, aj keď situáciu komplikuje nový hráč v podaní Dwayna Johnsona. film hneď na začiatku nasadí vysoké tempo a na brzdu nedupne ani na moment. napriek tomu však ponúka okamihy, kedy sa divák môže nadýchnuť, aby mu dych vzala ďalšia akcia. no a bitka Vina a Dwayna to je naozaj lahôdka. a je fajn vidieť zase starých známych. a určite si počkajte na titulky, bude to stáť za to. no a samozrejme, aby som nezabudla na tú najlepšiu súčasť filmu - hudbu. tá rozpumpuje krv skoro tak ak nie viac, ako ktorákoľvek efektná naháňačka.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

tak trochu to bol návrat k základom. a bolo fajn, že Jack nebol jedinou divokou kartou vo filme. film tak pôsobil oveľa vyrovnanejšie, ako keď 90% tvorili Johnnyho exibície. takto som si Johnnyho naozaj vychutnala. potešil aj Geoffrey a Penelope, ktorá Johnnymu veľmi dobre sekundovala. zaujímavá bola úloha španielskeho dvora v celej tej naháňačke. potešil Keith Richards. a aj malá morská víla. zabávala som sa

Dobrodružství Priscilly, královny pouště (1994)

je veľmi ťažké byť sám sebou. zvlášť ak je celý svet proti vám. ale keď máte priateľov, ktorí za vami stoja za každých okolností, život je hneď o trochu krajší a ľahší. a nikdy neviete, kde tých priateľov môžete stretnúť

Voda pro slony (2011)

veľkolepý.tak by som nazvala tento film, ak by som ho mala zhrnúť do jedného slova. vizuálne je ten film tak trochu z iného sveta, pripomína skôr divadelné predstavenie. prekrásne kostýmy, kamera, sprievodná hudba, strih, tvoria základné kamene pre jeden obyčajne neobyčajný príbeh. prostredie cirkusu je samo o sebe samostatným svetom a tu tvorí rám pre príbeh mladého muža, ktorý po tragédii hľadá nový smer pre svoj život. páčilo sa mi tempo, ktoré ani v jednom momente nezvoľnilo či nezrýchlilo a len plynulo a plynulo. páčili sa mi herecké výkony - Christoph Waltz bol neuveriteľný. Augustovi, ktorý je na prvý pohľad veľmi nepríjemný charakter dodal ambície, zraniteľnosť, ťažobu zodpovednosti, ale aj krutosť a sebeckosť. Robert Pattinson bol skvelý ako mladý idealista, ktorému zrazu nezostalo nič a potom, keď jeho život nabral nový smer sa musel vyrovnávať s tým, že to, po čom túži je na dosah no nepolapiteľné.a Reese bola rezignovaná žena, no napriek tomu nebolo pochýb, že by muži pre ňu umierali či zabíjali. a potom tu bola Tai, hlavná hviezda filmu, ktorá to celé tak nejak dala do pohybu a nakoniec aj zachránila situáciu. jediné, čo ma mrzelo, že tá záverečná montáž nebola dlhšia.

Orel Deváté legie (2011)

miestami som pri tom filme ani nedýchala. a tých miest bolo celkom dosť. a chlapcom to spolu veľmi pristalo. bol to celkom zaujímavý pohľad na vojnu, hrdosť, dospievanie a priateľstvo. páčili sa mi tie úniky do snového sveta. všeobecne to vizuálne bol veľmi dobre zvládnutý film. a aj tempo mal dobré. hlavné tajomstvo o zmiznutí deviatej légie nedávalo tak úplne zmysel, ale koniec koncov nebola to detektívka a ak bol s vysvetlením spokojný Marcus, tak som aj ja. a záver bol naozaj podarený.

Thor (2011)

Chris Hemsworth je kus. kus chlapa. a aj kus sympaťáka. a v roly Thora veľmi uveriteľný. a to ako arogantný horkokrvný bojovník aj ako poučený mladý muž, ktorý obetuje možnosť vrátiť sa k žene, na ktorej mu záleží, aby zachránil svet, ktorý ešte pred časom chcel zničiť. a aj zbytok castu je podobne dobre vybraný. aj keď osobne som si najviac užila Kat Dennings. film mal veľmi dobé tempo, vizuálne bol dychberúci a veľmi veľmi vtipný. bol to zážitok a určite si nenechám ujsť ďalšie stretnutie s vládcom blesku

Jsem číslo čtyři (2011)

keď film skončil, začala som sa tešiť na ďalší diel. čo je dobré znamenie. tak dúfam, že ho natočia. je to príjemné pozeranie, ktoré sa na nič moc nehrá. je to veľmi dobre obsadené - aj keď je fakt, že o hereckom talente Dianny Agron stále nie som presvedčená. Alex má dostatočnú charizmu, aby to utiahol, Timothyho mám rada a aj Teresa sa mi veľmi páčila. najlepší bol ale jednoznačne Callan McAuliffe ako Sam - a to po hereckej stránke aj ako postava. a záporáci boli vizuálne na jednotku. skvelá hudba a pekne vyzerajúce efekty. trochu to pôsobilo, že idú len po povrchu, ale vzhľadom na to, že je to prvý príbeh z mnohých, sa to dá odpustiť.

Sucker Punch (2011)

názov tohto filmu ho vystihuje do bodky. je to neskutočne premyslený príbeh. ani na chvíľu vám nedovolí si vydýchnuť, ale nikdy sa príliš neponáhľa. vizuálne je neuveriteľný a dôkazom toho, že nepotrebujete 3D, aby bol film dychberúci. a podfarbený je neskutočne dobre zvolenou hudbou. sledovať tento film, je ako skladať puzzle z 1000 kúskov. až keď priložíte ten posledný, pochopíte, na čo sa vlastne pozeráte. skvelé boli aj herečky v hlavných úlohách. išla som na to kvôli Vanesse a bola som očarená

Strážci - Watchmen (2009)

veľmi zvláštny film. možno to bolo tým, že som to nevidela od začiatku alebo tým, že nemám potuchy kto sú Watchmen, ale bola som z toho silne rozčarovaná. nevadilo mi to násilie ani zľahka mätúca časová línia. ani trochu čudný príbeh. myslím, že najväčší problém som mala s tým, že mi všeho všudy bolo sympatických jeden a pol postavy a naozaj som tam nemala komu fandiť či o koho sa báť

Footloose (1984)

Kevin Bacon - čo viac treba.mskvelá hudba a radosť z tanca je to, čo vo mne zanechalo príjemný pocit. a príbeh pastora, ktorému sa jeho snaha ochrániť rodinu aj komunitu tak trochu vymkne z rúk, ten je nadčasový. a je to aj vtipné. jednoducho klasika