KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 8.8.2020  22:34

Slušný film so zaujímavou témou. Skupinka nesmrteľných je sympatická. Akčné scény sú na úrovni a nápadité, len niekedy v nich boli otrasne vybraté pesničky. Záporák je potrebne slizký. Jedná sa o komornejší film, ktorý je spravený tak, aby vyzeral reálne. A preto nechápem názory, že téma okolo nesmrteľnosti tu nebola dostatočne vyťažená, že je to strašne slabé. Ak je to raz poňaté realisticky, nemôže sa očakávať neviem aké veľké fantasy. Ja som s tým spokojný. Som veľmi rád, že samotná nesmrteľnosť tu má nejaké hranice. Posledná scéna láka na prípadné pokračovanie, ktoré môže byť vďaka nej dosť zaujímavé. Dúfam ale, že sa v ňom dovysvetlujú nezodpovedané otázky a upresnia nepriamo podané odpovede.

• 5.8.2020  16:02

Príbehovo a aj žánrovo sa jedná o dosť odlišný film ako bol "Zrodenie planéty opíc". Tým pádom je ťažké určiť, ktorý bol lepší. "Úsvit planéty opíc" je dráma o rodine, priateľstve, avšak aj o zrade a pomste (tá tu zohrá dôležitú úlohu). A práve Kobova linka mi prišla až príliš prehnaná. Ale nevravím, že bola zlá. Jason Clarke so svojou postavou je rovnako sympatický, ako bol v prvom diele James Franco. Šimpanz Caesar zmužnel, zostarol (aj vizuálne) a stal sa z neho rozvážny vodca. Andy Serkis je proste kráľ motion capture technológie. Jedná sa predsa len asi o niečo horší film ako bol predchodca, no séria rozhodne neupadá.

• 30.7.2020  22:14

Sánka dole... Nemám slov. Asi len toľko, že pred pozretím epizódy som rozmýšľal, podľa čoho bola pomenovaná. Dá sa povedať, že má dvojvýznam. Odkazuje na činnosť, ktorú pomenúva, ale aj na... no, budete dosť prekvapení, čo sa za tým ešte skrýva. V príbehu ide už skutočne do tuhého, tak som zvedavý, ako sa to celé rozuzlí. Už sa zdalo ku koncu epizódy, že zrejme vieme, kto je vrahom. Lenže potom prišla posledná scéna a záber, ktorý rozuzlenie naspäť zahalil tajomnom. P.S.: Ako tu väčšina píše, jedná sa bezpochyby o najlepší diel.

• 30.7.2020  01:35

Začína ísť do tuhého. Veľmi sa teším na súdny proces. P.S.: Posledná scéna parádna... zimomriavky.

• 28.7.2020  21:00

Názov "Damage Control" skvelo vystihuje 4. epizódu. Prípad a "vyšetrovanie" sa pomaly začína vymykať spod kontroly. Niektoré postavy začínajú pochybovať o pravdivosti určitých tvrdení. Objavili sa tu nové skutočnosti. Každopádne príbeh pre diváka stále zostáva zamotaný. Sám neviem komu veriť. No myslím si, že každý podozrivý má kus masla na hlave.

• 27.7.2020  01:51

Zaujímavé, tajomné a úderné. P.S.: Posledných 5 minút bolo najlepších.

• 21.7.2020  00:40

Hneď na úvod: Film "Jumanji" z roku 1995, v hlavnej úlohe s Robinom Williamsom som nevidel. Takže momentálne neviem posúdiť či sa jedná o dobrý sequel. Teraz k filmu: Hercom, ktorí hrajú charaktery vo videohre som veril, že sú to tie isté postavy študentov, ktorých vcucla hra. Takže hlavná štvorka hercov má u mňa veľký palec hore (najmä Jack Black a Dwayne Johnson). Film dokázal nabudiť atmosféru sveta videohry (či prostredím alebo postavami). Akurát finále sa mi zdalo v tomto ohľade menej dobre zvládnuté. Humor bol veľmi fajn. Názor po pozretí prvého "Jumanji": Nový film príbeh zmodernil, predstavil pokračovanie tak, aby bol dnešný divák spokojný a zaujatý. Zdvojnásobil však otázky (ktoré sú aj po prvom filme), takže dúfam, že nám na ne pokračovanie prinesie odpoveď.

• 17.7.2020  23:50
    V pasti (2018)

Takto má vyzerať pravý horor. Žiadne debilné lakačky, čisto iba skvelá atmosféra a temná sila, ktorú sme ani nevideli. "Bird Box" neobsahuje ani žiadne hororové scény v tme. A to je obdivuhodné, lebo taký horor som ešte nevidel. Napriek tomu je atmosféra skutočne temná a strašidelno-depresívna. Doprevádzaná fantastickou mrazivou hudbou. Príbeh je výborne vystavaný, výborne fungujúci. Páčilo sa mi, že sme sledovali súbežne minulosť a prítomnosť. Pretože ak by dej išiel v normálnej časovej postupnosti, tak by potom dej v prítomnosti nemal taký spád. Dejom v minulosti sme sa dozvedali priebežne informácie potrebné na chápanie prítomného deja. Bolo fajn, že sme zo začiatku nevedeli, čo sa vlastne v prítomnom deji odohráva a postupne tomu prichádzali na "kloub". Postavy, ktoré boli zahrané famózne skvelo fungujú. Koniec je veľmi dojímavý. V podstate tu je len jeden veľký problém: Tvorcovia si zrejme neuvedomili, že aj vtáky sú len tvory, takže aj oni musia pravidelne prijímať potravu a vodu.

• 8.7.2020  18:26

V siedmej epizóde sa veľa dejových liniek vyostrilo a prišlo k dosť nečakaným zvratom a situáciam (aj vzhľadom nato, že sa jedná o predposlednú epizódu). No... som zvedavý jak to celé uzavrú v nasledujúcej časti.

• 6.7.2020  00:19

Kevin Kiner je pre mňa dosť kontroverzný skladateľ. Na jednej strane dokáže vytvoriť skvelú originálnu hudbu či už epickú alebo nejaký kĺzavý podmaz naháňajúci zimomriavky. Ale na strane druhej, ak použije inú ako typickú orchestrálnu hudbu, tak to stojí za hovno s mákem (el. gitary, jazzová hudba, atď.). Oba prípady najlepšie vidieť pri pilotnom diely tohto seriálu. Pri tejto epizóde ale zažiaril a vďaka nemu je atmosféra taká fantasticky depresívna, aká je. Už od začiatku epizódy máme pocit, že to príde tu. Ale nevieme presne kedy. Celé to prežívame s postavami či sa jedná o chudákov klonov, šokovanú Ahsoku alebo Maula, ktorý stratil nádej na znovuzískanie svojej moci. Milí ČSFDáci, "Star Wars: The Clone Wars" sa po 13 rokoch úspechov, slávy, ale aj nezaslúženého odkopnutia konečne dočká svojho zaslúženého konca.

• 4.7.2020  18:12

Príbeh okolo Bad Batch... jedným slovom: spokojnosť. "Star Wars: The Clone Wars" sa nám vrátilo v štýle, v akom sme ho poznali a milovali.

• 1.7.2020  22:48

Už v tretej sérii sa objavovali epizódy, ktoré boli netradičné buď prostredím, postavami alebo príbehom, ktorý nie úplne súvisel s klonovými vojnami. Štvrtá a piata séria s týmto trendom pokračovali, no a pokračovala s ním aj táto šiesta. Avšak tá obsahuje aj zrejme doposiaľ najdôležitejšie príbehy celého seriálu (vadný čip, výcvik Yody). Znovu veľký prínos pre Star Wars univerzum.

• 27.6.2020  16:23

Touto epizódou sa začína dejová linka okolo vadného čipu. Tvorcovia sa nám rozhodli objasniť dosť podstatné informácie ohľadom "rozkazu 66". No nespravili to iba nejakým rozprávačským štýlom, ale rovno vymysleli aj zaujímavú zápletku, čo veľmi kvitujem a teším sa z toho. Lenže, rozhodli sa to spraviť celkom odvážnym spôsobom, a preto si vyžadujem aj rozumné uzavretie tejto linky, aby to dávalo zmysel skrz nadchádzajúce udalosti.

• 22.6.2020  13:55

Tak Palpoš sa poriadne vybláznil. Je to ďábel :-D

• 22.6.2020  13:52

No Ahsoky je mi ľúto. Sklamali ju ľudia, ktorým dôverovala najviac (teda až na Anakina). P.S.: Možno sa jedná o najlepšiu epizódu piatej série.

• 14.6.2020  02:39

Znova diel, ktorý nás obohatil o zaujímavé informácie a udalosti v ceste jediho.

• 11.6.2020  00:28

"A War on Two Fronts" pekne ukazuje, že jediovia skutočne neboli vojakmi, ale strážcami mieru.

• 4.6.2020  01:55

Generál Grievous v celej svojej paráde!

• 24.5.2020  21:45

Povedal by som, že sa seriál so 6. epizódou vrátil k začiatkom (myslím rozprávaním príbehu), čo ma teší.

• 15.5.2020  20:00

Super epizóda! Chcem ale upozorniť na fakt, že čepeľ svetelného meča nemá žiadnu hmotnosť (pretože je to iba svetlo), tak by sa to malo aj dodržiavať!

• 10.5.2020  02:44

Vrámci tejto 3-dielnej príbehovej línie nám boli po prvýkrát predstavené súboje pod vodou. Príbeh bol pekný, o spolupatričnosti. Navyše finálna bitka, v ktorej sa proti sebe postavili na jednej strane klonovaní vojaci, Gungani, Quarreni, Mon Calamariovia a jediovia, a na strane druhej oddiely separatistov, v zložení droidov a Karkarodonov, bola fantastická.

• 30.4.2020  02:37

Celá táto trojepizódová línia okolo Mortisu je veľmi zaujímavá. Dozvedáme sa tu veľa doteraz nám neznámych informácií ohľadom sily a hlavne jej mytológie. A toto je dôvod, prečo "The Clone Wars" tak veľmi milujem. Seriál fantasticky rozvíja a obohacuje nielen obdobie Klonových vojen, ale aj celý vesmír Star Wars.

• 27.4.2020  02:51

Všetko je fajn. Duely so svetelnými mečmi sa rovnali alebo možno aj prekonali niektoré súboje z filmov. Akurát výcvik Savagea Opressa mohol byť dlhší. Takto to pôsobí moc uponáhlane.

• 24.4.2020  19:18

Parádna epizóda, ktorá predstavila nám doteraz neznámu skupinu užívateľov sily, respektíve užívatelky. Sestry Noci síce silu používajú, ale úplne iným spôsobom ako Jediovia alebo Sithovia. Sú to jednoducho čarodejnice.

• 20.4.2020  15:20
    Lov (2020)

Kto pozná čierne komédie produkované štúdiom Blumhouse má približne predstavu, čo zač bude film "The Hunt". Žánrovo sa to dá porovnať so snímkami ako "Happy Death Day", "Ready or Not", atď. Takže kto má rád takéto žánrovky, určite nebude sklamaný. Dokonca vo veľa ohľadoch "The Hunt" prevyšuje zmienené dva filmy. Pre niekoho môže byť sklamaním, že "Lov" neobsahuje absolútne žiadnu plnohodnotnú hororovú scénu alebo sekvenciu. Občas sú nejaké náznaky, ale to je slabota a častokrát z tých náznakov ani nič nevzíde. Čo sa týka príbehu: je jednoduchý, avšak trefný a funguje na výbornú. A čo sa týka postáv.... tak pri nich sa ukáže, že buď sú lovení kladní a loviaci záporní alebo naopak. Každopádne hlavná postava je na stopro kladná, navyše aj výborne zahraná.

• 20.4.2020  01:12

Epizóda "Heroes on Both Sides" ukazuje, že Klonové vojny neboli iba čierno-bielym konfliktom dobrej Republiky a zlých Separatistov. Ale práveže na oboch stranách boli aj zlí aj dobrí, na čo odkazuje aj samotný názov epizódy. Je to veľmi politická časť, ale ja práve takéto časti milujem.

• 12.4.2020  21:08
    Sherlock - Série 3 (série) (2014)

Prvé dve epizódy boli dosť komediálne, príbeh bol hlavne o vzťahoch postáv a zločiny sa odsunuli na druhú koľaj. 3. epizóda ale priniesla príbeh, v ktorom sa spojili zločiny a príbehy postáv do jedného výborného celku, pri ktorom ma niekedy dokonca mrazilo. Je mi však ľúto, že sme si nového záporáka nemohli užiť viac. Herci sú stále výborní (aj hlavní, aj vedľajší), príbehy zaujímavé a hudba perfektná. To znamená, že 3. séria "Sherlock"-a si kvalitu prvých dvoch zachovala, ale príbehy sú už viac opulentnejšie. Ja by vo 4. sérii ocenil práve preto návrat ku koreňom, ale to sa zrejme kvôli návratu Moriartyho nestane. P.S.: Dúfam, že sa Moriarty vráti iba ako nejaká aplikácia alebo niečo také, lebo ak nie, tak finále druhej série fakt nemalo zmysel.

• 11.4.2020  23:51

Nehovorím, že Benedict Cumberbatch a Martin Freeman tu podali doposiaľ vyložene najlepší výkon v seriáli, ale rozhodne si to poriadne užili. "The Sign of Three" sa oplatí pozrieť hlavne vďaka hereckému koncertu týchto dvoch pánov. Nie som si istý či bol správny ťah poňať prvé dva diely 3. série komediálne, ale ja som sa skvele bavil. Doteraz určite najvtipnejšia epizóda.

• 10.4.2020  00:23

Zatiaľ určite najlepšia epizóda a vrchol prvých dvoch sérií. Postava Moriartyho nedostala doposiaľ veľa priestoru, tu sa to však vynahradilo. Prvýkrát sa vizuálne objavil až v 3. epizóde 1. série. Vtedy mi ale neprišiel ako príliš geniálny a temný záporák. Tu sa ale všetky moje dojmy z neho zmenili. Postava dostala dostatočný priestor na ukázanie charakteru a Andrew Scott ju zahral bravúrne. Dokonca to bola postava, ktorá dokázala preľstiť a šokovať aj samotného Sherlocka spolu s divákmi. Takže fantasticky zahrané, hudba skvelá, napätie skoro furt, super atmoška. Koncept je síce otrepaný a pre niekoho to môže byť aj klišé, ale ja mám takéto obraty príbehu rád a nevadí mi to (aj keď sa to stáva v sériach dosť často). Uvažujem či by nebolo lepšie takýmto spôsobom ukončiť rovno celý seriál. Nemusel by sa však skončiť 2. sériou, kľudne by sa toto grandiózne finále mohlo odohrať o pár sérií neskôr. Ale keby sa to celé skončilo Sherlockovou smrťou (bez oživenia), bolo by to viac údernejšie. Áno, viem, že je to inšpirované knižnou predlohou, ale seriál "Sherlock" robí oproti nej veľké zmeny. Častokrát príbehy z kníh adaptuje a vykladá úplne iným štýlom, rovnako je to napríklad aj u poňatí tejto epizódy. Preto aj koniec by mohol byť iný. Jedinú výhradu mám voči miernemu pochybovaniu inšpektora Lestradea, pretože predchádzajúca epizóda sa odohrávala pomimo hlavného príbehu, a tam bolo jasne dokázané, že Sherlock nemôže byť podvodníkom. A Lestrade sa v nej účastnil. P.S.: Dúfam, že Sherlockovo prežitie vysvetlia uveriteľným a premysleným spôsobom.

• 5.4.2020  16:11

Epizóda je to výborná, vo všetkom (od príbehu, cez hercov, až po hudbu a kostýmy). Ale neviem, aký malo zmysel spraviť 2 verzie tohto príbehu (1. je pilotný film a 2. je toto). Veď predsa museli vedieť už pred natáčaním pilotu, že spravia aj seriál. Toto spracovanie ale viac funguje ako seriálová epizóda a otvára dvere príbehu v pozadí. Pilot sa mi však páčil viac pri "na chlp" rovnakých scénach. Tu bolo vidieť, že už sa to raz točilo a nemalo to taký drajf. Každopádne, 1. epizóda seriálu "A Study in Pink" je kopírka pilotu (ale len do poslednej pol hodiny, ktorá sa mi tu páči viac) doplnená o nejaké udalosti, ktoré sa budú rozvíjať ďalej. Preto je zbytočné pozerať aj pilotný film (aj keď je v niektorých ohľadoch lepší).