KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 15.8.2020  19:56

Zaujímavé prevedenie. Skvelá animácia. Príbeh by vystačil aj na slušný celovečerný film. Lenže "Secret War" po väčšinu epizódy nejak postráda náležité tempo. Potom ale príde koniec s fantastickou hudbou, ktorý vytrie zrak.

• 11.8.2020  18:34

Animácia síce dobrá, ale doteraz určite najslabšia. Príbeh dosť slabý. Vtípky nie príliš vtipné. Nedozvedeli sme sa dôvod, prečo tam vlastne tá skupinka išla. Ale ako oddychovka je to celkom fajn záležitosť. Nudiť sa nebudete. Oceňujem trochu originálnejšie poňatie upírov.

• 11.8.2020  17:49

Tento mini-filmík sa podaril. Príbehom a prostredím to pripomínalo nejakú hru. Aj z tohto by sa dal spraviť celovečerák, len by asi musel byť animovaný, ale to by pri takomto parádnom prevedení nevadilo.

• 13.8.2020  22:40

Animácia je zvláštna, no nedá sa povedať, že by bola zlá (respektíve odfláknutá), pretože pri tomto seriáli je zlá animácia nezmysel. Jednoducho sa jedná o štýl, ktorý nesadne každému, mne tiež moc nesadol, ale dalo sa na to bez problémov pozerať. A musím uznať, že predsa len má dačo do seba. Príbeh je neakčný a celkom jednoduchý. A až do rozuzlenia to celé pôsobí všelijak... no keď to príde, tak to všetko začne dávať perfektne zmysel a vy na to budete čumieť s otvorenou papulou. Samotný koniec pôsobí veľmi upokojujúco a vyrovnane. Pán Alastair Reynolds je jednoducho majster rozprávač a majster dejových zvratov. Určite má však na obrovskej kvalite epizód, ktoré adaptovali jeho diela veľký podiel aj scenárista Philip Gelatt a režiséri.

• 7.11.2019  21:20
    Lucky Room (TV pořad) (2019)

Ešte nudnejšie a prvoplánovejšie ako jej bratranec - "Veľký balík".

• 22.7.2019  02:53
    Lví král (2019)

Najviac som sa bál toho, že "The Lion King" bude kopírovať svoju predlohu 1 ku 1, nestalo sa tak. Tým pádom môžem iba pogratulovať Jonovi Favreauovi, že znovu zvládol natočiť dôstojný remake, voči originálu. Niektoré scény sú úplne rovnaké, ako aj v originále, ale veľa scén sa od originálu líši. Jon Favreau sa nám tu snaží odrozprávať príbeh Levieho kráľa viac reálnejším, ale zato nie dospelejším filmom. Preto sa aj veľa postáv vzhľadom odlišuje od svojich predchodcov. P.S.: Myslím, že sme spoznali víťaza Oscara za najlepší animák roku.

• 7.1.2020  12:26

Film je skvelý hlavne vďaka výborným hercom. Tým nemyslím len hlavné duo Scarlett Johansson a Adam Driver, ktorí tu podali fantastický výkon, ale aj hercov vo vedľajších úlohách a aj od nich ešte v menších.

• 5.11.2019  23:50

Nie je to až tak veľká sračka, akú som očakával. Ale ani to nie sú starí dobrí Men in Black. Jednoducho Willa Smitha a Tommyho Lee Jonesa nahradiť nejde. Lenže hlavný problém nie sú hlavní hrdinovia, ale strašne jednoduchý, otrepaný a niekedy až primitívny scenár. Zo začiatku som si hovoril, že to nie je až tak zlé a celkom som sa bavil. Ale hneď, ako sa začala riešiť hlavná zápletka filmu, celé to išlo z kopca. Navyše bol celý ten zvrat predvídateľný (už z trailerov bolo cítiť, čo sa vykľuje z postavy L. Neesona). "Muži v čiernom: Globálna hrozba" sú aj napriek všetkému zlému pozeratelný akčný film, s pár slušnými vtipmi.

• 6.11.2020  00:31
    Na hrane (TV pořad) (2019)

Skutočne čudný formát na politickú reláciu. A ten vysielací čas... 😶. Zato ale nevravím, že relácia je ako taká zlá. Ale čo sa týka našich politických TV relácií, tak je z nich určite najslabšia.

• 25.3.2020  22:16
    Parazit (2019)

"Parazit" je film, ktorý charakterizuje ľudskú spoločnosť ako takú a postavenie v nej. Jedni majú hojno a druhí hovno. Je to aj dokonalý príklad toho, ako spraviť z podarenej komédie morbídny, až brutálny thriller. Motívom to dosť pripomína Jokera. Lenže "Joker" bol len morbídnou drámou, v Parazitovi je aj kus satiry. Možno aj to je dôvod, prečo ho "Parazit" predbehol na Oscaroch.

• 4.12.2019  18:07

Ak by som to mal zhrnúť, tak "Pokémon Detektív Pikachu" je čisto priemerný 50%-ný film. 1* pridávam za skvelú postavu Pikachu - Harryho, ktorý keď bol na obraze, tak vždy posúval film o level vyššie.

• 24.10.2019  23:02
    Premiér (TV seriál) (2019)

Soukup je dementný, o tom niet pochýb....... ale toto je moc aj na dementa. Jedná sa totižto len o jeho čisto politickú reklamu.

• 25.10.2019  23:56
    Premiér - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

Práve som premárnil "pár" cenných minút môjho života. Až do smrti to budem ľutovať.

• 27.10.2019  01:01
    Premiér - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

Vidieť Generálneho Riaditeľa Pána Soukupa 2x na jednej obrazovke naraz je........... ehm, nepekný pohľad.

• 23.3.2020  23:08
    Pád anděla (2019)

"Angel Has Fallen" je tretí a ja dúfam, že aj posledný film tejto série. Nehovorím to preto, že by kvalita išla dole. Naopak, je to kvalitatívny posun oproti druhému dielu, ale myslím si, že táto séria je už vyšťavená aj vymačkaná dosť a nemá už toho moc čo ponúknuť (jedine že by sa začali témy znovu opakovať, a to myslím nechce nikto). Proste treba vedieť kedy prestať. Určite filmu pomohlo, že príbeh a zápletku poňali tvorcovia trochu inak, ako sme boli u predchádzajúcich dielov zvyknutí. Akcia je stále super, ale je jej tu menej a ani už nie je taká prehľadná, ako v 1 a 2 (čo ma mrzí).

• 8.7.2020  18:26

V siedmej epizóde sa veľa dejových liniek vyostrilo a prišlo k dosť nečakaným zvratom a situáciam (aj vzhľadom nato, že sa jedná o predposlednú epizódu). No... som zvedavý jak to celé uzavrú v nasledujúcej časti.

• 8.7.2020  23:55

Trošku som nechápal, prečo sa v predchádzajúcej epizóde zrazu nitky zamotali a bol som veľmi zvedavý, ako ich chcú tvorcovia vo finále rozmotať. Musím uznať, že sa im to v priebehu cca 50 minút veľmi dobre podarilo. So skoro všetkými "uzavretiami" som veľmi spokojný. Nuž ale nezaobišlo sa to bez podivných udalostí.

• 9.7.2020  01:01

Nesklamalo, ale z trailerov som očakával niečo trošku iné. Niečo viac odľahčenejšie. Netvrdím, že prvá séria "Sex Education" nebola odľahčenou zábavkou, ale riešilo sa tu až príliš veľa osobných záležitostí. Skôr som očakával, že to bude viac o tej "klinike". Postavy sú zaujímavo napísané. Herci sú fantastickí, ani na jedného nemôžem povedať krivé slovo. Vtipov je tu tiež dosť. Je to celé o sexe a sexualite, a preto je potrebné, aby tu boli aj iné (LGBT) ako iba heterosexuálne postavy a rovnako dobré je predstaviť aj rasovo kombinované páry (pri druhom prípade by sa to mohlo aj zapracovať do príbehu). Áááále bolo toho viac, než by bolo potreba, a preto to niekedy pôsobilo ako nejaká propaganda. Navyše celý dej okolo sexuality na strednej škole je až príliš nereálny a pôsobí to niekedy dosť divne.

• 11.7.2019  19:26
    Shazam! (2019)

Zachary Levi sa nedokázal na 100% vžiť do role 14-ročného chlapca. Totižto, príde mi, že Billy Batson je úplne iná postava ako Shazam. To ale neznamená, že by bol Levi zlý, jednoducho úplne nezvládol to najdôležitejšie, čo zvládnuť mal. Mark Strong je ako záporák fantastický. Celý film je svižný a rýchlo to ubieha, až posledných 25 minút sa začne zbytočne naťahovať.

• 7.7.2019  19:55

"Spider-Man: Far from Home" má síce pomalý rozjazd, ale ten vynahrádza akciou nadupaná druhá polovica filmu. Film krásne vysvetľuje niektoré nezrovnalosti, ktoré nastali po Endgame. Jake Gyllenhaal je ako Mysterio za mňa jedným z najlepších záporákov celého MCU. Tom Holland je ako Spider-Man znovu fantastický, vlastne všetky postavy sú výborné. !Chcem upozorniť všetkých, čo zájdu na Spideyho nech počkajú do konca tituliek, pretože film obsahuje 2 dôležité potitulkové scény! P.S.: Som veľmi rád, že sa Marvel rozhodol dať práve Spider-Manovi, respektíve Tomovi Hollandovi hlavnú úlohu do ďalších fáz MCU.

• 30.10.2019  20:31

A už sme v období epizódy VIII.

• 23.2.2019  03:25

Už predchádzajúca epizóda "Bibo" ma sklamala, ale chápem, prečo musela vzniknúť. "Dangerous Business" ma tiež sklamalo, ale narozdiel od "Bibo" nechápem aký význam táto epizóda vôbec mala. Potom, čo som videl trailer na druhú polovicu série som si myslel, že sa celá druhá polka bude zaoberať len konfliktom s Prvým Rádom, nuž mýlil som sa. :-(

• 19.8.2019  00:29

Máme tu finále prvej série seriálu "Star Wars Resistance" a musím uznať, že nedopadlo vôbec zle. Niektoré pasáže sa ale príliš naťahovali a strácali tak na napätí. Epizóda "No Escape, Part 2" sa odohráva už v období Epizódy VII, a preto museli tvorcovia vymyslieť spôsob akým by vysvetlili, prečo sa postavy z tohto seriálu neobjavili aj vo filmoch. Áááááá..... poradili si s tým celkom dobre a vtipne - Neeku nemal čas na zadanie správneho smeru. P.S.: Dúfal som, že zomrú nejaké postavy. Bohužiaľ, zomrel iba červený major Prvého Rádu, ktorý mal v seriály veľmi málo priestoru.

• 14.8.2019  19:44

Za chvíľku sa nám začne Star Wars Resistance pretínať s epizódou sedem. Musím pochváliť Lucasfilm Story Group, že ustrážili, aby doterajšie účinkovanie Poea Damerona v tomto seriály neodporovalo jeho príbehu v knižke "Pred prebudením sily".

• 18.8.2019  16:58

Prvý Rád je sviňa.... :-)

• 3.11.2019  00:56

Rozhodne lepšie ako jednotka. Oproti prvému filmu tu neboli v príliš veľkej miere detinské až trápne fóry. Naopak, humor bol celkom podarený a niekedy som sa aj zasmial (ale aj tak sme sa primitívnym "vtipom" nevyhli). Príbeh sa skladá z troch súčasne idúcich dejových liniek, ktoré majú oproti jednotke väčšiu kvalitu. Celé je to ale veľmi krátke nato, aby sme si k novým postavám vytvorili nejaký vzťah, prípadne rešpekt (aj keď Fordova postava bolo napísaná výborne). Rozprávka je to pekná, kazí ju ale odfláknutý a jednoduchý koniec. P.S.: Dúfam, že sa na túto stratenú sériu Illumination vykašle a pôjde znovu točiť kvalitné filmy.

• 27.10.2019  02:13
    Temný krystal: Věk vzdoru (TV seriál) (2019)

Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa jedná o fantasy rozprávočku pre deti (a dokonca samotný Netflix to do tejto kategórie radí - WHAT?!). Skutočnosť je ale úplne iná. Ide o temný, krvavý a niekedy až brutálny seriál s výborným príbehom a najmä dychberúcim spracovaním, ktoré vás posadí na prdel. Navyše je tu bonus v podobe perfektného originálneho znenia. Prvé epizódy sú síce trošku jednoduchšie a pomerne viac vecí sa v nich deje iba náhodou (podobne ako tomu bolo aj pri starom filme). Pomaly však seriál graduje a naberá na obrátkach. Máme možnosť vidieť množstvo nečakaných zvratov a detailne prekreslený svet plný všakovakých tvorov a prírody. Bohužiaľ, môj celkový dojem pokazili posledné dve epizódy, pri ktorých sa mi zdalo, že tvorcovia sami nevedia, ako to majú zakončiť. P.S.: Pevne verím, že sa onedlho dočkáme ďalšej alebo možno aj ďalších sérií, aby sme mohli tento úžasný svet aj naďalej spoznávať.

• 27.10.2019  02:53

Toto mal byť ten veľký boj, na ktorý sme boli v priebehu celého seriálu pripravovaný? Nemám slov, za mňa obrovské sklamanie.

• 19.9.2019  02:11

Prvá epizóda potvrdzuje, že tento svet má úžasný potenciál. Skutočne je to vizuálna bomba, ktorá vás zaručene pohltí a vy budete neveriacky krútiť hlavami, aký krásny môže byť bábkový film. Hneď na úvod sa nám začínajú 3 zaujímavé dejové linky. Som fakt zvedavý, ako bude celý seriál ďalej napredovať.

• 26.9.2019  19:54

Seriál bol pekne rozbehnutý, až kým neprišla táto epizóda. Pripadá mi, ako keby tvorcovia sami nevedeli, čo nám vlastne chcú ďalej odrozprávať a kam sa má celý seriál ďalej uberať. Nehovorím, že je táto epizóda nudná. Proste je celá taká "meh", čo ma veľmi mrzí.