Loki - Pro tok času. Vždycky. (2021) (epizoda)

!Spoilers! Finále velice prekvapilo svojou extrémnou dôležitosťou pre budúcnosť MCU. Naplno sa nám totiž otvorilo multiverzum. Hlavný "zloduch", ktorý po celý čas tajne riadil TVA, bol čistá prdel. Úprimne, čakal som niečo také (môj typ bola Minútka). Skôr by ma prekvapilo, keby to bolo inak. Každopádne, "Ten, ktorý zostal" ma bavil veľmi. Ukázalo sa (ako som predpokladal), že TVA v skutočnosti nie je nejaká zlovestná organizácia, ktorá chce ničiť nevinné životy len tak z pasie. Skutočne išlo o stabilitu vesmírov a varianty boli, bohužiaľ, nevyhnutnosť pre vyššie dobro. Náš obľúbený Loki to pochopil a stal sa ozajstným hrdinom, ktorý by bol schopný sa obetovať pre svet. Kto to ale všetko posral, bol "prekvapivo" jeho ženský variant. Lebo ona sa chce mstiť, nič iné v hlave nemá. Tu však ale musím tvorcov pochváliť, pretože z nej definitívne spravili pravého záporáka seriálu, akým bola už na začiatku. Znova tu poniektorí ohrňujú nosmi, že kde je akcia. Neviem, akože posledná časť a oni stále nepochopili, o čom tento seriál je... For All Time. Always. vôbec akčnosť nepotrebovala. Úplne postačil brilantný dialóg medzi Lokim, Sylviou a Dobyvateľom, v ktorom sa fantasticky pracovalo so lžou a pravdou. K vizuálu netreba žiaden komentár. Kevin Feige si teda poriadne naložil a ja mu len držím palce, nech sa mu to celé nezosype.

Loki - Větvení (2021) (epizoda)

4. epizóda posunula dej riadne vpred. Udialo sa tu niekoľko šokujúcich (až surových) zvratov, pri ktorých mi behal mráz po chrbte. Zároveň sa však príbeh nanovo zamotal a my tak vôbec netušíme, o čo tu v skutočnosti ide, respektíve, čo je vlastne TVA a kto ťahá za nitky. P.S.: Potitulková scéna však bohužiaľ naznačila, že je to predsa len MCU, ktoré k svojim postavám zas až tak kruté nie je.

Loki - Velké poslání (2021) (epizoda)

Hiddleston a Wilson ma bavili. Páči sa mi 60-kový/70-kový vizuál TVA. Nič epické či megalomanské. Úplne jednoduché priestory len umocňujú absurdnú komickosť celého tohto úradu. Hudba je vcelku zaujímavá. Zápletka vyzerá slušne. Samozrejme, keď sa niekto chce vŕtať cestovaním v čase, vždycky to prinesie aj nejaké tie logické problémy, čo isto bude prípad aj tohto seriálu, s tým však treba rátať. A to, že tu je minimum akcie... Prosím pekne, hádam sa ani len nedalo očakávať, že to bude akčná smršť.🤔

Duna (2021)

Veľkolepé sci-fi dobrodružstvo... Áno, tým Duna bezpochyby je. Ja som sa bohovsky bavil od začiatku až do konca. Viackrát mi doslova padla sánka. Keď hneď z úvodu film vychrlil kopu informácií o tomto vesmíre, myslel som si, že sa stratím a zopár vecí v priebehu filmu úplne nepochopím. Obával som sa celkom zbytočne. Komunikácia Duny k divákovi je výborná. Vynikajúco nám to prekresľuje jej svet a na konci som skutočne všetkému, o čom sa tu hovorilo a dialo (a bolo toho teda hodne), porozumel. Postavy ma bavili, hlavne samozrejme hlavný hrdina. Určite veľkú zásluhu na tom majú herci, ktorí tu odvádzajú skvelú prácu. Príbeh, svet a dej fungujú takisto fantasticky. Vôbec mi nevadilo, že tu nie je nejaká mimozemská fauna či flóra (teda samozrejme mimo červov), pretože ten film to vo výsledku vôbec nepotrebuje, keďže kladie dôraz na iné veci. Atmosféra je úžasná, no ešte viac ju prehlbuje hudba od Hansa Zimmera. Samostatne by som si ju určite nepustil, pretože voľakedy nie je moc príjemná na posluch, ale v rámci filmu sú tie dunenia výborné. O nádhernom vizuáli ani nemusím písať... Veľmi ma prekvapuje až rozhorčuje kritika niektorých ľudí len zato, že im príbeh či postavy prídu slabé. Áno, nejedná sa (hlavne čo sa postáv týka) v týchto ohľadoch o veľdielo, ale koho to zaujíma, keď to dokopy tak skvelo funguje a vytvára maximálne strhujúci zážitok?! Na pokračovanie sa teším veľmi a určite už zájdem do kina.😄😄😄

Vidlík má otázečku - What is Cheese? (2020) (epizoda)

Táto časť sa mi páčila zatiaľ rozhodne najviac. Zrejme kvôli tomu, že to bolo poňaté z trošku iného súdka, vďaka Bambulínovi.😂

Krátké příběhy hraček: Partysaurus Rex (2012)

Veľmi ma teší, že Rex dostal priestor sám pre seba, aj keď len na pár minút. Predstavili sa nám tu hračky z trošku iného prostredia - kúpeľňového, čo potešilo. Dokopy skvelá zábava.

Armáda lupičů (2021)

Noooo... Žeby prekvapenie roku. A veru aj hej. Army of Thieves má spoločné s Army of the Dead jedine tak rovnaký svet a protagonistu. V ostatných ohľadoch je ten film úplne o inom (a to nemyslím len žánrovo). Je to svieže, rýchle, vtipné, napínavé, emocionálne... Postavy do jednej vynikajúco fungujú. Viete si k nim vytvoriť vzťah. Príbeh je nečakane obsiahly. Po akčnej stránke je to tiež veľmi fajn. Spojenie s Armádou mŕtvych tomu určite nepomáha. Nato, že to je "len" spin-off, tak hlavný film strčí do vrecka úplne s prehľadom. V podstate ide o čistý opak Armády mŕtvych (kto ju videl, domyslí si). Áno, netvrdím, že je to jeden z najchytrejších filmov, aký kedy vznikol, ale čert to ber, pretože sa jedná o velice kvalitnú zábavu.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

V podstate prvé MCU fantasy dopadlo celkom slušne. Svet aj mytológia vyzerajú zaujímavo, v rámci možností. Až mám pocit, že práve skrz prepojenie s inými marvelovkami sa museli tvorcovia s veľkosťou toho fantasy prvku krotiť. Možno, keby to stálo samostatne, to mohlo byť ešte vydarenejšie. Zas na druhej strane by sme boli ukrátení o skvelého Bena Kingsleyho, všakže😁. Každopádne Shang-Chi funguje tak či onak velice dobre. Postavy sú podarené, bohužiaľ mimo hlavného hrdinu (ten bol výrazne nevýrazný). Vyzdvihol by som najmä akčné pasáže, lebo tie mali gule. Úžasná choreografia (ako keby som sa díval na čistokrvný akčňák) a krásne dlhé zábery. Hlavným motívom filmu je rodina. Scenáristi tu s tým veľmi pekne pracovali. Nemáme tu priameho čistého záporáka, konflikt spočíva vo vzájomnom odpustení a pochopení sa. Ten démon z pekiel, či z ktorej guty slúži vo výsledku len ako pozadie. Nič, z čoho by som sa posadil na prdel, ale je to dosť fajn.

Luca (2021)

Klasický príbeh o priateľstve, rodine a porozumení. Tentokrát ale zasadený do Talianska s morskými kamarátmi. Téma videná už mnohokrát, ale napriek tomu to stále velice dobre funguje. Pixar veľmi dobre vie, čo robí. Otázne však je, dokedy mu to bude ešte vychádzať. My ale buďme radi za pixarovky, pretože to je jednoducho záruka kvality. Takých rozprávok v dnešnej dobe mimo nich veľa nevzniká. A to ani nespomínam znovu úžasný vizuál.

Meky (2020)

Je tu v podstate všetko. Odrozprávanie Mekyho kariéry sa pekne prelína s jeho osobným príbehom. Samozrejme všetko pekne v časovej postupnosti od prvého stretnutia jeho rodičov až po Žbirkovu súčasnosť. Veľmi ma potešilo výrazné zapojenie Laca Lučeniča, ktorý nám priebeh jeho a Mekyho dlhej spoločnej cesty vyrozprával zo svojho pohľadu. Trochu mrzí priama neúčasť Mariky Gombitovej. Normálne sa ale cítim o niečo obohatený.