Tomb Raider (2018)

Od predchádzajúcich filmov o "vykrádačke hrobov" Lare Croft je to obrovský kvalitatívny posun vpred vo všetkých ohľadoch. Je super, že nás tvorcovia nepostavili hneď pred hotovú vec, ale Laru sme spoznávali postupne, podobne ako ona spoznávala nástrahy divokého sveta. BTW je celkom sympatická, na rozdiel od predchodkyne (myslené ako postava). Rozlúsknutie záhady okolo kliatby príjemne prekvapilo, udržať sa pri zemi bol podľa mňa lepší krok než ísť do fantasy. Nejaké problémy tu samozrejme sú, no mne sa páčilo.

Gotham - Azrael (2016) (epizoda)

Barnes je síce svojský, no mne je veľmi sympatický, pretože mu ide len o dobro. Bolo by mi veľmi ľúto, keby v seriáli skončil. Inak nová Galavanova linka začína byť celkom zaujímavá. No a konečne sme sa dočkali po odmlke Oswalda, aj keď len na chvíľku.

Gotham - Do lesa (2016) (epizoda)

Znova tu máme finále jednej dejovej linky. Som veľmi rád, že to tvorcovia zbytočne nepreťahovali, ako v prípade predošlej s Galavanom, a ukončili to v najlepšom možnom vygradovanom momente. Into the Woods síce nepovažujem za jednu z najlepších epizód celkovo (a to vďaka množstvu menších múch), ale zato obsahuje niekoľko sekvencií, ktoré sa určite u mňa zaraďujú medzi najlepšie momenty celého seriálu. P.S.: Nedokážem slovami dostatočne opísať, aký som šťastný z návratu Penguina. A to ešte nehovorím o tom, aké to bolo fenomenálne.😝

Gotham - Vězni (2016) (epizoda)

Prisoners je vo veľa ohľadoch veľmi silnou epizódou. Pobyt Jima Gordona vo väznici dosť brutal, no inak to byť ani nemohlo. Harveyho záchrana podarená. Stalo sa to, v čo som dúfal, že príde, no vôbec som neveril, že by sa to mohlo stať... A predsa Don Falcone sa znovu objavil na scéne👌. S Oswaldom to bude tiež zaujímavé. Hádam, že mu čoskoro dojde, kto môže za smrť jeho otca a nanovo mu hrabne.

Gotham - Šílený Grey Dawn (2016) (epizoda)

Možno aj najlepšia epizóda seriálu, minimálne jedna z najlepších. Jima mi je strašne ľúto, no snáď sa jeho priatelia aj "priatelia" spoja a dokážu, ako to celé bolo. Na začiatku Mad Grey Dawn som si myslel, že Ed si len začal budovať charakter záporáka drobnou hádankou, no čo sa z toho napokon stalo, mi vyrazilo dych. Strašná sviňucha je z neho. Koniec parádny, aj keď smutný. P.S.: Z Penguina ako klaďasa skutočne ide miestami strach.

Gotham - Přepadovka (2015) (epizoda)

Oswald Cobblepot vstúpil do rozohranej hry a poriadne zamotal karty + nový šéf polície. No, začína ma to skvelo baviť. P.S.: "Slabšie" hodnotenie vôbec nechápem.

Gotham - Ťuk, ťuk (2015) (epizoda)

Ukazuje sa, aký obrovský dopad na Gotham má Falconeho odchod, veľmi rýchly a tvrdý dopad. Mesto začínajú ovládať psychopati, nastáva chaos. Presne ako bolo povedané vo finále prvej sérky. Som veľmi zvedavý, ako sa k tomu celému postaví Penguin. No vyzerá to tak, že sa tu rozpúta vojna medzi polišmi s mafiánmi a bláznami. P.S.: Som natešený z návratu Harveyho Bullocka na scénu, strašne chýbal.

Kořist (2019)

Očakával som bezpríbehovú, miestami sračkovitú záležitosť na spôsob MEG-a... no ale musím povedať, že "Crawl" je skutočne dobrý film (absencia poriadneho príbehu vôbec neprekáža). Atmosféra aj napätie výborne fungujú. Je tu síce množstvo lakačiek, avšak nie sú príliš okaté a niektoré sú vydarené. Herci (dcéra, otec a samozrejme Cso-Cso) sú výborní. Vizuálne na úrovni. Dramaticky slušné a uveriteľné. Chyby to pomerne postráda, akurát jedna z mála súvisí so zápletkou, a tým pádom aj s celým dejom - jazero s obrími jašteričkami hneď vedľa mesta, vedľa rodinných domov?!! Watafak?!, čo je samozrejme problém. V celom filme nezaznie ani jeden vtip, nie je tu ani žiaden náznak humoru. Celé to je pochmúrne, komorné, skrátka také, ako má takýto počin byť, a preto tá titulková pesnička (hej o 🐊) sa sem absolútne nehodila. P.S.: Som nesmierne šťastný, že to pejsek prežil.🐾

WandaVision - V předchozích dílech jste neviděli (2021) (epizoda)

Obrovská dávka temna a drámy oproti predošlým dielom. Ôsma epizóda čo to poodhaľuje z Wandinej mladosti - udalosti, ktoré predtým len v skratke odzneli. Rovnako slúži na zodpovedanie niekoľkých hlavných otázok, ktoré sme sa pýtali od začiatku seriálu. P.S.: Nevyčerpaného materiálu zostalo po predposlednej epizóde kopa, tak som zvedavý, ako si s tým plánuje poradiť finále.

Constantine (2005)

Vskutku parádny film. Čudujem sa, čo sa udialo s ohláseným pokračovaním, keď ešte stále nevzniklo a asi už, bohužiaľ, ani nevznikne (rovnaký prípad ako s World War Z). Nemyslel som si, že fantasy, ktoré sa bude točiť okolo kresťanskej mytológie, biblii a pod., ma bude tak veľmi baviť. No hlavným dôvodom je zrejme neopozeranosť danej tematiky. Máme tu kopu počinov zameraných na grécku, egyptskú, rímsku a severskú mytológiu, báje a povesti, ale je toho tak veľa, že nové filmy už moc nezaujmú. Naopak Constantine využil náboženstvo kresťanov a ono to skvelo funguje. Tvorcom sa podarilo vytvoriť sakra zaujímavý a komplexný svet. Herecky veľmi slušné. Efekty výborné. Príbeh vtiahne hneď od začiatku. Finále je akési kostrbaté a vláčne, ale zas na druhú stranu nám nadelilo parádneho Lucifera. P.S.: Hlavným hrdinom tu pomrie niekoľko blízkych, keď sa to dozvedia, chvíľku smútia, avšak hneď v ďalšej scéne sa tvária, ako keby sa nič nestalo... Čudné...🤔