Exil (2004)

No, ačkoli road movies nejsou mým šálkem čaje, možná protože mám ráda Španělsko, kde se velký kus filmu odehrává, celkem se mi to líbilo. A kupodivu to byl první film, kde mi byl Romain Duris sympatický. Ovšem můj dojem z filmu hodně zkazila závěrečná scéna rituálního tance s monotónní hudbou (respektive její délka). Cca v půlce jsem to musela přepnout na jiný program, jinak bych asi zešílela.

Venkovský učitel (2008)

Ne, ne a třikrát ne!! Český film dostal zase na prdel... moje stručné hodnocení je "kravina", pokud bych to měla rozvést, tak bych musela říct, že film byl utahaný, neskutečně nudný, o ničem (slušně řečeno), trapné dialogy, herecké výkony tristní, hudba hrozná, navíc místy kvůli její hlasitosti nebylo rozumět dialogům (místy jim nebylo rozumět ani bez hudby, protože herci spíš huhlali než artikulovali), trapné nelogičnoti - nejvíce mě dostalo, jak Bydžovská najde bezvládného, o sebevraždu předávkováním léky pokusivšího se Lišku, ale ne že mu zavolá záchranku, což se v takových případech obvykle dělá - přitáhne ho do postele a riskuje, že i přes její obětavou péči obnášející naturalisticky znázorněné (díky Bohdane, to bylo fakt nezbytné) vytírání zvratků jí kluk dodejchá, ovšem Liška je pašák, jen se trochu prospí a vyzvrací, už je zase jura že může skálu lámat - bože bože, jak naivní!! Nejvíce mě dostává, jak by film hrozně chtěl být pravdivý a upřímný, a přitom je vše tak hrozně nucené a vyumělkované, nic v něm není přirozené. To je velmi smutné. Ke konci jsem to už nevydržela a asi 10 minut před závěrem to vypnula. Absolutně mě totiž nezajímalo, jak to dopadne, a ten ušetřený čas měl pro mě větší cenu než prošvihnutá pointa. A to už se mi dlouho u žádného filmu nestalo...

My, ztracený holky (1972)

Mně se film líbil moc, je krásně pohodový, příjemný, přitom nepostrádá hloubku. Takovýhle film by už dnes taky nikdo nenatočil. to Jacinda: A mně je zas moc líto, že právě v oné době nežiju. Vše bylo pohodovější, slovo "hektické" nebylo ve slovníku, silnice nebyly přeplněné auty, lidé k sobě byli slušnější, nic nebylo super, hyper, ultra a mega, ale normální a obyčejné - ale zato opravdové a lidské. A móda? Ta byla super.

Divoká Evropa (2005) (seriál)

Jeden z naprosto nejúžasněji zpracovaných dokumentů o přírodě, jaké jsem viděla. Dokument vám nedá ani na minutu vydechnout, jedna zajímavost střídá druhou. Dané téma je probíráno ze všech možných úhlů pohledu, často i z takových, jaké jsem v žádném jiném dokumentu neviděla. Zajímavé animace - vize budoucnosti či toho co by bylo, kdyby... Dozvíte se spoustu nových informací, zhlédnete nádherné záběry přírody. Vřele doporučuji!!

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Jejej, Hry bez hranic - uzasna zabava meho detstvi. Nevynechali jsme jediny dil. Vzdy to bylo napeti, legrace, pekna podivana... no proste super soutez! Dnesni priblble souteze se Hram nemuzou ani po kotniky rovnat. Kez by je ozivili a my zase uslyseli ono Denisovo "Attention - tre!" :))

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Když jsem si četla ještě před zhlédnutím filmu zdejší komentáře, říkala jsem si, že jsou hodnotitelé asi moc přísní, že přeci tak silnou a zajímavou látku jakou je příběh Jánošíka snad ani není možné zpracovat špatně. Bohužel jsem se krutě mýlila. Ten film je celý nějaký úplně divný, jako by nic nebylo na svém místě, nic nefungovalo. Jako by to natočil nějaký úplně nezkušený režisér s nezkušeným týmem. Děj byl takový o ničem a nikam nesměřující, negradující (někdo to tu hezky vyjádřil - "jako přeskakující gramofonová deska"). Jánošíkova banda vesměs velmi nesympatická, já tedy nevím ale měla jsem za to že by Jánošík & spol. měli v divácích vzbudit sympatie, ale u mě to bylo přesně naopak....Pár věcí, které mě nejvíce "dostaly": ke konci jsou Jánošík a Tomáš Uhorčík vsazeni do žaláře, doufat mohou jen v to nejhorší, přesto si vesele povídají a smějí se jak zhulení....Zbojník, co rozumí řeči zvířat - při jeho dosazení do děje bych čekala, že tato jeho zvláštní schopnost bude nějak využita, ale kdepak...navíc nosí bílou čepici která vypadá jako háčkovaná, což vypadalo dost směšně... Václav Jiráček mluví divně - divně intonuje, mluví slabě, repliky pronáší jakoby lenivě, než rázně, což by se mělo od vůdce zbojníků očekávat...ta věc s tím znetvořeným novorozencem - fakt úlet v nejhorším slova smyslu...a vůbec i další brutality až zbytečně brutální, proč? A tak dále a tak dále... ke konci jsem už vážně uvažovala že odejdu z kina, protože mě vůbec nezajímalo jak to dopadne. Ach, děvčata režisérky, tohle byl tedy pořádný šlápanec vedle.

V kůži Johna Malkoviche (1999) odpad!

Koukám nevěřícně na to hodnocení. Málokdy film nedokoukám do konce, ale co je moc, to je moc... asi v polovině už mě film tak neskutečně ***, že jsem ho prostě vypnula. Asi nejsem dost divná na to, aby se mi líbil, mně nepřišel ani tak divný jako trapný a debilní (s prominutím). A to mám jinak ráda Johna Cusacka, ale ani on to nezachránil. Prostě oplzlá kravina na druhou.

Siréna od Mississippi (1969)

Dost lidí tu tenhle film kritizuje, ale mně sedl. Je to film velice zvláštní, dost se odlišující od ostatní produkce. Ani chvíli jsem se při něm nenudila, atmosféra i styl vyprávění je zajímavý, příběh silný. Asi člověk musí být naladěn na určitých vlnách, aby ho Truffautovy filmy oslovily - mně se líbila i snad ještě rozporuplněji přijatá "Nevěsta byla v černém".

Občanská výchova (2004)

Tak tohle je film podle mého gusta. Civilně zahraný - a tak dobře, až vám přijde, že se nedíváte na film, ale opravdu do životů těch tří mladých sympatických lidí (mimochodem velmi dobrý výběr herců). Příběh je originální, zajímavý, ale přitom uvěřitelný, prostě - evropský film tak, jak má být. Už dlouho sleduji, že německý film poslední doby má opravdu co nabídnout, a Občanská výchova mi to jen potvrdila. Vřele doporučuji zhlédnout.

Zajatci mlhy (2005)

Opravdu pěkný film. Takový - lidský. Mám ráda filmy tohoto typu, kde se moc nemluví, všechny emoce a pocity jsou vyjádřeny minimalistickými prostředky. Krásné jsou i exteriéry - malá ruská vesnička utopená v lesích, zasněžená, tajemná za měsíčního svitu... Mám ráda válečné filmy, kde na jedné straně je hrůza války, na druhé přitom síla lidskosti. "Zajatci mlhy" jsou lepší než kdejaký hollywoodský trhák. Rozhodně tento film doporučuji.