• Krátkometrážní

A Fantastic Fear of Everything (2012)

Príliš šialený film, na to aby mohol byť dobrý. Do scény s policajtami útrpná nuda, ktorá sa však famózne rozbehne a darovala tak filmu a Peggovi o jednu hviezdu navyše.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Slabučká hlúposť pripomínajúca seriály od CW. Klišovité postavy z nezaujímavým príbehom občas dokážu pobaviť. Problém je tom, že skôr ako smiešny je seriál na smiech, akcia nie je akčná ale je to skôr premletá akcia z akcie. Chudák Coulson, mal radšej zomrieť Lokiho rukami.

Agora (2009)

Krásny ale občas nudný a rozháraný film, ktorý nevie aký príbeh chce rozprávať - príbeh vedkyne riešiacej záhadu, neopätovanej lásky, vzostupu kresťanstva či súboja o moc..? Škoda, keďže rozjazd bol viac ako len výborný, avšak zaujímavosť filmu (nie obsahu) klesala, čím klesala i moja pozornosť a nakoniec i hodnotenie.

Albatross Soup (2018)

Príbeh o hre podobnej ako Čierne historky. Rozprávač začne príbeh a ostatní hádajú čo sa stalo. Psychadelický trip.

Amazing Spider-Man (2012)

Webba nakopať do prdele a poslať naspäť natáčať romantické komédie. Spíďa je moja srdcovka, no táto verzia z neho spravila ukecanú verziu seriálu pre puberťákov, kde máločo dáva zmysel. Nechcel som porovnávať s Raimiho filmami, ale toto je niekde na úrovni tretieho dielu a Franca na lietajúcom snowboarde. Nový Spidey ponúka málo akcie, i keď je zas kvalitná. No pri blockbustery nemôže platiť, rovnica kvantity a kvality. Ako povedal kamárat a úžívateľ 3dgeorge, s ktorým som mal tu česť film v kine vidieť:" Keby som vedel, že tento Spiderman bude každú chvíľu pre niečo plakať, tak sa na to vykašlem". Shame on you Marc Webb!

Americká panna (2009)

Od prvého momentu jasné ako to skončí, od druhého momentu jasné, že dopozernie bude namáhavé, od tretieho pohľadu čakanie na kozy a záverečné titulky. Mohlo byť i horšie, pár vtipných momentov - intro, sledovanie videa pobavili.

Americký zločin (2007)

Pomalé rozvláčne tempo občas pôsobí chladne a bezcitne. Z diváka sa stáva účastník hrátok na Sylvií, ktorý rovnako ako ostatní nemôže zasiahnuť. Škoda toho pátosu na konci.

Američan (2010)

Film ponúka skutočne zvláštny prístup režiséra k divákom. Film funguje ako rybolov a divák je rybička. Začiatkom film naláka, potom postupne, aby sa divák-rybička nevyľakal ho svojim pomalým plynutím uspáva. Zrazu trhne a začne byť vzrúšo! A potom zas uspáva... A potom zas vzrúšo! A potom zas uspáva.. A medzi to krásna talianska nahatá ženská (juhú!) a George s pohľadom akoby na koreni jazyka cítil chlp a nemohol si ho odtiaľ už tri dni vybrať. Jednoducho stále niečo-niekto v tom filme nehrá, tak ako by malo.

Amsterdam to Anatolia (2019)

Podvádzanie agresívneho manžela s mladším chlapcom v plytkom spracovaní. Chvíľkami kamera ako od Wesa Andersona.