• Krátkometrážní

Obhájce (2011)

Furman natočil pekný zbytočne prešpekulovaný film o nadpozemskom Matthewovi, ktorý sa nálepky nadčloveka asi nikdy nezbaví.

Neklid (2011)

To, že Van Sant je divný chlapík asi netreba veľmi zdôrazňovať, rovnako to, že je výborný režisér. Jeho snímky sú vždy nejak špeciálne ale teraz svoju podivnosť ukázal úplne. Natočiť milý malý úsmevný film o zamilovanej dvojici samo o sebe mie je majsterštuk. Ak však do toho pridáte ako postavu ducha letca kamikadze a neustálu esenciu smrti vznikne prazvláštny, zábavný, emotívny paškvil, ktorý stojí za zmienku.

Špinaví Irové (2007)

Príjemný smutno-veselý film o disfunkčnej rodine, kde excelujú Angarano a hlavne Gleeson. Ide o príbeh, ktorých možno poznať milióny a nemusia byť písané scenáristom, skôr práve naopak. Príslušnosť k írskej národnosti je pre film sekundárna, dominuje láska k baseballu a osobné problémy jednotlivcov. Kiežby bol koniec filmu menej patetický..

Ballad of the Skeletons (1997)

Videoklip ku Ginsbergovmu angažovanému rapu sa vydaril. Allen mal obrovskú charizmu, Van Sant šťastnú ruku na obrázky a o hudbe tých dvoch pánov ani netreba hovoriť. Jedná sa o nie veľmi zložitý básnický text, skôr sa dbalo nato, aby sa príjemne počúval a zanechal svoj odkaz. Zaujímavá záležitosť i keď si dovolím pochybovať či sa jedná o film a či klip, ktorý by mal/nemal mať profil na tejto filmovej stránke.

The Big Lebowski 2 (2011) odpad!

Funny or die? It´s not funny and I wanna die. Tak to mysleli? Tara Reid je iba tvárička. Ak tváričku zakryjete umelým ochlpením z Lebowského neznamená, že to bude pekné a ani vtipné..

Domino (2005)

Ak by si som len tak sadol pred telku a pozeral na Domino myslel by som si, že sa jedná o dielo nejakého mladého Tarantinovho fanúšika. Námet, hlášky a takmer tri štvrtiny filmu tomu nasvedčujú. Klišé koniec však dostal späť do reality a Tony sa ukázal. Tento film je však priveľmi podceňovaný, čo sa týka hodnotenia (62%? wtf??). Sexy Keira, fešáčisko Édgar, parádna dvojica z Beverly Hills, ktorá si uťahuje sama so seba, kamera, vychytávky, Tom Waits a hlavne parádna hudba (madafaka) by si zaslúžili byť určite v červených číslach.

Děti moje (2011)

Príjemný rodinný film, ktorý nemožno považovať za komédiou i keď sa o to z časti snaží. Clooney obklopený divnými deťmi sa snažil ako len mohol, ale dostať za toto Zlatý glóbus je trošku nadhodnotené. Každopádne, čo sa týka výpovednej hodnoty jedná sa o príjemný "ľudský" film.

Donaldova továrna na smích (2005)

Krátky výber Donaldových dielov so 40. rokov, zväčša priemernej kvality. Pomedzi to deti rozprávajú svoje detské vtipy o umývaní zubov krokodíla či smrdiacich nohách žirafy. Pre deti ideálne, no tieto Donaldove kraťasy dospeláka veľmi nezabavia a detské vtipy so strašným dabingom budú nútiť jedinca k skoku z okna.

Ocelová pěst (2011)

Malé dieťa tancujúce v ringu s robotom, malé dieťa tancujúce v parku s robotom, drsný texasan, drsnejší černoch, otec čo všetko poserie, "nečakaný zvrat", súboj o titul, žiak jej otca, bozkávanie svojej plačúcej lásky, aziat rozbíjajúci monitor, dva typy prízvuku (wau!), rap od Eminema, hudba od kolotočov, šialene sa tváriaci punkáč so znakom Anarchy na pleci, megasuper úžasný robot menom Zeus, otec dostane nakladačku... ale hlavne, dieťa má vždy pravdu!... a mnoho iných slizkých presladených rádobyvtipných klišé. Nenávidím ťa Shawn Levy... a tak dobrý námet to bol...

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Je to rozdiel oproti prvému dielu. Alfredson nie je Oplev ani zďaleka. Druhý diel trilógie má feeling nemeckej kriminálky no napriek tomu sa jedná sa o výborne zahranú a zamotanú detektívku, ktorú vcelku pochopí i človek čo prvý diel nevidel. Tento krát netreba ženské hlavy vo vrecúškach stačí pobehujúca Noomi (tentokrát takmer bez kovošrotu na tváry), pobehujúci Michael a pár vedľajších postáv. Choreografie bitiek sú síce na úrovni turnaja predškolákov v karate, ale to je to čo trápi najmenej. A jedno varovanie na koniec. Nepozerajte film s českým dabingom. Približne štyria dabingový majstri dabujú všetky postavy vo filme...