Prokletá - Nimue (2020) (epizoda)

Jedna z největších kýčovin, které jsem měl tu možnost na Netflixu dosud vidět. Všechno, co si pod pojmem očekávatelné dokážete představit se zde stane. A tím myslím i logické lapsy. Je to dementní mnohem více, než abyste si toho v této epizodě nevšimli a postavy nemastné, neslané, až to skoro bolí. Další epizody již vidět netoužím. Vypněte to a pusťte si raději Merlina (1998) se Samem Neillem. 40%

Ledová archa - 994 vagonů na délku (2020) (epizoda)

Skvělé dramatické zakončení s dobrou pointou pro případnou druhou řadu. Tvůrci správně šponují napětí a jsem za danou změnu v ději rád, protože původní linka již nikam dál nesměřovala. Na možnou druhou řadu se tedy vlastně těším a jsem zvědav, co Ledová archa může ještě v nastavené nové dějové lince předvést. 85%

Ledová archa - Vlak žíznil po krvi (2020) (epizoda)

Konečně první pětihvězdičkový díl. Skvěle vyhrocené drama o následcích, které revoluce přináší. A o těžkých rozhodnutích, které stírají propast mezi kladným a záporným. Jsem opravdu moc rád, že scenáristé na toto měli koule a doufám, že finální desátá epizoda bude podobně odvážná. Odteď už pro mě Ledová archa není seriálem o dobru a zlu, ale o různém odstínu šedi, kterou každý v sobě máme. 85%

Ledová archa - Tak se točí dokola jeho svět (2020) (epizoda)

Zatím možná jedna z těch nejlepších epizod. V podstatě dělící čára k níž příběh od počátku směřoval. A díky bohu je zde i akce dobře a přehledně nasnímaná (krom pár scén). Velikou pochvalu pak smekám za finální poslední minutu, kdy jsou následky vzpoury propojeny s následky na charakter hlavního hrdiny. Díky tomu se neskonale těším na další díl. 75%

Ledová archa - Vesmír je lhostejný (2020) (epizoda)

Rozhodně slabší díl v němž se jednotlivé charaktery příliš neposouvají, spíše se snaží získat informace, které je brzy někam posunou. Výjimku pak tvoří až závěr v němž se odehraje událost, která rozdá zcela nové, hlavně záporácké karty. Což kvituji a kdyby tato událost dorazila dříve, rozhodně by kvalita epizody stoupla alespoň na čtyři slunce. Takhle dávám hvězdy tři. 65%

Ledová archa - Trable chodí vždycky nevhod (2020) (epizoda)

Docela dobře sestavená epizoda jejíž vrchol přijde v okamžiku závažné chyby ve vlaku, která si vyžádá svou oběť. Jinak kvalitativně jsme u minulé epizody, čemuž odpovídá i mé hodnocení. Nic více prozrazovat nechci, protože už bych jen spoileroval. 75%

Ledová archa - Nejdřív se změnilo počasí (2020) (epizoda)

Pěkné nakouknutí do světa Ledové archy, trochu jinak než v původním filmu. Kvalitou jsme ale zatím o třídu níže, bez akce, ale zato se zajímavou hutnou atmosférou. Hlavní hrdiny zatím znám jen krátce, takže se do nich nemohu vcítit, ale potenciál tam je. Uvidíme u dalších epizod. 60%

Ledová archa - Připraveni na nejhorší (2020) (epizoda)

O něco lepší než předchozí díl, protože přece jen lépe chápeme jednotlivé charaktery, ale zatím nejsem s jejich psychologií plně ztotožněn. Celovečerní film kvalitativně vyhrává, ale v kostech cítím, že tento seriál má přece jenom navíc. Uvidíme. 70%

Ledová archa - Přístup je moc (2020) (epizoda)

Začíná se mi to líbit. Příběh jde směrem k hlubšímu pochopení světa Ledové archy a hlavní postava je mi čím dál více sympatickou. Jestli nastavená laťka bude pokračovat, věřím, že se dostanu i k pětihvězdičkovému hodnocení. 75%

Ledová archa - I bez svého tvůrce (2020) (epizoda)

Zatím nejlepší díl, se zajímavým zvratem a samozřejmě i skvělou akční sekvencí. Konečně mohu říci, že kvality původního celovečerního filmu byly překonány. 80%