Orphan (2009)

Musím říct, že se jedná z produkce Dark Castle o velký nadprůměr. Po fiasku Jezdců Apocalypsy si u mě díky tomuto hororu opět napravili reputaci. Orphan je svým dějem, hereckými výkony, kamerou, scénářem i režií vážně překrásným hororovým kouskem. A finální rozuzlení bylo pro mě vážně velké překvapení. Opravdu bych takové vygradování nečekal. A Karel Roden je zde takovou třešničkou na dortu. Neměl sice v té jedné scéně dostatečné množství prostoru, aby ukázal svůj herecký um, nicméně bylo příjemné ho spatřit v žánru, který se v čechách moc nerodí. Jednoznačně všem doporučuji. Osobně jsem děj velice prožíval a krom hlavní záporné postavy nenáviděl manžela hlavní hrdinky, který !!!SPOILER!!! celou dobu obhajoval malou vražedkyni !!!KONEC SPOILERU!!!. V tom možná tkví jediný mínus v příběhu. Trochu nelogické manželovo uvažování, když je každému jasné, co má před očima. 80%

Hrůza v Connecticutu (2009)

Po dlouhé době horor, který prostě musím ohodnotit plným počtem. Strach z něj doslova sálá a herecké výkony jsou na úrovni áčkových filmů. Sice originalitou zas až tak nepřekypuje, ale přesto je jeho vyvrcholení napínavé jako u málokterého hororu. Škoda jen, že jsem si ho nemohl vychutnat hezky v kině. Ale o to větším překvapením pro mě byl doma. ... Nabízí se mi přirovnání k podobnému filmu 3:15 Zemřeš. Pokud by jste se mě zeptali, který je lepší, jasně odpovím... Hrůza v Connecticutu.

Smallville (2001) (seriál)

Pro mě jasné čtyři hvězdičky. Tvůrcům se daří v seriálové podobě rozjet nanovo Supermana a to od dob jeho mládí. Líbí se mi zde herci. Líbí se mi zde vykreslení vztahů mezi jednotlivými postavami a i dějové zápletky. Tu jednu ubírám za postavu Lois, která mi prostě sem nesedí do původní Lois má skutečně velice daleko. Pro mě jeden ze symbolů sci-fi seriálů do kterého patří třeba i Hvězdná brána.

Mangler 2 (2002) odpad!

Jeden z nejhorších hororů, které jsem kdy viděl. Má otřesné snad vše, co film může mít. Bylo mi jasné, že pokračování už tak průměrného filmu - Děs v prádelně podle povídky Stephena Kinga - nebude nějak valně dobré, ale výsledek se mnou naprosto otřásl. Film nemá s Děsem v prádelně už vůbec co dělat, a to i přes skutečnost, že se jedná o jeho volné pokračování. Děsivé záběry či lekačky zde nenajdete a pokud se schyluje k vraždě, kamera se nesmyslně otáčí úplně mimo, aby jste se snad nezalekli případné krve (které je zde stejně přemálo) či si jen domysleli, jak ona hrůzná smrt vlastně vypadá. A závěrečné rozuzlení je takovou zkaženou třešničkou na dortu, která má vyznít hororově, ale já se u ní řezal smíchy jako u nějaké béčkové komedie. Ne, takhle by horory podle mého neměly v žádném případě vypadat. A pokud někdy někde uvidím jen název Mangler 2, vyhnu se mu velkým obloukem.

Temný rytíř (2008)

1 komentář: Jeden z nejlepších filmů o Batmanovi. Vynikající Heat Ledger, který podle mého dovedl zde své herecké umění k dokonalosti. Geniální scénář, režie, kamera. Film proti kterému nemám jedinou námitku. Ostatní by si měli brát příklad. 95%