Divergence (2014)

Dala bych 4 hvězdy, ale nějak jim nejde to emoční pnutí dohnat trochu vejš. Na pokračování se ale určitě podívám. Jinak to asi nepotřebuje hlubší komentář, jelikož je to trošku předvídatelný samozřejmě, nicméně i tak velmi příjemný a zábavný./edit: okej, kvalitativně by byly fér 3, ale vidim, že z nějakýho ne dost pochopitelnýho důvodu mne to bavilo dost na to, abych měla chuť se kouknout podruhý, takže podle mých vlastních pravidel musim dát 4:-D Něco na té naivní teenage zábavě je:-D Hádám, že mne pochopí každý, kdo se odmala obdobně cítí být tak trošičku divergentní:-D

Záhada hlavolamu (1993)

Těžkej sentiment. Hodně těžkej:-D Autentický zpracování, naivní herecký výkony sice, ale no...jsou to přeci Rychlý Šípy:-D Odpustme jim to:-D Aspoň dodrželi předlohu docela věrně. A do tohohle Červenáčka jsem byla jako malá zamilovaná:-D Hymbajs plantážníci, jak by řekl Rychlonožka!:-D

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Několik různejch komiksovejch časáků narvanejch do jednoho filmu. Toť můj prvotní dojem. Fóry jsou trochu dětinský, ne každej se tomu asi zasměje, i když já vzala zavděk všim. Efekty a bojový scény na 3D nezvykle pečlivě přehledné a pohodlně sledovatelné. Respektive hodně zpomalených záběrů včetně. Za konec palec nahoru. Dohromady: mě komiksáky prostě bavěj a nehne se mnou ani výbuch Dukovan.

Artifact (2012)

Spoustu podnětných informací o realitě hudebního průmyslu tohoto století a skutečném postavení hudebníků. Dosti to odhaluje důvod, proč má poslední deska tak smutně bojové naladění. Není to ani tolik o 30STM jako kapele, nechvástají se tam o svých úspěších, vyprávějí příběh o tom, že i muzikant je normální vydělávající osoba. A taky může znát šikanu na pracovišti. Zbývá jen vyslovit naději, že si EMI a spol jednou uvědomí, že je 21.století a místo skuhrání na pirátský kopie jako jediné ultimátní zlo se radši sami přizpůsobí době a technologii, aby už lidi neměli potřebu tolik pirátit, a už nebudou mít potřebu nám ty muzikanty tak vykořisťovat. Poznámka pro doplnění: již nespadám do věkového průměru jejich fandů, nikdy jsem nebyla Echelon, nejezdila jsem na srazy, ačkoliv jsem je měla ráda. Aktuálně jsem spíše příležitostná posluchačka. Nicméně na bratry Letovy se nesmírně dobře kouká. Na staršího ještě líp jak na mladšího, takže motivace vidět dokument ani už tolik nebyla muzika:-D

Hříšný tanec 2 (2004)

Je mi to bližší než HT1, víc sexy, lepší hudba, sympatičtější herci, míň těch fekálně otravnejch postav jako její sestřička v HT1. Prostě tyhle taneční filmy beru vždycky jako čistou odpočinkovku, nepotřebuju tam druhý významy nebo filozofii. Jenom romantiku a tanec.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Já to řikám celou dobu, že největší skrytá infekce je v Americe:-D Ohromně mne potěšil Falcon. Koukněte na muj nick a musíte to prostě tak brát:-D Winter Soldier byl sexy záporák. Ne sice tak sexy jako Loki, ale i tak byl:-D A má potenciál hrdiny zrozeného z krve a špíny:-D Zase jsem se nedozvěděla, co se stalo tenkrát v Budapešti, tak snad v Age of Ultron. I tak je ale Mirek Dušín spíš týmovej materiál, takhle sólo z něj nikdo nedělá dost blbečka:-D Akční část filmu super, roztřesená kamera při 3D už tolik super neni.

Knights of Badassdom (2013)

Achjo, proč v našich končinách, kde lišky dávaly dobrou noc, nikdy nebylo nic jako LARP? Na vejšce už člověk nemá moc čas s tim začínat:-D Jakože nasmála jsem se dost:-D

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Kdysi jsem měla takovej záchvat, že jsem si snad měsíc zpívala tu písničku by Kárl Gott pořád dokola několikrát denně:-P

Smrtihlav (1998)

Kašlete na knížku , kde je padesát odstínů šedý, pusťte si radši film, kde je padesát odstínů černý:-D Šedou dokáže zodstínovat každá lama:-D Ten příběh je haluz. Zde leží jeden z jasných zástupců té v mém chápání čisté dějové sci-fi, která sci-fi prostě je podstatou příběhu a ne třistapadesáti různejma druhama vesmírnejch plavidel a ufonů.

Muž z oceli (2013)

Překvapivě dobrej film, jen se v něm celou dobu snažej přesvědčit důvěřivý blbouny, že se železobetonovej nebo ocelovej gigant dá zbourat nárazem autíčka:-D Ta hra s WTC-pohádkou tam asi nikdy neumře:-D Ale aspoň zabili většinu toho suprmenovskýho kýče, co je u tý postavy tradiční. Efekty v pohodě, vysvětlení taky v pohodě...ale celou dobu jsem litovala, že to radši neni film odehrávající se na Kryptonu, jelikož oproti začátku filmu je zbytek jen omáčka.