Bělásek (1995)

Byl výjimečný, byl krásným člověkem, byl něčím, co nás průměr nemůže dokázat pochopit, byl něčím víc a rozhodl se stát něčím ještě víc...fascinující film o tom, jak lidský strach brzdí lidstvo, jak obyčejný lidský strach znemožňuje, abychom se posunuli dál a ubližuje těm, kteří si to nejméně zaslouží.

Bez kalhot (2012)

Tatum, Pettyfer, McConaughey a Bomer naolejovaní a v tangách...kdo potřebuje děj:-D I pro takovou zhovadělost se dá ztratit 110 minut života. Když jste ženská libovolného věku a rozpoložení:-D Nebo kopete za druhej tým:-D Po zhruba 30 minutách už jsem jednoznačně chápala, že se ničeho víc nedočkám, tak jsem si aspoň užívala to, co ten film mohl nabídnout:-D Sprostou zábavu.

Black Hole (2010)

K maturitě za jedničku, k bakalářce za D, Na diplomku s tim zapomeňte:-D Noel Fisher se asi nudil koukám:-D

Bourneovo ultimátum (2007)

Nedovolila bych si tomuhle křivdit, protože to byl konečně sakra dobrej kus. Nejlepší díl série. Pět hvězd ovšem dávám jen těm filmům, co mi v hlavě vyřvou takový to "wow!", takže to necháme u silných 4*. Ale silných. Sice podobně jako v druhým dílu i tenhle byl výhradně dlouhatánská akční sekvence plná honiček a intrik, ale já vám nevim- teď už prostě nebyly nudný. Ten kousek s Vosenovou kanceláří mě krásně škodolibě potěšil. Ale jo, první dva díly nějak odpovídaly tomu, co jsem očekávala, tenhle díl to relativně předčil. Za pár hodin Legacy, tak uvidíme, co s tim matrošem svedl Renner.

Bourneův odkaz (2012)

A je to. Konečně si můžu uspořádat vlastní názor. Takže jde se na to. Mohla bych tu sedět do zítřka a mlít dlouhosáhle o rozdílech mezi touhle Crossovkou a starejma Bournama. Ale neudělám to. A proč? Protože kdybych chtěla jít na Bournea, mohla jsem se místo Smíchova stavit v Hostivaři na Ultimátu. Ale já chtěla vidět Aarona Crosse a moc dobře mi bylo jasný, že Cross a Bourne budou jiný lidi. Proto jsou uplně jiný i ty filmy. Jediný rozdíly, který proto zmínim, jsou ty dva podle mě naprosto základní, zásadní.1 )Bourne neznal svojí minulost, takže kamera sledovala jeho osudy a divák skoro nevěděl víc, než on sám zjistil. Syndrom fantomas. Neřikám, že je to špatný. Cross moc dobře ví, kdo je a z jakýho smradu se do tohohle hnoje dostal. Moc dobře chápe, o co jim jde, a ví, jak používat "sám sebe".2) Bourneovky prováděly akce stylem zaplácnem dvě mouchy jednou ranou. Obejdeme potřebu všechny kroky hlavních postav logicky podložit a zároveň přesvědčíme diváka o Bournově genialitě tim, že se prostě bude tu a tam objevovat a zase mizet podle momentálních potřeb.( A helemese, ono to fungovalo i na mě, přestože jsem to v tom viděla.) Crossovská akce je akce upřímná, logická, vysvětlená. Odvaha. A to je poslední porovnávání. Proto by se ty filmy ani neměly snažit srovnávat, uplně jiný principy. Teď už čistě k filmu. Moc se mi líbí ten prostej fakt, že psychologie postav byla naprosto pochopitelná a bez naivity. Všichni jsou to sobci. Jde jim jenom o vlastní krk. Vítejte do reality. Oni se nezachraňujou z nějakýho debilního soucitu, to by je ani nenapadlo, když u toho můžou zařvat. Zachraňujou se z vzájemný nezbytný potřeby. Ona je pro něj nejsnazší momentální způsob jak nezblbnout a nezdegenerovat, on je pro ní jedinou stezkou vedoucí skrz Dantovo peklo. Nepříjemnou, ale nutnou. Ano, nakonec se k sobě hezky maj, ale šopa- chlap a ženská spolu strávěj pěknejch pár dnů o samotě, hormony fungujou...no sumárum dávám silný 4 hvězdy, skvělej kus, ale opět, někde se zakutálelo to "wow", který by mě uplně zarazilo do sedačky, že bych nemohla vstát. Nevim, možná mě pokazilo předem náladu to, že tenhle film, jakkoliv to neni! Bourne, musim uznat, že bez Bournovek by byl absolutně nepochopitelnej. Měl být skutečně trochu samostatnější, pravda, pravda. Kvůli dvěma hodinám Rennera jsem musela sledovat šest hodin Damona(kterej ačkkoliv byl dobrej, furt mám dojem, že bych bez něj prostě přežila)...A poslední větu věnuju Rennerovi, protože si tu možnost nedokážu nechat ujít. Ta scéna, kdy mu píchá virus, to jeho předloktí!, boha, v tu minutu jste mě mohli nechat umřít a já bych zemřela šťastná:-DD

Bournův mýtus (2004)

Ne, že by to nebyl slušný film, ale tenhle díl už není moc "pro mě". Jde o dlouhou intrikářskou honičku po ulicích a hotelových pokojích, ale nějak nudnou. Emoční obsah se scvrknul na občasnou nasranost hlavního hrdiny, že mu zabili babu a on prostě jde jako neporazitelnej a nepolapitelnej tank a včechno přejede- po prvním díle jsem čekala, že se to bude nést v trochu jiným duchu. První polovic filmu byla vyloženě dost nudná, druhá polovina to poměrně zachránila.

Bratz (2007)

kdyby to bylo tak odporný, aby se to nedalo vydržet, tak bych to nenechávala běžet do konce ani přestože jsem to jentak poslouchala při práci do školy, takže se vyhnu odpadu, ačkoliv objektivně vzato fakt 0% kvality:-DDD

Bydlení je hra (2004) (pořad)

Oproti Jak se staví sen aspoň přemejšlej nad použitelností svých výtvorů...a nemlátěj do ničeho. Ono to bude tim, že ty proměny platí zákazník a ne sponzoři z banky...

Camelot (2011) (seriál)

Podle zdejších komentářů jsem čekala kdovíjakou katastrofu...nevim, možná je to tim, že já nesrovnávám dva seriály kvůli stejnýmu roku vzniku, přijde mi logičtější verzi mýtu o Artušovi a Morganě porovnávat s ostatními verzemi téhož mýtu...a jelikož mám Artušoviny hrozně ráda a ráda se vztekám nad tim, jak je dokážou dějově zprznit, ani jsem moc neočekávala, že bych se mohla nudit:-D A tahle verze byla pořád nadprůměrná. Hodně nadprůměrná. Snažila se těm příliš zmýtičtělým postavám hledat lidštější podoby a to oceňuju. A byla to hezky slaďoučká romantika:-D Jen škoda, že tam nebyl Purefoy víc, dobře se na něj dívá. Ženskejm směle doporučim.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Já to řikám celou dobu, že největší skrytá infekce je v Americe:-D Ohromně mne potěšil Falcon. Koukněte na muj nick a musíte to prostě tak brát:-D Winter Soldier byl sexy záporák. Ne sice tak sexy jako Loki, ale i tak byl:-D A má potenciál hrdiny zrozeného z krve a špíny:-D Zase jsem se nedozvěděla, co se stalo tenkrát v Budapešti, tak snad v Age of Ultron. I tak je ale Mirek Dušín spíš týmovej materiál, takhle sólo z něj nikdo nedělá dost blbečka:-D Akční část filmu super, roztřesená kamera při 3D už tolik super neni.