Hry bez hranic (1965) (pořad)

Pamatuju se, jak jsem jednou zmeškala díl a byla jsem z toho na zhroucení:-D

Hříšníci (2011) (seriál)

Hodnotím prvních pět serií, 6x01, 7x10, 7x11 a 9x06 (Někteří asi pochopí:-D). Zbytek jsem neviděla konzistentně. Dobře, narovinu, seriál to byl super, kvalita ovšem mírně klesající a ke konci páté serie s koncem mé oblíbené dějové linky už pro mne další nebyly dost zajímavé na sledování. První serie ovšem excelentní. Pomalu jsem ale začala čichat klesající odhodlání udržet tu drzost až do konce a začalo mi být jasné, že se z toho postupně stane ultraliberální moralistická dojemná shitshow. Nevadilo by mi, že se příběh vyvíjí a posouvá, ale vadí mi, že měkne:-D Takže ten konec jsem vidět nechtěla a jediná dojemnost, kterou tady příjímám, je v dějový lidii Mickeyho a Iana. Naneštěstí Noel má očividně moc práce na to, aby strávil čtvrt života natáčením jednoho seriálu, budiž mu odpuštěno:-D Jestli něco opravdu nechci vidět, tak je to to, jak si Ian hraje na Gayžíše nebo jak tam lidi řešej, kdo si zvolil jaký preferovaný zájmena. Takže jdu od toho spolu s Noelem. Jo mimochodem...dějová linie Mickeyho je naprosto perfektní, postava Mickeyho je naprosto perfektní:-D Je hodně osvěžující vidět gaystory, kde homosexualita postav není jediný důležitý charakterový prvek a kde postavy procházejí poctivou vývojovou křivkou. A hlavně si neumím vybavit moc příběhů, kde by postava gaye nebyla pojatá jako obět a slabý kus ve stádě. Kde by naopak byla do značné míry dominantní. Takže jo, díky Mickeymu váhám, jestli nedat pět:-D Kromě něj si mojí pozornost udržel Lip a Carl, naopak jí postupně kompletně ztratil Frank, který je krom páté serie vytrvale neměnný, Fiona, z které se stane tak trochu nekompetentní píča, Debbie, která je vzhledem ke svým zkušenostem trochu moc nelogicky vymaštěná a Kev a V, kteří prostě přestanou být vtipní.

Hříšný tanec 2 (2004)

Je mi to bližší než HT1, víc sexy, lepší hudba, sympatičtější herci, míň těch fekálně otravnejch postav jako její sestřička v HT1. Prostě tyhle taneční filmy beru vždycky jako čistou odpočinkovku, nepotřebuju tam druhý významy nebo filozofii. Jenom romantiku a tanec.

Hunger Games (2012)

Dlouho jsem se na to nechtěla ani podívat, protože jsem z recenzí čekala strašnej brak pro malý holčičky. Zase jednou se mi potvrdilo, že mám totálně kálet na názor každýho, kdo se tváří, jako že tomu rozumí. Ano, samozřejmě, je to film pro mládež. Ovšem vážně nevidim nic špatnýho na dobrým filmu pro mládež. I Harry Potěr byl film pro mládež. A byl naprosto skvělej. Tady je hodně akce, nepřehnaná dávka romantiky(a u většiny si stejně nejste jistý, jestli to ta holka spíš nehraje pro kamery, což by bylo krásně bezcitně chytrý) a ten moment s tou malou holkou a kytkama mě náhodou aj rozbrečel. A proti přiměřený dávce klišé milý pomíku já teda nic nemám, lepší kvalitní klišé než mentální křečovitá snaha bejt nejoriginálnější vůl světa. Tyhle potřeby naprosto vystupovat z jakýkoliv řady mě pustily někdy v sedmnácti/osmnácti. Někoho možná ne, no:-D Jestli vypotěj i druhej díl, ráda se na něj kouknu.

Chceš mě, chci tě (2009)

Dvě z těch hvězdiček jsou vlastně za chlapáka Butlera, bejt tam jinej frňák, je to dutý jak loňská dýně.

Immortal (2004)

Zvláštní...zvláštně kouzelné a omamné. Zkombinovat mýtus, mutanty a technologii je pro mne vábivé. Vizuál je zastřený jako podivný sen a hudba to vhodně podkresluje. Pravda, počítačová animace není místy nejlepší, což občas trochu vyruší, leč přesto mě to prazvláštně "nadrogovalo". Skoro mám chuť si sehnat komiksovou předlohu. Pro mě poměrně výrazně nadprůměrný film, sice nedávám celých pět *, ale přesto...

Interstellar (2014)

Víte, možná že to fakt uplně nechápe ani sám Nolan, ale je vám to uplně jedno, protože jste z toho tak zatraceně omámený. Nic nemá smysl, všechno má smysl a čas je relativní pojem. To všechno zároveň a ještě víc. Zážitek roku minimálně. Musim to vidět znovu.

Invaze (2007)

Dějově to neni nic originálního a nepředvídatelnýho, ale stejně mě cosi donutilo to nepřepínat a dokoukat. To považuju za jednoznanej důkaz určitý kvality, takže sice jen 3*, ale naprosto plně zasloužený.

Iron Man 3 (2013)

Vlastně to je jedinej superhero komiksák v posledním desetiletí, co má kvalitního hrdinu a správnou atmosféru. Co neni laciná komedie pro efekty, ale astually zahrnuje práci s lidskou osobností. Co nemá za hrdinu nezranitelnýho ramba sršícího humorem, ale člověka, kterej si musí projít peklem, aby prokázal svou skutečnou sílu. Člověka, co se potýká s nějakýma normálníma problémama s lidskostí.

Jack a obři (2013)

Ó, jak já si celej film přála, aby princezna hodila na Jacka bobek a začala si s McGregorem:-D On prostě Hoult...člověk by si ho ani nevšim, kdyby nebyl v ústřední roli. To, že proti němu nic nemám, je v téhle míře ignorace nejspíš ještě horší, než kdyby mi vyloženě vadil:-D Každá emoce lepší než žádná. Ostatně s princeznou Tomlinsonovou mám podobný problém. Ostatně s každým kromě McGregora. O Wyschi, jak ty máš tentokrát pravdu:-D Taky děkuji za tu scénu s obrem rýpajícím se v nose, bylo mi špatně od žaludku ještě asi pět minut. Nicméně mít lepší herce, tak by to byl hezkej film, proti grafice nic vážnýho, neni moc fotorealistická, ale velmi hezká. Ale pokud by chtěl Singer ode mne 5*, musel by i přidat nějaký faktor překvapivosti do děje.