pivo

Ivan Tarabčák

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 16.4.2011  23:44

Ja som sa naprosto parádne zabavil. Čakal som od toho pohodovú komédiu, ale smial som sa od začiatku do konca. A nielen tak popod fúzy, ale poriadne nahlas. Neskutočne dobrú náladu mi to spravilo. A aj tá romantika celkom funguje. Herci si evidentne užívali, veľmi ma potešila Nicole Kidman. Jasne, je to všetko strašne predvídateľné, ale Sandlerovi nikdy nešlo o nejaké veľké umenie. Proste úplne super filmík s niekoľkými fakt smrtiacimi vtipmi, tak prečo tomu nedať 5 hviezdičiek, no nie?

• 12.10.2010  22:47

Ani som nečakal, že ma to až tak dostane. S pribúdajúcimi minútami ma to vťahovalo stále viac a viac, hercom som visel na perách a žral všetky ich dialógy, usmieval sa nad drobnými fórikmi a cameom Charlieho Sheena. Absolútne všetci herci boli vynikajúci, Michael Douglas stále válí, Shia sa hádam konečne dostane aj k vážnejším úlohám, lebo mu pristanú, konečne som pochopil, čo všetci vidia na Joshovi Brolinovi. Naozaj tomu nemám čo vytknúť, hoci časť mňa by si želala, aby film skončil o pár minút skôr záberom na Douglasa, ešte predtým, ako prepne na počítači na zábery zo sonografu. Ale občas treba aj happyend.

• 15.7.2010  22:33

Chcel som tomu dať 4*, ale posledných 10 minút je takých peckových, že tomu proste musím dať za 5. Tieto animované filmy od DC sú niečo neskutočné, občas aj lepšie ako hrané. Ako vždy vynikajúci dabing, akčné scény. Trochu ma štve, že z Batmana urobili až príliš veľkého nadčloveka, on predsa nemá žiadne superschopnosti, tak by nemal skákať z 30-metrovej výšky a v pohode dopadnúť a ísť ďalej. Ale inak super. Dúfam, že na ďalší animák nebudem musieť čakať dlho.

• 4.2.2010  22:19

Najprv ma prekvapilo a trochu sklamalo, že je to úplne iný film, aký som čakal na základe 5-minútového proma. Zo začiatku sa to začína úplne normálne, prvá polovica sa prakticky ničím nelíši od iných filmov. Zato druhá polovica bola úplne iná a pre mňa s postupujúcim časom stále viac dokonalá. Jednotlivé scény sú natočené nádherne a herci zo seba dolujú maximum. Za predčasný vrchol považujem dlhú scénu medzi Hartnetom a Koteasom, skončí hudba a začne niečo úžasné. Hudba, ako už napísali iní, je vynikajúca a dokonale dopĺňa obraz. Ale mám pocit, akoby tam niektoré scény nemali opodstatnenie, ale môžem sa mýliť. Niektorí tu písali, že tento film si asi nikto nebude chcieť pozrieť znova. Ja po tom naopak túžim, rád by som ho mal na dvdčku. Proste ma uchvátil. Násilie a brutalita vo filme mi problémy nerobia. Skôr si len chcem ujasniť niektoré veci, hlavne zo stredu filmu. Toto je film, pri ktorom chápem, keď dá niekto odpad aj keď dá niekto päť hviezd. Keďže som na tento film čakal dosť dlho, som rád, že patrím do tej druhej skupiny.

• 21.9.2009  21:42

Vynikajúca komédia, ktorá funguje aj dnes, po vyše 40-tich rokoch. Chcehtal som sa takmer vkuse, ale čo ma fakt rozsekalo, boli pasáže so schodami (výnimka z pravidla, že opakovaný vtip nie je vtipom) a potom druhý príchod elektrikára. Okrem toho, vynikajúci herci, medzi Refordom a Fondovou to fakt iskrí. Kiežby aj súčasné komédie boli takéto vtipné (tým netvrdím, že niektoré nie sú, len by ich mohlo byť viac).

• 9.7.2009  12:16

Naozaj super film, s takou pomaly hustnúcou atmosférou, že na konci som už len civel na obrazovku a čakal, čo sa stane. Hlavný hrdina je vynikajúci a dosť pripomína Christiana Balea. Problémom pri takýchto filmoch je vždy pointa, ktorá tu síce nie je vôbec zlá, ale predsa len je toho veľa nedopovedaného a zišlo by sa nejaké bližšie vysvetlenie. Ale to je len malá chybička krásy, kvôli ktorej rozhodne nemôžem dať horšie hodnotenie.

• 11.6.2009  19:23

Zatiaľ pravdepodobne asi fakt komédia roka. Nie je dokonalá, to nie, ale vydarená určite hej. Možno nie je ani úplne za 5*, ale prečo ich tam nedať, svoj účel splnila a ja som sa náramne pobavil. Možno si nezapamätám žiadnu hlášku, ale ústredné trio bolo super a pri najbližšej príležitosti si to určite rád pozriem ešte raz. S pivkom v ruke a s kamošmi okolo seba to musí byť ešte väčšia pecka. P.S.: Neviem si predstaviť pokračovanie.

• 2.4.2009  02:44

V skutočnosti by som mal dať skôr štyri hviezdičky, ale nejak proste nemôžem a musím dať plný počet. Najprv som sa bál do toho ísť, lebo som si nebol istý, či ma dokáže natoľko zaujať, aby ma bavil celých 26 dielov. Ale hneď na začiatku sa mu to podarilo. Nestáva sa veľmi často, že by som si obľúbil všetky postavy, ale tentokrát áno. Každá mala niečo do seba, každá bola iná, osobitá. Páčilo sa mi, ako sa ich charaktery trochu osvetľovali a aj vyvíjali. Okrem toho má vynikajúcu hudbu, ktorá sa skvelo hodí k príbehu (hlavne tie nádherné klavírne skladby nemajú chybu) a určite by som rád mal soundtrack (len škoda, že ho neviem nikde nájsť). Kresba je takisto dokonalá, možno je občas tej ružovej príliš, ale to mi ani moc nevadilo. Páčilo sa mi aj také to žmurkanie na diváka, keďže postavy si uvedomujú, že sa nachádzajú v anime, páčili sa mi aj občasné zmeny štýlov kresby. Ale nič z tohto nie je dôvodom, prečo dávam plný počet. Dávam ho preto, lebo na tých dvadsať minút ma vždy dokázal rozosmiať a pritom aj pohladiť po duši, vždy som sa pri ňom uvoľnil a svet bol hneď zrazu krajší. Vždy po dopozeraní som mal taký dobrý pocit vnútri, že som bol šťastný. Takže hlavne za to hodnotím takto. A aj za ten geniálny záver, pri ktorom som mal od dojatia už takmer slzy na krajíčku, čo sa za posledných pár mesiacov nepodarilo ani jednému filmu.

• 26.2.2009  12:29
    Párování (TV seriál) (2000)

Brilliant! Už po prvých dieloch som nechápal to nízke hodnotenie a nechápem ho stále. Pre mňa osobne jeden z najlepších sitcomov (nielen britských), ktoré som kedy videl a po skončení putoval do topky. V duchu britskej tradície si postavy neberú servítky pred ústa a hovoria o všetkom, čo im napadne. Už samotné postavy sú vynikajúce, väčšinou si človek obľúbi jedného dvoch, ale tu som ich miloval všetkých šiestich (resp. siedmych). Na prvom mieste je samozrejme Jeff, ktorý bol jednoducho neodolateľný. Ale ani ostatní za ním nezaostávajú, každý má svoje vynikajúce komediálne momenty, len pri Jeffovi ich je jedoducho viac. Zo žien sa mi zas vždy najviac páčila Sally. Dialógy znejú uveriteľne, hoci samozrejme občas nadnesene, ale vždy v tom dobrom slova zmysle. Nemám tomu čo vytknúť, určite si to dakedy pozriem znova. Na konci som potom mal taký ten zvláštny pocit, ktorý človek občas zažije, keď vie, že sa končí niečo výnimočné, čo bolo súčasťou jeho života niekoľko týždňov. Najradšej by som bol, keby sa nakrúcal stále ďalej a ďalej, ale zrejme je pre dobro veci, že sa skončilo v najlepšom.

• 1.12.2008  22:52

Dokonalé, Jeff Dunham musí byť génius, lebo ešte teraz ma bolí brucho od toľkého smiechu. Neskutočné množstvo vypointovaných dialógov, navážanie sa do všetkého, na čo príde reč, do zopár členov publika a pritom nikdy nie trápne. Doteraz som poznal Dunham len z krátkych videí na youtube, ale takéto hodinové predstavenie je niečo úžasné. Osobný favorit - Peanut. Kiežby aj k nám raz prišiel do divadla, určite by som si sadol do prvého radu, nech sa môže navážať aj do mňa. :-)

• 28.11.2008  14:25
    Dead Set (TV seriál) (2008)

Vynikajúca miniséria, ktorú by si mal pozrieť hlavne George Romero, nech nabudúce nenatočí takú blbosť ako Denník mŕtvych. Tu by sa mohol naučiť, ako sa buduje atmosféra a dokonca nechýba ani to jeho obľúbené, že tými zlými sú ľudia a nie zombie. Séria sa rozbieha pekne pomaly, nechá nás zoznámiť sa trochu s hrdinami, ale potom je to pekné maso, gore vynikajúce, občas až nechutné. Rýchlych zombíkov mám rád, rozumná dĺžka a koniec tiež potešili. Celkovo teda, dosť príjemné prekvapenie.

• 3.11.2008  19:38

Bezpochyby jeden z najzabávnejších filmov roka. Už dlho som si tak neodpočinul pri filme. Brad Pitt jednoznačne ruluje a v tesnom závese za ním aj Clooney s Malkovichom. Ženy za nimi trošku zaostávali, ale nijak výrazne. Mnohí tu kritizujú, že to bolo na efekt, možno, ale mne sa nezdalo. Odpočinková komédia so skvelými hláškami, ktorá v poslednej tretine hravo prehodí výhybku na thrillerovú trať s hustnúcou atmosférou a jednou lahôdkovou vraždou (alebo John Malkovich to so sekerkou evidentne vie :-)), aby to nakoniec všetko pekne zaklincoval J.K. Simmons. Takže hoci 90%, prikláňam sa k 5*, za tú hravosť.

• 10.10.2008  23:06

Ako už písali predo mnou, je to naozaj neskutočne silný film. Dokáže byť na jednej strane nádherne láskavý a zároveň sa nebojí ísť po tých najskutočnejších a najsilnejších emóciách. Hodne tomu dopomohli herci, všetci do jedného. Lukeovi Fordovi som veril každú sekundu filmu, keby je to americký film, tak už má nomináciu na Oscara istú. Ďalší herci za ním však rozhodne nezaostávajú, musím vyzdvihnúť ešte výkony Rhysa Wakefielda a Gemmy Ward, ktorí s filmom ešte len začínajú a hneď takéto výkony. Hoci téma by mohla zvádzať k citovému vydieraniu, ja som nikdy nemal pocit, že by sa o to režisérka snažila a rozhodne potešil aj jednoduchý a pritom reálny záver.

• 3.10.2008  21:01

I love tha pussy! Pre mňa zatiaľ jednoznačne komédia roka, hoci na mňa ešte dve čakajú, ale toto bol poriadny záhul. Hoci kadencia vtipov nie je bezchybná a spúšť sa im občas zasekne, stále je to lepšie než väčšina posledných komédií. Konečne niečo aspoň trochu politicky nekorektné. Všetci si s takou chuťou uťahujú zo všetkých tých vojnových a akčných filmov, patetické prejavy dohnané až do krajnosti. To, že to funguje je v prvom rade zásluhou dokonale vybraných hercov, medzi ktorými jednoznačne kraľuje Downey, Jr. a dokonalý Tom Cruise, ktorý s obrovským nadsadením predvádza životný výkon. To, kde to mohlo stroskotať boli akčné scény, ale Stiller ich zvládol natoľko výborne, že sa kľudne môžu merať s tým najlepším z vojnového žánru. Film by si zaslúžil ešte minimálne jedno pozretie na veľkom plátne (a desiatky ďalších na dvd) a hoci som len chudobný študent, asi radšej obetujem nejaký iný film a pôjdem ešte raz. FUCK YEAH!

• 29.8.2008  22:18
    Oni (2008)

Dokonalý psycho-teror. Napätie už od úvodných minút. Pomalý rozjazd mi vôbec nevadil, skôr naopak, vynikajúco sa budovala atmosféra. Vynikajúca práca s mizanscénou, hlavne na začiatku, ale aj neskôr. Herci, hlavne Liv Tyler, zo seba vydávajú absolútne maximum. Keď si zoberiem, že je to debut, s minimom postáv (6, z toho trom nevidíme nikdy priamo do tváre) a dlhými zábermi, často bez dialógov, tak je to úplná nádhera. Chápem, že niekto tam nájde niekoľko klišé, ale to som ja vôbec neriešil, bol som absolútne vtiahnutý do filmu a hoci sa pri hororoch normálne nebojím, tak toto bola presne tá výnimka. Možno ma film aj preto tak dostal, lebo mi zobrazil to, čoho sa už roky dlho bojím a zobrazil to v takej podobe, v akej by som to naozaj nikdy nechcel zažiť. Jediné, čo mi dokázalo pokaziť zážitok, bola posledná scéna, a to že bude zrejme pokračovanie. Prečo musia byť producenti takí chamtiví?

• 24.8.2008  08:40
    Mamma Mia! (2008)

Moje hodnotenie je asi trochu prehnané, ale nevadí, nemôžem si pomôcť. Išiel som na to s tým, že tomu dám určite 4*, lebo Abbu mám rád a muzikály tiež. Ale v kine to bol taký úžasný zážitok, aký už dlho nie. Po dlhej dobe som sa v ňom cítil naozaj príjemne, veselý, skoro celý čas vysmiaty a mal som chuť aj ja si zaspievať, alebo aspoň tlieskať do rytmu. Škoda, že nikto s tým nezačal, hneď by som sa pridal. Osadenstvo je vybrané dobre, herecky to vôbec nie je zlé a taký Meryl Streep so svojimi Dynamami majú toľko vitality a spievaj tak super, že je to až neuveriteľné. Jediný poslabší je Brosnan, ale naozaj to nie je až také zlé, akurát tá jeho prostredná pesnička nebola úplne eňo ňuňo, ostatné sa dali. Len škoda, že si aj zvyšný páni nezaspievali nejakú sólovku alebo duet. Ale to nevadí, už sa teším na dvd, kde si to dám znova určite niekoľkokrát. P.S.: Po dlhej, ale fakt dlheeeej dobe, sme boli v kine celá rodina, čiže mama, ocino, sestra a ja. A bolo to fajn. :-)

• 23.7.2008  23:21

Ani neviem, čo tu mám napísať. Všetko už bolo povedané a napísané. Ale tak poďme poporiadku. Úvod je vynikajúci, na scéne sa predvedie Joker ako psychopat a vrah, ktorému je všetko jedno. Na ničom mu nezáleží, nikoho nemiluje, len sa tak baví. Heath Ledger ho zahral naozaj dokonalo, lepšie než Nicholson, tu bol niečo viac, ako len klaun, bol to psychopat až do morku kostí. Aj keď je pravda, že tie vtipy čo trúsil naokolo boli fakt super, aj vizuálne stáli za to. Ale s tým Oscarom by som radšej počkal. Harvey Dent, neskôr Two-face je taktiež dobre napísaná a aj zahraná postava a Two-face je rozhodne iný, ako z Batman navždy, oveľa desivejší, dosť podobný s Jokerom. Preto je Batman/Wayne tak trochu tým tretím do partie, ale to vôbec nevadí, lebo mu človek drží palce (aj keď, keď si to Joker tak pekne naplánoval, tak som ich držal občas jemu). Ďalšie postavy už iba dotvárajú celé prostredie. Z nich pre mňa najviac vynikol Eric Roberts ako Maroni. Akcia je teraz oveľa lepšia ako v jednotke a je jej aj viac, ale nikdy nie na úkor postáv. Je tak presne dávkovaná, aby sa človek náhodou nezačal nudiť, ale nuda teda rozhodne nehrozí. Nolan aj poriadne pritvrdil, postavy tu umierajú pomaly ako na bežiacom páse a takmer by sa zdalo, že sa nezastaví naozaj pred ničím a ešte si to možno aj trochu vychutnáva. Hudba je takisto super, už sa vidím ako ju budem počúvať niekoľko ďalších týždňov. V konečnom dôsledku je Temný rytier vynikajúci žánrový a jeden z najlepších komiksových filmov vôbec, ale predsa len ma nedostal až tak do kolien a nie je pre mňa zjavením. Ale tých 5* si rozhodne zaslúži, aspoň podľa mňa.

• 3.6.2008  23:18
    Ong-bak (2003)

Po trošku pomalšom rozjazde a strašnom prehrávaní jeho babky (LOL), sa to príchodom do mesta rozbehlo a zastavilo vlastne až pri titulkoch. Príbeh je prostý, to však vôbec nevadí. Každý vie o čo tu ide v prvom rade. A to sú súboje, ktoré sú naozaj vynikajúce. Páči sa mi, že to nie je už to trápne lietanie na lanách, ale pekne všetko naozaj a natvrdo. Skoro každá akčná scéna mi zdvihla hladinu adrenalínu a poriadne rozbúšila srdce. Tony Jaa možno nie je žiadny oscarový herec, zato bojovník je teda parádny. Boj v jeho podaní je doslova baletom s naprosto presnou choreografiou. Plus si k tomu prirátajte absolútne sa hodiacu hudbu a dve naháňačky, ktoré mi pripomenuli staré Jackie Chanovky. Jediné, čo mi vadilo, bolo neustále opakovanie akčných scén. Keď sa párkrát obraz vráti späť a ukáže nám niektorý Jaaov pohyb z iného uhlu, je to fajn. Keď to však robí pri každej druhej scéne, začína to byť pomaly otravné. Ale inak bez výhrad. Konečné hodnotenie je trochu nadnesené, ale nepomôžem si. Jednoducho sa mi to strašne páčilo.

• 15.5.2008  19:09
    Speed Racer (2008)

Naprostá genialita že sa to slovami skoro ani opísať nedá. Vizuálna smršť, ktorá mi určite zhoršila zrak o ďalšiu dioptriu. Čakal som, že to bude pecka, ale že až takáto, tak to teda nie. Predsalen som sa trochu bál, či to bude pre mňa, keďže nie som z Wachowských taký odvarený ako niektorí. Ale našťastie sa zbavili úplne filozofovania a pustili sa na dráhu zábavy. Nechápem, ako môže niekto vyčítať, že to nemá dej, lebo ho určite má. Jasne, nie je to nič svetoborné, ale určite to nie je o ničom. Speed racer je určite inovátorsky, aj keď nie prelomový. Niečo ako strih skoro ani nepozná, zato rôznych prelínačiek si tu človek užije dosýtosti a za úvodné závody dokáže pomocou nich položiť zápletku pre ďalšie dianie. Už keď som pri tých závodoch, tak tie sú tiež geniálne (zrejme budem dokola opakovať len toto jedno slovo, lebo naozaj neviem, ako inak to nazvať:-)) a vyrážajú dych. Do toho hudba, ktorú by tam normálny človek ani nedal, ale ktorá napočudovanie dokonale funguje a zachováva hravosť celého filmu. Jediné na čo môže človek nadávať sú herci a dialógy, ktoré sú občas fakt brutálne. Ale mne sa aj to zdalo v pohode, všetko to prehrávanie som im bral. A medzi Hirschom a Ricci to tak iskrilo, až sa skoro zapálilo plátno. A mladší bráško s opicou? Najprv som sa bál, že budú trápni jak sviňa, ale omyl, je to presne naopak. Predpokladám, že pre určitý okruh ľudí vrátane mňa sú už teraz kultoví. Speed racer ukázal, ako sa mohli o pár rokov točiť filmy, ale nanešťastie kvôli prepadu (nechápem) si budeme musieť asi počkať o čosi dlhšie, kým sa odváži niekto ďalší. Ale namiesto týchto všetkých slov stačia dve - Tý vado.

• 4.3.2008  12:28

Klass je film, ktorý sa nedá nazvať inak, ako geniálny. Je to prvý film, pri ktorom mi bolo naozaj zle. Je to film, pri ktorého scénach som len nemo pozeral na obrazovku a na konci ktorého som skoro nevládal dýchať. Film, ktorý mi rozbúšil srdce asi ako žiaden iný. Film, ktorý by sa mal povinne premietať v školách. Film, pri ktorom sa nemôžte upokojovať tým, že je to len "film", lebo nie je, toto je realita. Film, na ktorého konci som mal chuť skoncovať so svojim životom, aby som už nemusel ďalej žiť na tomto zasratom svete.

• 26.9.2007  11:09

Vynikajúci dokument, ktorý napriek 3,5 hodinám je oveľa záživnejší, ako obyčajné polhodinové dokumenty na DVDčkách. Človek nemá šancu sa nudiť, lebo je tam toľko toho zaujímavého, či už o zvuku, o kostýmoch, o kamerách..., nič nepôsobí povrchne. A to všetko je ešte odľahčované rôznymi vtipmi, hlavne Jack Black je uvoľnený ako vždy, alebo útok Gandalfa. A pri poslednom dni nakrúcania, si budete rovnako ako štáb priať, aby sa natáčalo ďalej a ďalej, aby sa to nikdy neskončilo a aby ste mali stále čo pozerať. Na konci mi bolo fakt smutno, že je už po tom, ale nič sa nedá robiť. Osobne mi je ľúto, keď vidím všetku tú robotu a zanietenie, že nakoniec film dopadol, podľa mňa, iba ako priemer.

• 17.9.2007  20:14
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Vskutku geniálne.

• 13.8.2007  21:47
    Kontakt (1997)

Posledná polhodina patrí medzi najemotívnejšie filmové zážitky môjho života.

• 13.8.2007  21:44
    Divoké vlny (2007)

Vynikajúci animák. Nádherná animácia, vynikajúca hudba (hlavne ten hlavný motív, ten ma tak chytil, až som mal zimomriavky), fungujúce vtipy. Konečne niečo originálne a neparazitujúce na iných filmoch. Je to skôr pre tie staršie deti, kvôli tomu že je to robené ako dokument, čo je podľa mňa super nápad. Je v tom všetko: napätie, romantika, zábava. Čo viac si priať. A aj keď normálne nemám rád dabingy, tak tu sa nadmieru vydaril. 90%

• 8.8.2007  10:13
    Zabíjení (1956)

Vynikajúca atmosféra a stupňujúce sa napätie. K tomu bezchybné herecké výkony spolu so scenárom a réžiou a zaujímavé prelínanie sa časových rovín, skoky späť v čase a super záver na letisku.

• 26.7.2007  15:54

Celý čas som tomu veril a podarilo sa. Neviem si predstaviť, ako lepšie by sa to dalo previesť na plátno. Je pravda, že tých 87 minút ubehne ako voda, ale je to takých geniálnych 87 minút, že to vôbec nevadí. Zrejme asi najlepšia komédia, akú som kedy videl, zasmial som sa hádam okolo 150 krát a razom sa film dostal medzi moje najobľúbenejšie filmy. A tá animácia – pre mňa krajšia než hociktoré 3-D. Simpsonovým jednoducho celovečerný formát nadmieru sluší. Spider-pig is the best. "Bude dvojka?"

• 12.7.2007  10:51

Po prvom zhliadnutí: Do poslednej chvíle som veril, že to predsa nemôže byť také zlé, ako písali v Cineme a Premiere. Škoda len, že som sa toho nedočkal. Pre mňa osobne najslabší diel HP a prvý, ktorému som nedal 5* (tu ale treba povedať, že som hodnotenia HP nebral nikdy úplne vážne, ale pri tomto som sa k tomu jednoducho nevedel dokopať). Treba povedať, že to nie je vôbec zle natočené, David Yates vie ako na to, herci odvádzajú takisto dobrú prácu, dokonca aj tí mladí, výnimkou je iba v jednej scéne prehrávajúci Radcliffe. Čo ma najviac štve, je že je to také krátke, najkratší diel zatiaľ (mám pocit, že čím hrubšia predloha, tým kratší film). Ale aj to by sa dalo, keby nebolo všetko iba také skratkovité. Strašne veľa priestoru dostala Dolores Umbridgeová, ktorá pôsobí, akoby bola ona hlavným záporákom. Aby som ale povedal aj voľačo dobré, tak je tam niekoľko geniálnych scén. Medzi ne patrí scéna, v ktorej Hermiona dostane volant od bicykla alebo keď Harry opíše svoj prvý bozk „Bolo to vlhké“ a každý v kine si pomyslel na voľačo iné;-) Pri týchto scénach sa jednoducho musíte smiať. Potom sú tu niektoré pekné kolážové scénky a zopár lietacích, ale nič z toho nie je také aby ste si povedali WAU. A tak som len čakal kedy konečne bude to finále a treba povedať, že je to hlavne tých posledných 15 minút, čo ma primälo dať 4* a nie 3. Najviac ma jednoznačne potešila blondínka Lenka, ktorá je správne trafená a má aj sympatický dabing. Možno najväčším problémom nakoniec bude, že je to na Pottera príliš psychologické. Zrejme si budeme musieť na to zvyknúť a ja len dúfam, že 6, ktorá je moja naj kniha, ma bude baviť viac. Takmer 80%. Po druhom zhliadnutí: a dlhom uvažovaní (niekoľkodňovom) musím tomu dať 5* a uznať, že som sa mýlil. Tentokrát som sa vôbec nenudil, ba práve naopak. Pre mňa nakoniec druhý najlepší Potter (po trojke). 90%

• 5.10.2006  20:21
    25. hodina (2002)

Vynikajúci film. Herecké výkony, najmä ústredný trojlístok, taktiež super. Pôvodne som chcel dať 4*, ale po tej nádhernej poslednej polhodine a geniálnej 5-minutovke "Fuck you" dávam 5.

• 18.9.2006  20:25
    Auta (2006)

Po trochu zdĺhavom úvode sa to pomaličky rozbiehalo až nakoniec triumfálne došlo do cieľa. Animácia naprosto dokonalá (občas som mal pocit, že sa pozerám na normálny hraný film). Hlavne príroda nádherne urobená, ale aj napríklad odrazy na autách... Vidno, že tvorci mysleli naozaj na všetko. Je síce pravda, že som sa nezasmial až nejak úplne brutálne, ale čím ďalej tým to bolo lepšie a na posledných pretekoch som tak veľmi dúfal, že to vyhrá. Ale však on to vlastne vyhral, len trochu inak. Viac moralitiek ako normálne, ale napriek tomu je to vynikajúce dielo, ktoré poteší aj dospelých. A ten predfilm One man band, tak to bola ešte väčšia pecka. Už sa teším na Ratatouille.

• 5.9.2006  21:53

Jednoznačne najlepší diel zo všetkých troch kraťasov. Čo všetko sa im podarilo napchať do polhodiny a pritom nič z toho nepôsobí nedotiahnuto, alebo navyše. Jednoducho nádhera.

<< předchozí 1 2 3 4 5