• Krátkometrážní

Werckmeisterovy harmonie (2000)

Hodně těžkej film, který bych nechtěl vidět po druhý ani za zlatý prase. Ale přeci jen mě něco nutilo to dokoukat do konce.

Na návštěvě (2015)

Další "horor" z řady found footage a naprosto zbytečný. Od začátku jsem nesympatickým dětem přál jen to nejhorší. Bohužel režisér dokazuje svou upadající potenci. Pozn.: rap na konci byla nejděsivější a zbytečná scéna, která jen potvrdila demenci celého filmu. Shyamalane buď toč co umíš nebo netoč vůbec (přikláním se k druhé variantě).

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Tak tohle byla přesně ta filmová pecka, na kterou jsem se těšil. Parádní děj a parádní hudební podkreslení. Del Torovi seděla role jak prdel na hrnec.

Sinister 2 (2015)

Absolutně stupidní děj, který se snaží vykřesat něco co v jedničce fungovalo. Zde to bohužel naprosto selhává. Scénárista (zřejmě 6 leté dítě, které se naučilo psát) nezvládá dialogy, režisér neumí vytvořit napjatou až strašidelnou atmosféru, takže jediné čeho se dočkáme jsou dvě až tři lekavé scény a ubíjející rozhovory, při kterých si přejete aby hlavní představitelé okamžitě zemřeli násilnou smrtí. No a otec, který bije své děti byl zřejmě přidán jen kvůli tomu aby okořenil film - což se kupodivu opět nestalo. Podtitul filmu - Hrůza aneb jak zesrat co se dá.

Oči krokodýla (2010) (TV film) odpad!

Naprosto tupý dokument, ve které "profesionální odchytávači krokodýlů" stále omílá danou věc a používá v tom záběry z jiných dokumentů. Po nesmyslném pokusu chytit krokodýla do sítě "na motýly" (mimo jiné se jim vysmáli i vystrašení domorodci) přichází rozhodnutí krokodýla odstřelit. Soustředění "střelce" je dosti úsměvné. Nakonec proběhne střelba a je po všem, takže dokument cca na 5 minut včetně titulků a otravaných reklam.

Kmotr II (1974)

Uff...velmi zdlouhavé a táhlé zklamaní. Opravdu nechápu co v TOP desítce dělá. Že by pocta režiséru ?

Mami! (2014)

Za mě zatím nejlepší Xavierův počin. K tomu parádní kamera plus solidní herecké výkony. Ze začátku mě odrazovala stopáž, ale film v celku utíká svižně.

Temný případ (2014) (seriál)

1. série 100 % (5*), 2. série slabých 60 % (2,5*). Druhá série se ani z daleka nepřiblížila nasazené laťce z první série.

Únos Freddy Heinekena (2015)

Někteří zde v komentářích psali, že báječný Anthony táhne celý film, a tak jsem neváhal film zkouknout, i přes jeho celkem nízké hodnocení (v porovnání s obsazením). Anthony byl super ( o tom žádná), ale jelikož má ve filmu cca 30 (holých) vět, tak se o žádném táhnutí filmu nemůže mluvit. Film lze brát spíš jen tak, že člověk podívá do zákulisí příprav a samotného únosu, nic víc, nic miň - bohužel.

OUTsideři (2014)

Milé a úsměvné překvapení. Ačkoliv se jedná o remake, tak ho považuji za podařený. Tři hlavní představitelé utíkají za neurčitým cílem, přičemž si ani jeden z nich neuvědomuje, že ve skutečnosti utíkají před T-1000 :)