ŠpetaMarek

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 14.7.2019  09:39
    Shazam! (2019)

Čekal jsem těžkou Marvelovost a dostal jsem asi nejlíp vytěžený PG-13 od... 80. let? Ideální film pro kluky a jejich táty.

• 14.7.2019  09:39

Velmi slušné. Celé to táhne Tom a já mu fandím do budoucích rolí. Snad nebude do 50ti u Disneyho.

• 5.6.2019  23:36
    Free Solo (2018)

MAGOR... ale kamera skvela!

• 19.5.2019  16:16
    Psí ostrov (2018)

Naleštěný psí exkrement.

• 18.5.2019  08:12

David Arnold tady tesal do kamene. Cely ten film jeho hudba vyzdvihuje tak o 2* nahoru. Nevim, ktery z Emmerichovych filmu Stargate nebo Den nezavislosti je lepsi, ale kazdopadne jsou oba pravem jako jedini v cervenych cislech na CSFD. Paradni atmosfera, napad, nestarnouci triky a dobri herci. Pri tom filmu se citim jak u Jurskeho parku. Mam radost z objevovani noveho sveta.

• 17.5.2019  06:47
    John Wick 3 (2019)

Je to lepsi jak dvojka, world building, ktery me tak stval u predchoziho dilu tu je a v mnohem vetsi mire, ale ma tak nejak smysl a nerusi. Problem u me je, ze jsem se prvni 2/3 nudil. Nema to atmosferu a evidentne meli tvurci dobre pobidky v Maroku tak na to naroubovali neco a pak sup zpet do NY. Posledni tretina ale prepne do meta-Matrix modu, parodie a full-Asia modu a to me bavilo prevelice. Takze jako vzdy to mam jinak nez vetsina publika.

• 13.5.2019  08:51

Jako sorry, jeste do minuleho dilu jsem byl nastoupeny na hate-train. Ale tady ta forma tak neuveritelne vyhrava nad obsahem, ze nelze rict nic jineho nez: "Sapochnik je Bůh". Ja jsem teda nic velkolepejsiho nevidel... od Endgame. Prakticky je mi jedno jak to skonci, tohle je po produkční stránce vrchol televizní tvorby. Potlesk pro vsechny zucastnene a ja du do práce.

• 6.5.2019  17:04

Furt to neni v takovych srackach jak Dexter, to ze sou scenaristi kok.ti vystihuje, proc se rozhodli z Arye udelat to, co udelali. Prej proto, ze to bylo necekane a ne ze nejaky lore ci zadostiucineni. Na druhou stranu se jim nelze divit, chtej se srovnavat s Martinem, ale bohuzel u toho moc nepremysli. Me se tento dil docela libil, to ze si tam uz kazda postava dela co chce a teleport upgradovali na rychlejsi verzi uz neresim. At to dopadne jakkoli, z tohodle uz ale nejlepsi rada nebude.

• 6.5.2019  16:34

Umělecký pulp.

• 25.4.2019  23:51

Tohle není normální recenze: Vychazím z kina: "Hele, jako první třetina mi přišla geniální, druhá velmi pěkný fan service a třetí nejepičtější věc ever. Ale tím popřením vlastních pravidel na konci to posrali! Už úplně vidím ty fanouškovské teorie na netu, které to ospravedlňují!" Po třech pivech (spoilery): "Ty vole, šak je to všechno ve filmu. Kvantová realita není cestování časem, jak přesně řekl Scott, ale cestování dimenzemi. Cestování časem umí jen zelený šutr. V Strangeovi i v Infinity war přece předvedli pravidla Návratu do bucoucnosti. Quantum realm funguje jinak. Takže Kápo se všema šutrama mohl cestovat doopravdy časem a pak přes quantum to vrátit. Hail Hydra!"

• 20.4.2019  08:41
    Contratiempo (2016)

Překombinovanost par excellence a možná nejlepší použití nespolehlivého vypravěče vůbec. Výborně natočeno a zahráno, čekám brzo US remake.

• 20.4.2019  08:36
    Tělo (2012)

Nejvíc brak, nejmíň uvěřitelné, ale sakra napínavé a nepředvídatelné.

• 20.4.2019  08:34

Poslední film Paula Oriola je zdaleka nejhorší, což ale neznamená, že to není jeden z nejlepších Netflix filmů. Kombinace motivů z Frekvence, Návratu do budoucnosti a Butterfly effect je velmi šikovně servírována v ne až tak napínavém snímku plném dobrých herců, kameře a střihu.

• 9.4.2019  21:16

Přemýšlel jsem, že dám 4* ale ten film je tu trestuhodně nedoceněný, tak snad to trochu zvýší skóre... o 1% :-) Řemeslně a na žánr nadprůměrné od střihu, přes kameru a režii. Téma ke konci trochu víc pomrkávací (doslova bortící 4. stěnu), ale to je jediné negativum.

• 8.4.2019  10:54

Jaj tak toto bolo zle.

• 26.3.2019  18:58

Relativně ok atmosféra nezachrání docela zestárlý snímek. 2 hvězdy za obsazení!

• 21.2.2019  07:43

Výborně realizovaná hollywoodská pohádka, nic víc, nic míň.

• 13.2.2019  09:33

Není to tak nudné jak jednička a tak střeštěné jako dvojka, ale stále je tam spousta hodně vtipných chvil. Dal bych i za 4*, ale jako ajťák nemůžu přenést přes srdce, že někdo v roce 2018 dostal do scénáře větu "vypnout internet".

• 11.2.2019  22:16

Za tu originalitu v rámci klišé musím dát pět.

• 10.2.2019  11:15
    Drž hubu! (2003)

Doporučuju nedívat se v originále. Příště si to dám s dabingem a třeba půjdu výš.

• 10.2.2019  11:12
    Bába z ledu (2017)

Film doporučuje 8/10 výrobců panenského olivového oleje. Ti ostatní budou zívat nudou.

• 10.2.2019  11:10

Námět jak Věřte-nevěřte rozvedený na dlouhou stopáž. Neurazí, nenadchne.

• 10.2.2019  11:04

Slušné béčko s dobrou atmosférou a jako vždy přehnaným finále.

• 5.2.2019  08:13

Nemám rád filmy Dannyho Boyla, ač některým jsem schopen dát vysoké hodnocení, tak přesto se nedokážu dokopat se na ně podívat znovu. Tady asi všechno stojí a padá na zvoleném stylu vč. technického rozhodnutí, kterého doufám režisér lituje doteď. Asi pět minut po začátku, začnere googlit "Why 28 days later..." a vyhledávač vám nabízí "... look so bad", "...bad quality" atp. Jako ok, pak si vzpomenete na ten humbuk, který kolem toho kdysi byl, vše točené na digitál, zavřený Londýn. Ale to nemění nic na tom, že je to hnusné jak prdel a nedá se na to dívat. O to vtipnější je, když se postavy dívají do dáli a vy tam máte něco vidět... a nevidíte. A taky nepochopitelný přechod na filmovou kvalitu v posledních... 2 minutách? Příběh nula nic, dost špatné herecké výkony, kterým vládne mladá holka. Napětí minimální a nesoustředěnost vyprávění. Prostě špatné na všech frontách.

• 5.2.2019  08:02

Je to dobré, ale mohlo to být skvělé, kdyby to šlo víc na dřeň. Takhle se to zastavilo někde na pomezí mezi psychologickým trihlerem a černohumornou báchorkou.

• 5.2.2019  07:59

McG režíruje jak o život, nicméně scénář mu podráží trochu nohy. Je to taková ta snůška rádoby cool-nerd-reference dialogů, která byla moderní tak před deseti lety. Ideální film pro větší skupinu diváků.

• 19.1.2019  19:37

Chtělo to bý strašně efektní, ale utopilo se to ve vlastní absurditě.

• 19.1.2019  08:42
    Kursk (2018)

Slušně odvyprávěný katastrofický film o tom, jak to asi bylo uvnitř ponorky, trpí zejména nepochopitelným tvůrčím rozhodnutím o tom, že nemá smysl herce z asi 20 zemí učit ruský přízvuk (natož rusky) a pojede se anglicko-panevropsky. Dovolím si tvrdit, že v některých scénách pak může nezkušený člověk tápat, na které straně postavy stojí. To ale naštěstí není důležité. Větší problém je, že ten film nikdy opravdu nestrhne a hlavní motiv obžaloby systému je vám předkládán tak okatě, že se cítíte, jak kdyby vás někdo fackoval. Nicméně parádní kamera, zvuk a hudba a místy pěkné nápady (co bylo dřív Jacksonův nápad s roztažením obrazu či Vinterbergův) a zpracování (potápění na jeden nádech/záběr) to vyzvihují nahoru.

• 6.1.2019  12:22
    Apostle (2018)

Gareth Evans je borec. Poté co přešel z akčního výplachu na Dark knight/Volavka style s geniální akcí si dal oddech a natočil komplet něco jiného a mě to bavilo a vůbec mi to nepřišlo dlouhé. Spousta pagan hororů nezvládne přerod z atmosferického začátku do většinou over-the top závěru, ale to se tady nestalo. Výborné herecké výkony, pěkná kamera a atmosféra, trošku koření ala SAW a já mám radost. Taky mám radost, že Evans tam tu akční polohu pořád má. V momentě, kdy se něco semele na obrazovku vybouchne neuvěřitelná kinetika. Sice na pár sekund, ale zas kdyby se tam začali rubat jak v Raidu, tak by to šlo do kopru atmosférou.

• 5.1.2019  17:34

Trochu dramaturgie by tomu neskodilo, ale pokud vite do ceho jdete film se vam odmeni zajimavou atmosferou, ne tak zcela pocopitelnymi motivacemi a dobrymi hereckymi vykony.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9