Pod vodou (2020)

Zajímalo by mě, zda v nějaké fázi realizace toto nebyl kandidát na Cloverfield, protože jisté elementy k tomu vyloženě vybízejí až je to nápadné. Každopádně velice slušné béčko, které sice není ničím objevné, ale způsob jakým věci mixuje a podává zabaví dostatečně.

Zrádci (2020) (seriál)

V rámci české kotliny skvělé a relativně dobře ukočírované zkrze celou sérii.

Jak vyrobit vraha - Série 1 (2015) (série)

Dean Strang s kolegou jsou jak vystřižení z hollywoodských soudních dramat. Byla úplná radost jak dokážou skvěle argumentovat. Za to Ken Kratz by se mohl posadit vedle Hanse Grubera a Darth Vadera. Víc emocí z 10h dokumentu nevykřesáte... leda byste měli něco z koncentráku.

Terminátor: Temný osud (2019)

Teda tak špatné digi-doublery jsem už dlouho neviděl, se tam kroutili jak hadroví panáci. Za ten scénář by se nestyděly ani Transformeři, jak debilní a nudné to bylo. Přitom zbytek je relativně neškodný, v Terminátořím universu, průměr. Z po T-2 sequelů zůstává trojka nepřekonána.

Akumulátor 1 (1994)

O pět let dřív než v Hollywoodu natočili český Matrix.

To Kapitola 2 (2019)

Uz ani prvni TO nebylo kdovijaka pecka, ale bylo to milé, mělo to drajv a spousto cool momentů. Hororem bych to ale nenazval. Dvojka už je ale čirý guláš s velmi špatným CGI a pro mě pouze jedním cool momentem/záběrem.

Párty Hárd (2019)

Nevim co na te novinarske projekci rozdavali za podpurne prostredky, ale tohle by nebylo dobre ani jako amatersky film (za tohle se platilo vstupne, takze to za amatersky film nepovazuju). Prakticky nic z amaterismu nevybocuje, ale nejhorsi je, ze to neni moc vtipne. Podotykam, ze Reznikovu hudebni tvorbu mam rad a za vtipnou ji povazuju. Jedine co za neco stoji je postava fotra a jeho zapojeni do hlavniho "pribehu".

Ach, ta láska nebeská... (2020) (TV film)

Strašný bizár, ale dodíval jsem to, nejvíc to připomnělo devadesátkové silvestry na Nově s lepší kamerou a bazénem.

Na nože (2019)

Výborné od začátku do konce a obstojí i na několikáte shlédnutí. Těšing na dvojku.

1917 (2019)

Jsem rozpolcen, jako "profesionálního" diváka mě bavilo se na to prostě jen dívat a kochat se tou scénografickou a kameramanskou onanií, zároveň jsem se v některých scénách, kde se prostě "jen" šlo nezbavil nutkání si zdřímnout. Herci jsou slušní, camea zahrána s vervou, hudba trochu zaměnitelná, ale ve výsledku to jako celek funguje velice dobře. Škoda, že ten nejvíc památný záběr je zprasený nedodělanými efekty (spíš je ta scéna od začátku koncepčně vymyšlená blbě a už to v postprodukci nestihli dodělat). Každopádně, nejlepší adaptace videohry všech dob. Škoda, že se ta hra nedá koupit.