Kong: Ostrov lebek (2017)

Nechapu ten hejt, fakt ne. Ano, postavy nejsou prokreslene a je jich tam zbytecne moc. Ale to je asi tak jediny nedostatek tohodle prijemne neholywoodskeho snimku.

Mumie (2017)

Hele jako, mit to lepsi scenar a hlavne dialogy tak to mohla byt velka pecka. Protoze vse ostatni je vlastne dost super a ve vysledku se tesim na, doufam, dalsi silene dobrodruzstvi z tohoto sveta.

Podfukáři 2 (2016)

Bylo to hodne barevne, hybalo se to a porad se tam neco delo , aniz by to davalo moc smysl. Lizzy hodne muzu, ae vsude hraje v podstate to stejne, stejne jako Zuckerberg ;). Zaporaci soto uzivaj a dvojce je nejdebilnejsi poostava uz jen z podstaty veci. Nejvetsim negativem ale nakonec byla ta nesnesitelna hudba.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Podstatně lepší jako jednička. Nebuduje se tam ani vesmir vlastni znacky ani MCU jako v jednicce, takže je čas na v podstatě komorní příběh, který, nebýt někdy až násilně roubovaného humoru a nějaké oldies písničky, byl v podstatě dokonalý. Zapínal jsem to s velkou skepsí, ale takhle svojský film se v Ačkové lize megablockbusterů nevidí každý rok.

Labyrint: Útěk (2014)

Slušné béčko a zdařilý kompilát všeho možného, co už jsme viděli. Nebýt necharismatického hlavního hrdiny a jeho stejně postižené parťačky, která ve filmu nemá žádnou úlohu, bylo by to mnohem lepší.

Místo u moře (2016)

Ty vole, po vsech tech reakcich a "doporucenich" jsem ocekaval depku, nechtel jsem to videt a cekal jsem na tu spravnou naladu a... ono to byla docela prdel! Jsem tedy spatny clovek?

Strážci - Watchmen (2009)

Ano, velmistr v dojebu predloh ve svem asi nejlepsim filmu. Nelze ani rict, ze jde o adaptaci, protoze jsou prakticky jen vypusteny dve dejove linky a zmeneny konec. Zbytek je doslova opsane z komixu. A me to nevadi, protoze na cteni policek jsem nikdy nebyl a ac jsem Watchemeny v originale smlaskl jako malinu, nedokazu si predstavit, ze bych si to precet znovu. Narozdil od tohodle filmu, ktery si jednou za cas rad pustim (v kino verzi). Jedinou vytku tak mam snad jen k hudebni dramaturgii, ktera je misty ulet.

Pot a krev (2013)

Moje guilty pleasure. Proste ten film žeru. Už jsem ho viděl tak 4x a tam, kde jiní vidí chaos a nesoudržnost (klasická poučka o jednom vypravěči) já vidím odvahu. Tu bandu kreténů si prostě zamilujete, ale zároveň jim přejete, aby dopadli špatně, protože jak řekl Ed Harris, jsou vinni jen tím, jací jsou to stupidní ču...ci. Hláška střídá hlášku, neuvěřitelné scény se trumfují v neuvěřitelnosti a vše je doplněné rozjuchaným Bay stylem, který se se možná vůbec nehodí. Možná. Miami Bitch!

Backcountry (2014)

Nějak mi nepřijde,že by se takhle z plezíru choval medvěd v relativně volné přírodě. Ale co já vím o medvědech, že. Slušná jednohubka, s nepřehlednými scénami způsobenými "uměleckým" rozhodnutím vše natáčet v polodetailu...

Život (2017)

Slušná vykrá...jednohubka. Ze začátku se to chytá, ale od první prasknuté kosti to nabírá na spádu a závěr je přesně takový, jaký jsem chtěl. Nejslabším článkem je však absence jakékoli chemie mezi postavami.