Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Ježiš, to bylo tak skvělý. Jestli pro mě jednička byla TOP roku, tak tady nemůžu jinak. Vaughn to opět dokázal. Nevím co chválit víc kamera, akce, hudba vše úžasné, geniální set design a sarkasmus. Ano, scénaristicky to možná pokulhává, ale o to tady nejde, dokonalé to být nemusí. Láska na první pohled. ELTON KURVA!

Ranař (2011)

Jeden z mych nejoblibenejsich feel good filmu, kde jedinym zaporem je samotny Baruchel (scenarista jednicky a reziser dvojky), jehoz debilni kecy pocas celeho filmu jsou na Dougovu pest.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Viděno poprvé od kina (2x), jako je to lepší jak humusácké Rouge One, ale postavy se proste pohybují v známých či známějších kulisách a atmosféra nikde. Williams se snaží, jak může ,aby ji vykřesal, což o to, ale pak nastoupí strašně debilní střih, kterého jsem si všiml až teď. Přijde mi jak kdyby Abrams nevěděl jak začít a ukončit scénu či záběr. Z herců asi jediní kdo vyvázli s hvězdičkou je Boyega a Ford. Ridley mi přišla unylá a její postava mě nezajímá. Gleeson by si měl nechat henou nahodit přeliv a zahrát Adolfa v anglickém remaku Untergangu. Ještě před měsícem, když se mě ptali, jestli už mám lístky na VIII, tak jsem řekl, že žádná z nových postav mě nezajímá a Leia stejně umře, protože bohužel musí. Pak jsem lístky koupil a dneska, že se teda připravím reprízou sedmičky. No osmička snad horší jak Rogue One nebude, ale očekávání mám teda hodně nízko a ty slabé trailery tomu taky nepomáhaj.

Jim a Andy: Život po životě (2017)

Jim Carrey je takovy nihilisticky optimista, ze byste ho klidne poslouchali cely den. Cele je to hodne meta meta, ze vlastne clovek nevi, co z toho je realita a co je nahrane a domluvene. Takhle by to asi Andy chtel. Ale tu Formanovu bezmoc docela verim.

Spielberg (2017) (TV film)

Tenhle dokument jsem sice slupnul jako malinu, ale to zejmena az duvodu, ze at Steven stoci za zrodem toho, ci onoho, nikdy nebude muj nejoblibenejsi reziser. Proto o nem mnoho nevim. Nicmene, struktura a dramaturgie byla nejaka divna. Nejsem si uplne jisty, zda nasilne sroubovani osobnich peripetii na filmy je to prave orechove at uz je to pravda, ci filmarska zkratka. Zmini se ET ale ostatni detska tvorba ne? Nebo se jim to do ody na Steva nehodilo?

Svět podle Prota (2001)

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl, který shazuje akorát hypnóza, kterou k smrti nesnáším, protože jsem přesvědčený, že takhle to opravdu nefunguje.

Wind River (2017)

Malý velký film. Asi prvních 20 minut se to veeelmi pomalu rozjíždí, ale asi tak po půlhodině si člověk uvědomí jak efektivní v tom filmu všechno je, možná až na dialogovou rozklepanou kameru. Potěší občasný výlet do akčních vod a vlastně jak podvratné to z hlediska krimi je - diskuze v márnici toho je příkladem. Za mě supr, ale do ultimátního hodnocení by to chtělo nějakou třešničku navíc.

Thor: Ragnarok (2017)

Ještě na začátku roku jsem nechtěl žadný komixák, kromě Logana vidět. Po jeho shlédnutí a doplnění WW, GotG a Spideyho ve mě svitla naděje, že to zas až tak v háji není. Vyrazil jsem na Thora. Ano... je to strašná kravina, hovadina a sebeparodie a mohl bych vytáhnout x věcí a film hanit až na kost, ale já se prostě náramně bavil. Korg!

Warrior (2011)

Z filmu poslednich let o borcich s trochou drama (Fighter, Warrior, Wrestler, Creed, Southpaw) je tenhle i pres svou delku nejvic stravitelny a pravdepodobne ma nejlepsi herecke vykony. Jedinym zaporem a zaroven kladem (jak pro koho) je velky duraz na tu akcni stranku veci a vic jak hodinka ve finalovych rinzich muze byt pro nekoho az moc. Taky vlastne nemuzu moc prijit nachut motivaci hlavniho hrdiny splatit hypoteku na barak, ktery ja v zivote nebudu mit, protoze pro 4 lidi myslim staci 3plus1 v panelaku :-D. Ale jinak super!

Spider-Man: Homecoming (2017)

Nechtěl jsem ten film vidět, ale po Loganovi a druhých Strážcích ve mě svitla naděje, že ty komiksy maj jěště co říct. No zas tak vážný to nebude, ale příjemný zábavný film se slušným záporákem a pár překvapeními to rozhodně je. Timing srandy je vynikající a vážné scény vážně. Takhle by to šlo.