Akt (1997) (divadelní záznam)

Skrze základní kámen Aktu jsem později pronikl do celého světa Járy Cimrmana, který čítá nespočet originálních her. Tato bude ovšem vždy "tou první".

Pan Nikdo (2009)

Proč mě po celý film naplňoval silný pocit nostalgie, přestože jde o něco tak unikátního? To je pouze jedna z nespočetné řady otázek, které mi prolétávaly hlavou při prvním sledování. Při dalším mě napadlo, jestli jsem náhodou nezažil prvně nějaký druh myšlenkového posunu v čase, nostalgie z budoucnosti, jenže zase... Ale nechám toho a schovám si to radši na další zhlédnutí. U tohohle filmu se prožitky navíc můžou pouze umocňovat.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

A pak že to způsobem kočičky a pejska nejde. Hoďme tam 3 geeky, atmosféru hospůdky, anglický humor a aby to nebylo málo, cestování v čase. Výsledkem je něco, co se mě dotklo takovým způsobem, že se mi určitě některé jiné filmy v budoucnu budou líbit méně.

Krásky a šprti (2005) (pořad)

Až díky této show jsem pochopil, co se lidem na tomto typu televizní zábavy vlastně líbí. Dokážou se vidět v jejich účinkujících a to se stalo i mně tady. Ano, jsem geek.

Bobovy burgery (2011) (seriál)

Zatím to vypadá na příjemnou lahůdku. Kořeněné postavy, frekventované chutné dialogy a dozlatova osmažená grafika mohou znamenat jedině další zajímavou animovanou svačinku.

Chaplin se vrací z flámu (1916)

"No, dobrý, vážně hrozná sranda, spadl pětkrát ze schodů. No, to si děláte srandu! Zase?" Fakt v tom nevidim humor, jen proto, že je to "klasika", tomu přece nebudu automaticky dávat 5 hvězd, ne?

Sherlock (2010) (seriál)

Série s perfektně sedící dvojicí Cumberbatch-Freeman dokazuje, že Sherlock Holmes je silně nadčasový a že i za méně peněz se dá pořádně najíst. Je zajímavé, že Ritchieho film mi přišel víc moderní než tento Sherlock (a u tohoto tématu je to spíš v tom negativním smyslu) a i když se mi celkem líbil, s tímto počinem se bohužel(dík?) nemůže absolutně srovnávat. 1. A Study In Pink 95% 2. The Blind Banker 84% 3. The Great Game 97% 4. A Scandal In Belgravia 98% 5. The Hounds Of Baskerville 91% 6. The Reichenbach Fall 95% 7. The Empty Hearse 90% 8. The Sign of Three 90% 9. His Last Vow 88%

Sherlock Holmes (2009)

Ano, není to tak chytré, jak se to snaží tvářit, ale charismatičtí herci a dokonalá forma filmu umožňuje více než příjemný požitek ze sledování...

Sanford and Son (1972) (seriál)

Nalákal mě na to JD a Turk ze Scrubs, řikal jsem si že musim taky něco vědět o televizní klasice ze 70-tých let a popravdě jsem čekal pouze eskapádu trapných hlášek, u kterých uslyšíte nadměrné množství "umělého" smíchu, jak to u mnohých sitkomů bývá, ale velmi příjemně to překvapilo, hlavně díky hlavnímu hereckému duu Redd Foxx-Demond Wilson, a čas od času se na další díl rád podívám.... EDIT: Bohužel většina epizod stále jen vaří stále dokola tu stejnou vodu, takže přestože je to zábavná podívaná, stačí vám pár dílů... How would you like one across your lip?

Avatar (2009)

Až do návštěvy Pandory jsem se úspěšně bránil všem trailerům a spoilerům, později při přistání na jejím povrchu jsem odhodil veškeré předsudky a očekávání a její krásy jsem si vychutnal na sto procent. Říci, že příběh, který se tam odehrál, je jedno velké klišé, by bylo klišé, navíc to vůbec není důležité - procházka po Pandoře je jeden ohromný zážitek, leťte tam a nepřemýšlejte.