Captain Marvel (2019)

Klasickej Marvel poslednich let na miskách vah stále větší měrou vyvažující množství akce přehršlí humoru. V tomhle případě jen nevím, jestli mi ta komediální face sedí zrovna u Samuela. O parádním vizuálu nemluvím, to už je samozřejmost. Tohle je jedna z těch nepříliš stěžejních věcí, která vás do kolen sice nedostane, ale pobavíte se u ní celkem slušně. 76%.

MOST! (2019) (seriál)

Po prvním dilu jsem byl celkem zklamanej a nevěděl jsem, jastli budu vůbec pokračovat. Naštěstí jsem to nevzdal, protože pak se seriál začne pěkně rozjíždět, až čtvrtým dílem dosáhne absolutního vrcholu aby se stejnou úměrou zase klesal až do finále, který už se jen motá v kruhu a plácá o zeď sem a tam jen kolem toho jednoho... Každopádně je to ale dost slušnej projekt, kterej dokáže nezaujmout jen toho, kdo žije stranou těhle špínou zasažených míst, neposkvrněnýho cikánskou problematikou a nechápajícího potíže se soužitím s timhle nepřizpůsovivým bordelem. Vím jak to teď zní, ale to ne. Já dokážu ocenit každýho cikána co se vzepře svojemu vrozenýmu genu vychcanosti a žije poctivě a maká. Znám jich spoustu a nemám problém s nima jít na pivo. Jen nesnáším lehkoživky parazitující na hodnotách a práci nás ostatních. A je mi jedno, jestli je černej, bílej nebo fialovej. No, každopádně jsem se moc dobře bavil, pokračování bych ale pánúm tvůrcům i přes obrovskej úspěch rozhodně nedoporučoval, už by to stálo za hovno. 88%.

První člověk (2018)

No, co bych k tomu řek. V podstatě jsem něco takovýho čekal, takže překvapenej ani zklamanej až tak nejsem. Chvílema to na mě působilo skoro jako dokument a je velká škoda, že to bylo pojatý tímhle tónem, protože nato, že na tohle téma ještě nic moc natočenýho nebylo, tak tohle zpracování to celkem prosralo. Daleko víc bych uvital klasickou rekonstrukci samotný akce, která by se pokusila minimalizovat mých 30% nevěřícnosti a trochu podkopat množství konspiračních teorií spojených s přistáním. Zatim se mi dostalo bohužel jen bezmála dvou hodin nudných příprav, cvičných letů a sice osobních, ale nijak zvlášť emocionálních okamžiků z Nielova života. Moje představy splnila až poslední půlhodina filmu a příjemnej byl i hudební podkres provázející celou stopáž, která se sice zdá dost odstrašující, ale smrtící pro mě kupodivu nebyla. 62%.

Beze stop (2018)

Po přečtení obsahu jsem byl na tenhle film docela natěšenej, ten námět se mi fakt libil a i s vysledkem jsem relativně spokojenej. Celý to působí hodně lidským a přirozeným dojmem, jen to finále mohlo bejt trochu víc dramatičtější, tohle vyšumělo tak nějak do prázdna bez sebemenšího překvapení nebo zvratu. 72%.

Po čem muži touží (2018)

Nijaká valná zábava se tu teda nekoná, ale sem tam úsměvnej moment se tu najde. Co se scénáře týče, možná by se to dalo nazvat remakem Po čem ženy touží, protože kostra příběhu je jak přes kopírák. Ale na dnešní poměry...zas takovej průser to neni. 62%

3 sezóny v pekle (2009)

Když vezmu vizuální a poslechovou stránku, tak to klobouk dolu, to je teda extra třída. Příběhově už to sice zas až tak nevyniká, ale špatný to rozhodně taky není, takže za mě celkem zajímavý pokoukání. 70%.

Kluci z hor (2018)

Že točí Magnusek samý sračky, to už jsem si dávno zvyk, ale že je schopnej i takhle příjemně překvapit, tak to čumim. S komedií to sice nemá společnýho nic, ale jako drama se to vážně docela povedlo. 67%.

Miláček Herbie (1968)

Hloupý zpracování s ještě hloupějšíma hereckýma výkonama a trapným humorem. 35%.

Dogville (2003)

Tahle forma zpracování mi popravdě řečeno zrovna moc nevoní, trvalo mi půl filmu, než jsem si na tuhle zvláštnost vůbec zvykl, přestal kroutit hlavou a konečně se s ní zžil. Ale i když mě to skoro vůbec nebavilo a já se pořád snažil pochopit, cože je na tom tak zajímavýho a opěvováníhodnýho, nedokázal jsem se od toho odpoutat. V druhý půlce filmu se to ale všechno rozhejbe a začne to bejt vážně pohlcující, aby mě to nakonec totálně dostalo do kolen a rozpačitej dojem, kterej jsem z toho včera měl, se ve mě přes noc rozležel a dozrál i přes mě nelíbivý zpracováni v celkem solidní, emocionálně našláplej filmovej zážitek. 75%.

Rivalové (2013)

Tyhle závodnický snímky mě nijak zvlášť neberou, ale musim uznat, ze i když až napodruhý, tohle mě bavilo skoro tak jako koncepčně podobný, o dost hůř hodnocený, pro mě ale i tak zajímavější a poutavější Bouřlivé bny. 78%.

Časové pásmo bylo změněno