Místo u moře (2016)

Obyčejný, ale přesto silný příběh o životě a smrti, který si na nic nehraje. Emocionální zážitek z celého filmu bohužel totálně podělá nijaký konec. 68%.

Učitelka (2016)

Komentář může obsahovat Spoiler! Učitelka je skvěle natočené, působivé a velmi reálné drama, ze kterého se mi celou dobu svíral žaludek, jako kdybych v té lavici seděl já. A to i proto, že jsme nedávno na vlastní kůži poznali, že takoví učitelé vážně naše děti "učí". V našem případě naštěstí stačilo zajít do ředitelny a čtyřky provázené žaludečními neurózami byly ty tam. Závěr jsem rozhodně čekal jiný, takže se mi docela ulevilo, že nemusím jit spát s bubákem ;-). 82%.

Hříšný tanec (1987)

Stejně jako Baby nebude sedět v koutě, ani Hříšný tanec tam nejde odložit. Ať chceme nebo ne, ve svém žánru je to klasika, která dodnes nebyla překonána. 80%.

Osm hrozných (2015)

Nevím, čím to je, ale stejně jako naprostou většinu Tarantinových filmů, tak i Osmičku jsem docenil až napodruhé. A že to stálo za to. Oproti prvnímu dojmu před dvěma lety už mi to nepřišlo ani nudné, ani zdlouhavé. Dnes jsem vnímal jen neskutečnou atmosféru, skvělé prostředí, klasické Tarantinovské dialogy a opět super hudbu. Je pravda, že by byl film asi zajímavější s o 30 minut kratší stopáží, ale jako velkou vadu na kráse to určitě nevidím. 85%.

Ti druzí (2001)

První polovinu filmu jsem sice jen čekal, co se bude dít a říkal si o co že tu sakra jde, nudné čekání to ale určitě nebylo. Byl jsem pod permanentním napětím, které se postupně z nízkého změnilo ve středně vysoké. Konec je docela šokující a rozhodně vynikající i když ten nápad všichni dobře známe z topky č. 59. Narozdíl od ní si ale nedokážu představit dívat se na tenhle film znovu, protože jeho největší předností je právě závěr, s jehož shlédnutím se opakovaná projekce stává nezajímavou. Ale jak říkám, napoprvé dost slušné. 80%.

Logan: Wolverine (2017)

Logan je rozhodně skvělý film, to se mu nedá upřít, vlastně ani nevím, co bych mu vytkl. A i když na mě působí docela pesimistickým a beznadějným dojmem, který se ještě zvyšuje díky stejně laděné hudbě, za mínus to také považovat nemůžu, spíš naopak. Už od samotného začátku tragická atmosféra dává tušit, jakým směrem se bude film ubírat a k jakému závěru asi povede. Určitě je to skvělé zakončení X- Menů, ale rozhodně ne nejlepší, alespoň ne pro mě. 82%. Podruhý 87%

Vzteklina (2018) (seriál)

Spoiler! Tvůrci seriálu se nejspíš snažili z našince kriminalisty udělat neschopného idiota a z pražského doktůrka naopak génia. Jinak si nedovedu vysvětlit to, že team ostřílených detektivů nedokáže na místě činu dvojnásobné "vraždy" najít chlupy z medvěda a ani u rozervaných těl nejsou schopni poznat, ba ani si připustit, že to neudělal člověk. Neštěstí je tu ale chemik z velkoměsta a ten koukne a vidí. A tak to jde vlastně pořád dál. Jinak to ale není špatné. Příběh je celkem dobrý, obzvláště u prvních dílů, kde se proplétají zvířecí útoky s těmi lidskými, napětí nechybí, panorámy krásných Jižních Čech Standardně úžasné a i přes ten výsměch našim policistům patří tahle série ve srovnání s ostatními českými seriály současnosti určitě mezi nadprůměr. 78%.

Pustina (2016) (seriál)

Ať přemýšlím jak přemýšlím, tahle sedmihodinová kriminálka je asi vážně to nejlepší, co tu bylo k vidění za poslednich x let. Všechno je tu tak uvěřitelné a opravdové, že je až neuvěřitelné, že je toho česká produkce v tomto žánru vůbec schopná. No, zřejmě slušnej oddíl, tohle HBO. Ta atmosféra a to prostředí jsou fakt neskutečné (nebo spíš velmi skutečné), Dušek se Stivínovou nej, příběh má pro navedení diváka na falešnou stopu spoustu slepých odnoží a i když mi Vendulka ve čtvrtém díle řekla, kdo to udělal, mě to teda absolutně nenapadlo, tudíž příběh podle mého dost nepředvídatelný a závěrečné odhalení velice nečekané. Každopádně je to za plný počet , i když kvůli ne úplně záživnému průběhu prvních dvou dílů je to na hraně. 88%.

Troja (2004)

Tak tohle je historická podívaná se vším všudy. Od neuvěřitelné výpravy, přes skvěle zpracovaný příběh, úžasné bojové scény až po obsazení. Tedy kromě Blooma. Ale to je nejspíš účel, být divákovi maximálně "proti". Každopádně jsem s Trojou velmi spokojený a v daném žánru rozhodně patří do kategorie těch lepších. 85%

Václav (2007)

Ze zpočátku obyčejné a navýrazné komedie o klasickém neškodném blbečkovi, kterého má snad každá větší vesnice nebo menší město, se nám tu vyklubalo celkem slušné drama. Skvělý Trojan, krásná Norisová a kladný Lábus, což byla velmi příjemná změna. 74%.