Wind River (2017)

Termín mrazivý thriller dostal opět svojí konkrétní podobu. Silně emocionální snímek nemá sice nijak zvlášť propracovanou zápletku, ale při takové dávce napětí co nabízí od začátku do konce mi to vůbec nevadilo. Hlavní slovo tu má ale stejně atmosféra, která je přesným obrazem drsného a mrazivého prostředí, ve kterém se příběh odehrává. A potrestání zločinu stylem oko za oko...no, některé věci by bylo třeba v našem "civilizovaném" světě obnovit. 84%.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Co čekat od Burtona. I když oproti jeho ostatním filmům slabota, přesto i tak opět lehce ujeté. Hrozně moc se mi libí ten dojemný příběh a vůbec všechno to, co se děje venku. Ta část filmu odehrávající se v továrně pro mě bohužel už tak zajímavá není. Takže když to zprůměruju... 82%.

Na vlásku (2010)

Jeden z mých Nej animáků. Klasická pohádka (což už se dnes moc nedělá), s kupou zábavy, krásnou animací, staronovým, ale za srdce beroucím příběhem, výborným dabingem a i když mě zpívání ve filmu moc nebere, tady ho to pro mě posouvá ještě o hvězdu výš. 98%.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Na Dědictví se můžu dívat kdykoli ho vysílají a furt mě bude bavit. Neznám film, ze kterého by zlidovělo tolik hlášek. Herci (hlavně ta parta opilců s Bolkem v čele), jsou dokonalí. Mám podezření, že to snad ani nehrajou, že to je jejich přirozenost a že museli být při natáčení furt v lihu, jinak si jejich výkony neumím vysvětlit :-). Naprosto však chápu, že pro jednoho je to kult a pro druhého hovadina....no, možná nechápu:-). (Tedy snad pro abstinenty, kteří tyhle stavy neznají).95%.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Zábavné, dojemné, pozitivně směrované a Vince mám rád, takže za mě velká spokojenost. 78%.

Pí a jeho život (2012)

Vůbec to není špatný příběh (tedy ten s tím tygrem), nezdá se mi zdlouhavý ani nudný, naopak pro mě byl film celou dobu poutavý dost. A to i přes tu indickou část v první třetině filmu (Pičin byl náhodnou výborný) a všechny ty řeči o Bohu a s Bohem. Vizuálně až na pár maličkostí vážně úžasné, jen mě to nevzalo za srdce asi tak, jak jsem čekal. Bude to tím, že ztráta při ztroskotání nebyla nijak dojemná, zoufalství a beznaděje na moři taky moc nebylo a žádné velké shledání se bohužel také nekonalo. U takového dobrodružství by nemelo zůstat oko suché. 80%.

Souboj Titánů (2010)

Žádný zázrak to sice není, ale koukat se na to určitě dá. Tedy až na některé akční scény, které mi přišly dost rychlé a nepřehledné a pro oči kolikrát až nepříjemné. Také příběh je dost zmatený a nesouvislý, ne tak pěkně dějově poskládaný jako v původní verzi. 68%.

Nedotknutelní (2011)

I smutným věcem se dá smát. A já se smál, až jsem se za břicho popadal, a to hlavně díky Omarovi. Tohle se hodně povedlo. 90%.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Rozhodně nepatřím mezi žádné velké filmové znalce, takže nevidim to, co místní specialisté ano, já jsem naštěstí jen pouhý spotřebitel, takže já vidím skvělý, svižný, zábavný kousek s úžasnou výpravou a s dvojicí herců, na které je radost se podivat, takže s naprosto klidným svědomím můžu dát 87%.

Dům u jezera (2006)

Velká romantika, která po létech vystřídala na prvním mistě mého žebříčku těhle smutných slaďáren Město andělů. Keanu a Sandra k sobě prostě jdou. 80%.