Pohádka o Honzíkovi a Mařence (1980)

Krásná pohádka, kterou jsem jako dítě miloval a měl z ní hrůzu zároveň. Dětský mozek je úžasný v tom, že když se do něho něco zapíše, může to v něm zůstat až do konce života. U mě se tak v tomto případě stalo v tom nejlepším slova smyslu. Nádherná romantická vzpomínka s neskutečným hudebním doprovodem na mě působí i dnes velice silně. Škoda, že našim dětem už to moc neřekne :-(. 92%.

Dobrý Will Hunting (1997)

Neskutečně přesvědčivé výkony všech hlavních hrdinů zasazené do výborného scénáře dělají v oblasti psychologického dramatu Willa tím, čím je ve válečném žánru Ryan. Pro mě obrovská srdcovka, viděná poprvé v 99' v dnes už bohužel neexistujicim letňáku v Lipně nad Vltavou. ( Hodnocení není nahlodáno zubem nostalgie). 98%.

Jízda (1994)

Celé roky jsem si myslel, že se mi Jízda líbí. Nedávno jsem se na ni asi po deseti letech s velkým natěšením znovu podíval a zjistil jsem, že je to vlastně jenom jeden velký song obalený ničím. 55%.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Seriál, který jsem znal jen z doslechu, mi připadal svým obsahem, který obnášel pouhé znovuzabíjení mrtvých a neustálé putování živých dost jednoduchý a primitivní. Ovšem až do dne, kdy jsem ho začal sledovat. Ano, zčásti je takový, ale je to taky pěkně napínavá potvora, která Vás na začátku nasaje a vyplivne až na konci. Budete na tom závislí :-). 90%.

Robin Hood (2010)

Těšil jsem se na klasický remake, aniž bych si uvědomil, že to už se dnes vlastně moc nenosí. Každý chce být originální, přijít s něčím novým. Bohužel ne vždy se to povede. Takže pro mě celkem zklamání. 60%.

Kuky se vrací (2010)

Pamatuju si, že Kukiho jsem pár týdnů odkládal, než jsem se odhodlal si ho pustit. Bál jsem se té kombinace loutek a skutečného světa. Zklamání se naštěstí nekonalo a já byl příjemně překvapený z velice milého, typickým svěrákovským humorem nabytého filmu s úžasnou výpravou, dokonalým zpracováním a skvěle namluvenými postavičkami. Velmi originální a zábavné. 80%.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Co k tomu říct? Kruté, mrazivé, syrové, velice autenticky natočené drama, jehož největším plusem je právě jeho opravdovost. Vím, že tohle už tu bylo psáno mockrát, ale tak to prostě je. 90%.

Milionový nadhazovač (2014)

Amerika hledá baseballstar! Sportovní kousek s neznámými, ale docela dobrými herci (obzvláště pak Amid :-)), s výborným indickým aroma a celkem slušným scénářem. Takže ano, líbilo se mi to. 74%.

Faunův labyrint (2006)

Čím větší očekávání, tím hořčí zklamáni :-(. Tenhle film je tak silně rozpolcený, že není určený ani dospělým, ani dětem. Násilná část seskládaná jen z bezduchého vyžívání se v mučení a zabíjení silně, ale nesmyslně kontrastuje s velmi depresívní pohádkovou částí filmu. Osobně nemám rád Letopisy Narnie a tohle mi ji svým pohledem (ve své fantazijní části) silně připomíná. Jen je podstatně hůře příběhově zpracovaná. Je spousta depresí narvaných filmů, které člověka naplní. Tohle mi nedalo naprosto nic. Jen diky hudbě ...40%.