Grandhotel Budapešť (2014)

Krásna filmárska virtuozita. Neskutočne čarovný film o nie práve rozprávkových udalostiach s rozprávkovým prednesom. Dopĺňa to len perfektná hudba a zvuky. Jednoznačne nový must-see titul.

300: Vzestup říše (2014)

Ako čože? Príbeh sa akoby vybral už vopred na dovolenku. Celé je to akosi prehnané, z odseknutých hnátov doslova vyteká krv tryskom a ešte aj na litre. Triezvosť by neuškodila. Naviac je to celé dosť nudné, je to zahrané len na efekt bez akéhokoľvek donútenia sa pozerať to. Bavil ma len koniec a herecký výkon Evy Green. Tú trápnu sexuálnu scénu by som vypustil a radšej sa sústredil na niečo, čo by rozvilo príbeh do hĺbky. Ale darmo, zmena režiséra je cítiť.

Sviňák (2013)

Absolútne dokonalý film po všetkých stránkach. Symbióza perfektného príbehu, postáv, hudby a psychotických flashov. Pre mňa tam bolo všetko, čo má kvalitný film mať - nepredvídateľnosť, plnosť obsahu a skvelý scenár, resp. výbornú predlohu!

Super 8 (2011)

Mne sa to veľmi páčilo, hlavne atmosféra a to klasické spielbergovské postupné odhaľovanie tej príšery je proste naozaj klasické. Celkovo teda film prekvapil, nenudil som sa, ani detskí protagonisti neboli zlí, skôr naopak. Zaujímavý film s pôsobivou myšlienkou.

Dluh (2010)

Film na zaspanie. Preplnené všelijakými rôznymi spomienkami na "niečo", čoho sa film ani nedotýka. Pre niekoho isto pekné, ale pre mňa nie.

Dávám tomu rok (2013)

Tak to ani neverím, že toto je britská komédia. Jednak tomu chýba pravý britský humor a jednak celý film som bol popravde v rozpakoch z chovania hlavných postáv, keďže zjavne ani nevedeli čo chcú. Neviem či to bol zámer, ale ak hej, tak sa podarilo vytvoriť dosť kvalitný chaos.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Nikdy som túto sériu veľmi nemusel. Po prehypovaných troch dieloch nadišiel ten štvrtý, ktorý bol fakt nepozerateľný. No piaty diel to týmto predchádzajúcim dosť natrel. Akčnosti tam je na rozdávanie, má to správne tempo aj s tou dlhšou stopážou a sem-tam sa podarí aj nejaká vtipná narážka. Veľmi pekné predstavenie.

Arthur (2011)

Veľmi svieža komédia bez fekálneho či trápneho humoru. Je to síce veľmi opakovaný námet, no cítim z toho takú tradičnú pohodu a zdravý rozum. Nič nie je predimenzované, všetko sa deje prirodzene a herecké výkony sú uveriteľné.

Hlavně nezávazně (2011)

Pre mňa slabšie, veľa zábavy to neprinieslo a popravde mi príde Ashton Kutcher v úlohe, kde by mal byť zaľúbený do ženy, ako veľmi neautentický.

Dobrý doktor (2011)

Dá sa to ohodnotiť jedným slovom - zaujímavý film. Veľmi zvláštne rozprávaný príbeh, všetko odsýpa príliš rýchlo, až vlastne stratíte puto medzi vami a postavami. Popravde som ani nepochopil koniec, neviem o čo autorom šlo, celkovo sa jedná o dosť rozporuplný počin.