Odpočítávání (2010)

Vcelku fajn počin. Zaujímavé fakty, neviem nač riešiť nejaké záležitosti o moralizovaní a politických preferenciách a sympatiách. Tento dokument sa o tom vôbec nevyjadruje, tak nač tá vášeň niektorých ľudí.

Ondine (2009)

Krásny, jemný film s nečakaným záverom. Kto by to do takej drámy aj povedal, že sa môže na koniec všetko zvrtnúť od pôvodnej koncepcie. Colin Farrell bol parádny, Alicja tiež vyzerala sympaticky až krásne, sťa ozajstná morská panna. Plus hudba bola veľmi vhodne a starostlivo vybraná.

Opravdová kuráž (2010)

Vskutku pekný, uhladený príbeh, ktorý ma pobavil, potešil. Je takým osviežením dnešnej tvorby, ktorá už zanevrela na westernovú tematiku. True Grit má v sebe dobrodružstvo, krutosť, ale aj vtip zároveň.

Otčím (2009)

Klasická klišovitá šablóna vyvražďovacích thrillerov, neviem, čo k tomu proste viac napísať. Ak má niekto rád tieto thrillery, tak si príde zaiste na svoje.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Boj mega robotov a mega príšer ako vystrihnutý zo sna fanúšika vedecko-fantastickéího žánru... (pozdravy do štúdia Asylum). Škoda len tej druhej polovice, pretože prvá, ako sa všetko začalo načŕtať, mi prišla lepšia. Celkovo je to taký mix Godzilly, Transformerov a ku koncu mi to pripomenulo aj starý, dobrý Armaggedon.

Papírový hrdina (2009)

Veľmi príjemný film, pri ktorom som si vlastne uvedomil, že vypisovať tu pocity z filmu mi je v podstate nepríjemné. :-)

Paranormal Activity (2007)

Nepochopil som, čo sa snažia vôbec filmy tohto druhu vyjadriť. Keby aspoň okolo toho nebolo kopu marketingových kecov, nepoviem, ale nač ten rozruch kvôli "náhodne" natočeným scénam?

Pařba v Bangkoku (2011)

O niečo lepšie ako jednotka. Možno nechutnejšie, ale uvedomelejšie vtipy.