Fm (2009) (seriál)

Labužnícka chuťovka, ktorú pochopí len ten, kto miluje seriály rovnako tak ako aj hudbu. V každej epizóde nový interpret, ktorý Vám poskytne čo to zo svojej tvorby, jednotlivé diely sú nabité výborným britským humorom a aj napriek tomu, že seriál má šesť častí, s postavami sa stotožníte. Naozaj vec, ktorá pre mňa skrývala ten taký u mňa raritný seriálový pocit, kedy sa mi pýta seriál pozerať stále ďalej a ďalej. :-)

Under the Mountain (2009)

Nemám rád, keď mám chuť hlavnú postavu udrieť, a to som pacifista. Inak sa to aj cez občasnú nudu dalo prekonať.

Mamánek (2010)

Trošku podivná kamera na takýto druh filmu, očakával by som dačo takéhoto skôr v nejakom dokumente, inak priemerná dráma, dalo sa na to pozerať. Nič ma osobne neurazilo, iba ma mrzí len to, že sa tu nachádza jedna jediná vtipná scéna.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Slušne zahraté, kvalitne pojaté, naviac inšpirované podľa skutočného príbehu. Avšak chýbala mi tam akási šťavnatosť.

Transylmania (2009)

A prečo nie, je tam síce dosť kadejakých neželaných momentov, ale náhodou to ujde. Nemá to umeleckú hodnotu, avšak tieto filmy s takým nárokom ani nevznikajú a tobôž sa s takýmto nárokom nepozerajú. A oproti iným podobným komédiám to malo dosť zapletený koniec. Naviac si dovolím tvrdiť, že keby si k filmu sadnem naozaj len na posledných 20 minút, tak som z toho dosť vedľa. :-)

1000 Frames (1960) odpad!

No, len jedna vec ma preveľmi mrzí, škoda toho odhaleného vyvrcholenia vlastne už vďaka názvu. Mohlo to celé niesť ešte väčšmi experimentálno-záhadnejší názov a možno, že by si diváka udržal v napätí až po koniec. :-)

Artype (1966) odpad!

Film, či halucinogénna tvorba?

Paranormal Activity (2007)

Nepochopil som, čo sa snažia vôbec filmy tohto druhu vyjadriť. Keby aspoň okolo toho nebolo kopu marketingových kecov, nepoviem, ale nač ten rozruch kvôli "náhodne" natočeným scénam?

Vymítač ďábla (1973)

Čakal som od toho viac, ale beztak ma to nesklamalo, len to nenaplnilo vysoké očakávania. Avšak skutočne spravodlivo ohodnotiť 40 ročný film je maximálne nemožné - iná doba, iné ideály. Nemôžem si pomôcť.