Frankenweenie (1984)

Malo to niečo do seba, ale paradoxne ma najviac zaujal Sebastian z Nekonečného príbehu a ten druhý (Nie Joe Pesci) zo Sám Doma. Jednoducho taká milá variácia Frankensteina s iným koncom.

Ed Wood (1994)

Geniálni Landau a Depp v asi najlepšom Burtonovom filme o najhoršom režisérovi všetkých čias. Všetky odkazy som samozrejme nepochytal, no aj napriek tomu ma film nesmierne uchvátil. Konečne si Burton odpustil svoj nevkusný humor. OST mi bude v hlave doznievať ešte dlho. Bohužiaľ aj Depp vo svetríku.

The Night of the Doctor (2013)

Ani nie 10-minútový zázrak z Moffatovho pera, ktorý pekne prepletá klasické DW s novým a dokonca aj s audiosériami.

Monty Python živě (převážně) (2014)

No... nemuselo to byť. Z celého vystúpenia je hodný zapamätania len Parrot sketch a to len kvôli tomu, že to pánom nevyšlo a zahrali to perfektne. Inak trochu biedne, ale ako rozlúčka teda môže byť.

Velká ryba (2003)

Tomu posolstvu za "reálnym svetom" som neveril ani nos medzi očami. Škoda, celkovo som mal pocit, že bez toho reálneho života by to fungovalo o dosť lepšie, aj napriek McGregorovemu južanskému prízvuku,

Soumrak dne (1993)

Hopkinsovo minimalistické umenie dokáže potiahnuť dvojhodinový film, neuveriteľný herecký koncert. Ishigurovu predlohu poznám a som nesmierne rád, že sa sfilmovala a podarila.

Jméno růže (1986)

Jeden z tých filmov, po ktorom zhliadnutí je vám ľúto, že ste ho už videli.

Grandhotel Budapešť (2014)

Tak toto bolo veľmi hravé a originálne, s naozaj perfektnými cameami (Murray, Dafoe, NOrton, Swinton, Wilson, Brody), s pútavým príbehom a perfektnou réžiou.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

O fúz slabšie ako First Class, pretože chýbal vynikajúci záporák akým bol Slanina. Inak však rozhodne solídna zábava.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Absolútne dokonalé finále ťahá prakticky celý film. To všetko pred je skvelé, ale rozťahané. Postavy výborné, hudba bez debaty. Druhý najlepší diel trilógie.