Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Z filmu som mal pocit, ze sa jedna o cisto poeticky film. Musim uznat, ze sa tam nasli vesele, ba miestami smiesne momenty, ale nebolo ich vsak dostatok a z celkoveho kontextu som ani nemal pocit, ze to ma byt smiesne. Film zachranila v mojich ociach kratsia stopaz, pretoze na tak "duchaplny" dej by viac ako 86 minut bolo naozaj strasne vela... 50 percent

Dotek Medúzy (1978)

Pokial by sa jednalo o komediu, tak zasluzenych 80 percent, ale vzhladom k tom, ze slo o drama/thriller/mysteriozny film nemozem dat viac ako 30 percent... Atmosfera filmu bola slaba, kazdy jeden krok bol predvidatelny, uz po 30 minutach som vedel, kto je vrah a pateticky koniec len umocnoval moju nespokojnost z projekcie... Ospravedlnujem sa vopred vsetkym fanusikom, ale Burtonov pohlad vo mne vzbudzoval akurat tak smiech, hudba posobila neprirodzene az priam nasilne... Musim uznat, ze som sa neraz pobavil a zo srdca zasmial, ale to asi nebol ucel filmu, takze tak...

Trhni si! (2006) odpad!

videl som asi 5 minut, ale staci mi to plnohodnotne na ohodnotenie... Hilton je obycajna zumpa, cudujem sa, ze nejaky distributor vobec povoli odvisielat taketo sracky... :-( tentokrtat Paríž stavila na krásky, ako Electra, ci Valance, co vlastne podnietilo aj moj 5 minutovy zazitok, ale ten clovek je uz totalne v riti, takze jej nepomoze ani Tom Hanks, ci Clark Gable ;-)

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Nemozem si pomoct, ale prva cast sa mi pacila viac a to nie len svojou originalitou, ale aj hereckym obsadenim. Liv Tyler mi ako herecka nikdy nepasovala a Norton, ktoreho mam rad mi nepasoval do tejto ulohy... Scenar bol odflaknuty a koniec by som klasifikoval ako neuveritelne trapny, vid. "impozantny nastup R. Downeyho Jr"... je pravdou, ze film nadvazoval nepriamo na prvu cast, ale vedel by som si predstavit aj lepsi scenar a to markantne. hodnotim tak 50 percent a to najma z titulu, ze som fanusik marveloviek a efekty boli celkom na urovni, ale stacilo mi to vidiet iba raz, na rozdiel od prveho Hulka.

VALL-I (2008)

prva tretina filmu bola plna ocakavani, ktore eliminovala tretina druha... :-) tretia ma velmi prijemne prekvapila, co som rozhodne po prvych dvoch necakal... Verdikt, ako milovnik pixaroviek neskryvam svoje sklamanie, WALL-E znie, ako kratkometrazny film, rozpracovany do celovecernej projekcie; da sa to pozerat, ale iba raz ;-)

Californication (2007) (seriál)

Dalsia spickova zalezitost, uz to snad ani vsetko nestiham pozerat... Co je Family Guy pre animovany serial, to je Californication pre komercny hrany serial, sex, vulgarizmy, alkohol, cigarety, drogy, nostalgia, cierny humor, miestami az zvrateny a nechutny, ale napriek tomu je to v celku super, Duchovny sa naozaj nezda, predpokladam, ze k tomuto serialu mu znacne pomohla "podobna" uloha v Denniku cervenych crieviciek :-) pozera sa nato dobre, ale nie az tak, ze by som si pozrel 10 casti za sebou a stale bol spokojny, preto 80

Visitor Q (2001)

Zo zaciatku to bola slabota, ale posledna tretina filmu to ciastocne vykompenzovala. Takashi Miike je uchylne hovado, dokazuje to v Ichim a vo Visitor Q nezaostava. Film nebol ani tak nechutny po vizualnej stranke,, ale ten podton bola zverina. film rozhodne nie je pre kazdeho, ale to ani Ichi nie je ;-) Kto hlada bizardnu extravaganciu, odporucam, pre ostatnych, co je asi 98 percent, drzat sa dalej... Hodnotil by som tak slabych 40, ale vzhladom k par naozaj spickovym komickym prvkom ku koncu a sokujuco peknej pesnicke na konci, ktoru by som skor cakal v nejakej melancholickej drame davam 50...

Ima, ai ni jukimasu (2004)

Na tento film som sa velmi tesil, vzhladom k tomu, ze mam velmi rad melancholicke dramy... Referencie boli viac, ako pozitivne, tak som si ho nechal na narodeniny a bola to najvacsia chyba dna! Dovody su nasledovne: v prvom rade by som cely fantasy dej charakterizoval ako trapny, sportove zapalenie hlavneho protagonistu, suvisiace s chorobou ako impertinentne a koniec nijaky, predvidatelny uz asi od 30 minuty filmu... Nedostavili sa ani najmensie emocie, cely film som na nieco cakal a nedostal som absolutne nic, hra s dazdom posobila miestami az nasilne, stopaz bola k nevydrzaniu a hlavne herecke vykony neboli vobec presvedcujuce...! Kto chce skutocnu romantiku, cistotu, krasu a emocie, ktore v nom zostanu nadlho, odporuvam, nech si pozrie film Nae meori sogui jiugae (A Moment To Remember) a svoje hodnotenie k tomuto filmu zarucene stiahne o 50 percent. Mrzi ma, ze som prvy, kto pise komentar podobneho charakteru, vzhladom k tomu, ze k azijskej kinematografii mam vzdy afirmativny pristup, ale toto bola fakt hroza s malym mnozstvom svetlych momentov. 30 percent maximalne

Americký táta (2005) (seriál)

Prva seria je za 5, druha za 4 a tretia za 3... Proste dochadza im dych. Najvacsim negativom serialu je skutocnost, ze bez hlavnej postavy Stana by serial bol iba slaby podpriemer... Je pravdou, ze mimozemstan Roger a ryba Klaus z casu na cas maju dobre hlasky, ale stale 3 vtipne postavy v celom serialy? Pozitivnou strankou serialu je humor aka Family Guy a Stan je fakt absolutna spicka, takmer dosahuje urovne Petra Griffina :-) Celkovo hodnotim tak 70percent

Casshern: První samuraj nového věku (2004) odpad!

Taku hovadinu som uz niekolko rokov nevidel, totalna hlupost, strata casu, videl som film iba do polovice a uz som nedokazal vydrzat ani sekundu napriek tomu, ze som veeelky fanusik Azijskej kinematografie... strasny scenar, kamera, rezia, herecke vykony, absolutne vsetko, pripomina to pokemona :-(